Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy ilyeneket nem...

Igaz, hogy ilyeneket nem tudnak az ELTE és a BME tanulói?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=m_PSgRDDl3s


Itt a link. Már lassan egy éves,de én csak most találtam meg és ledöbbentem. Tényleg vannak ilyen emberek Magyarország legjobb egyetemein, akik ennyire alap dolgokkal nincsenek tisztában ? Sokan nem tudnak ilyeneket, vagy a videóban szereplők csak a legsötétebbeknek a legaljai ?



2016. aug. 18. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Mind a BME-n mind az ELTE-n több tízezer (szerintem) diák tanul, így úgy gondolom, hogy nem lehet arra alapozni a véleményünket, hogy tíz megkérdezettből hány ember tudja a választ. Nézzük meg a kérdéseket (csak belepörgettem a videóba): Mit csinál a toll, ha elengedjük a Holdon? Erre a kérdésre a választ kilencedik osztályban tanulhatjuk meg, amely ezeknek az egyetemistáknak már vagy 3-4 éve volt. Ki volt Eötvös Loránt? Milyen találmányai voltak? Azt hiszem ez tizenegyedikes tananyag. Azonban a tanulmányait nem nagyon szokták az iskolában taglalni, hisz a rendes anyagra is alig van idő. Szerintem nem kötelező utána nézni az iskola névadójának (bár lehet akár érdekes is). Ez a videó az emberek lexikai tudását mérte fel, ami szerintem nem kell egy átlag embernek. Úgy gondolom, hogy azt az információt, amelyet nem használunk az gyorsan "törlödik", ezért sem kell lenézni azokat az embereket, akik nem tudnak a kérdésekre válaszolni.

Remélem, tudtam segíteni.

2016. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen általános jelenség. Tisztelet a kivételnek.
2016. aug. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Ezt én is láttam valamikor régebben és akkor is fogtam a fejem...Az osztályom minimum fele (ekkor 11.esek voltunk, elte gyakorlóiskola egyébként szóval köze is van még hozzá ha akarjuk) tudta volna a választ ezekre a kérdésekre. Persze azt hozzá kell tenni hogy ha a képedbe nyomnak egy kamerát nem biztos hogy tudod amit amúgy igen, meg a sokkolás kedvéért inkább azokat rakják be többségben akik nem tudják a választ. Szóval összegezve, igen az hogy valaki egyetemre jár nem jelenti azt hogy nem hülye/alapműveltsége nulla, de egy ilyen videó alapjáén azt se szabad leszűrni hogy minden egyetemista ilyen és veszve van a jövő. Persze elgondolkodni érdemes.
2016. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Egyetemre nem azért megy az ember, hogy életen át megjegyezzen tök felesleges dolgokat, emlékezzen az általános iskola minden egyes dolgára, hanem azért, hogy egy szakterületből új ismereteket szerezzen. Semmi gond nincs azzal, ha valaki leszólítva nem tud valami olyat, ami nem érdekli, sose használja, és ezért elfelejtette. Megsúgom, az emberek 80%-a szintén nem tudna bizonyos dolgokat, a maradékot pedig vagy érdekli, és naponta olvasgat a témában, vagy már kiképezték egyetemen, és ebben a témakörben helyezkedett el, a munkája révén találkozik vele. Az értelmiség nem ebből adódik, szintúgy nem derül ki egy ilyen felmérésből, hogy az egyetemisták mennyire sötétek. Ráadásul ahogy írták is, nem megfelelő minőségű a kutatás.
2016. aug. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Én is az ELTE-re járok, igaz, TTK részre, de ezen sírni kell. Kizárt, hogy csak ezek lettek volna, direkt a rosszakat vágták be, ez szinte biztos. A töri évszámok nekem se az erősségeim és csak az érettségiig tároltam, 2 év után meg nem mondanám, hogy xy mettől meddig uralkodott, de azért egy ilyen dátumot nem tudni, elég nagy szégyen, úgy gondolom. Mondjuk egy BTK-stól tényleg nem lehet elvárni, hogy a fizikában is jeleskedjen, de az én egyetemi ismerőseim között ezt bárki tudta volna, csak ezt TTK-n kellett volna kérdezni.
2016. aug. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges mentegetni a videón látottakat. Teljesen vállalhatatlan, hogy egy BME-s hallgató nem tudja, hogy a Holdon is van nehézségi erő (még részegen is).

Ennek ellenére azt tudni kell, hogy egy ilyen videó esetén (ez az összes mixre, prank videóra stb. vonatkozik), hogy sose tudod, hogy mekkora volt az eredeti minta. Lehet, hogy 500 embert megkérdeztek, és ez a 15 bolond került be, a többi tudta.

A készítőt figyelembe véve, a maximális megbotránkoztatásra ment, így ez a fentebbi lehetőség sem kizárt.

2016. aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egyetemre nem azért megy az ember, hogy életen át megjegyezzen tök felesleges dolgokat, emlékezzen az általános iskola minden egyes dolgára, hanem azért, hogy egy szakterületből új ismereteket szerezzen."


Csak tudod, egy BME-s MÉRNÖKhallgatónak legyen már annyi fogalma a fizikáról, hogy tudja, hogy a Holdon is leesik a toll...

2016. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom a VIK összes hallgatója egy sötét tuskó, mert habár átmentek a fizika tárgyból, volt valaki a GTK-n, aki nem tudott abban a videóban válaszolni a kérdésre.
2016. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

"Gondolom a VIK összes hallgatója egy sötét tuskó, mert habár átmentek a fizika tárgyból, volt valaki a GTK-n, aki nem tudott abban a videóban válaszolni a kérdésre."


Oké, akkor most ennek a mondatnak fuss neki újra.

2016. aug. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy a mondat nem tökéletes, de a mondandója igen. Ne akarj már elítélni több tízezer embert pár kivétel alapján. Én tudom, mi történik egy tollal, ha szabadjára engedjük a Föld egyik holdján. Akkor ez most az jelenti, hogy a BME-re járók 100% kiváló fizikából? Ennyi a mondat lényege. Az írót viszont nem tudnám. Sose foglalkoztatott igazán az irodalom, és már mindent elfelejtettem. Ezek szerint a BME-n és az ELTE-n nincs egy hallgató se, aki ismerné a költők ügyét-baját? Nem volt rossz jegyem irodalomból középiskolában, mert annak idején megtanultam, és merem azt mondani magamról, rendelkezek alapműveltséggel. Hogy miért nem tudta az emberke, mi lesz a tollal, annak számtalan oka lehet, nem csak az, hogy pocsék az egész felsőoktatási rendszer, és biztosan nem ők az értelmesebbek, hanem a sarki boltban dolgozó Józsibá.
2016. aug. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!