Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BTK gólyatáborba tanulmán...

ELTE BTK gólyatáborba tanulmányi szempontból hasznos elmenni vagy ellenkezőleg?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam rajta, hogy menjek-e, és elsősorban, ami dilemmát jelent, az nem az, hogy jól fogok-e mulatni – ennyi időt nevetve kibírok úgy is, ha nem, és nem vagyok már alsótagozatos, hogy attól féljek, hogy valaki beletapos a lelkembe.

Ami miatt nem tudom, jó döntés lenne-e, az a következő: volt ugyebár pár éve a listás a botrány, amit én abszurdnak tartok, hogy egy elvileg értelmiségi közegben megtörténhetett. A 21. században, Európa kellős közepén pedig sztereotipizálgatni és származási meg politikai irányultsági címkéket aggatni másokra totálisan értelmetlen. Egy dolog, hogy nemrég lettünk csak szavazásra jogosultak, és kisebb gondunk is nagyobb annál, hogy politikai irányultságunk legyen már most, de ha lenne, sem lenne hozzá senkinek semmi köze, hacsaknem nem egyetemre jelentkezünk hallgatónak, hanem a parlamentbe akarunk menni képviselőnek.

Tehát attól "tartok", hogy akik mennek GT-ba, azokat jobban ki fogják pécézni, mint akik nem. Ez pedig, mivel nagyrészt alaptalanul zajlik, nem járhat jó eredménnyel, ami az egyetemi pályafutásomat illeti. Kifejezetten nyitott, érdeklődő, tanulni is szerető valaki vagyok, de ha akarnak találni rólam valami rosszat, akkor úgyis fognak, bármelyik régi osztálytárs, akinek egyszer nem adtam oda a leckét, stb. készséggel hazudozna össze rólam mindenféle olyasmit, hogy amellett a tanulmányi eredményeim már nem is érdekelnék azokat, akiknek a véleménye pedig fontos lehet egy eredményes néhány évhez és egy diplomához. Tudok magamra vigyázni, tudok mértéktartó lenni, hogy ne járassam le magam – de ha mások akarnak lejáratni, az ellen sokat nem tudok tenni, maximum rácáfolok tettekkel az ő állításaikra, de nem erre akarok majd fókuszálni, hanem a tanulásra.

Ha az ilyen kockázat annyira nem reális, akkor szívesen mennék haverkodni meg beszélgetni. Még a végén, ha filozófusra ittuk magunkat, értelmes témákról is el lehet dumálni a bulizósabb arcokkal is, nem csak a "csendes gyilkosokkal", akikkel habarabb meg szoktam találni a hangot.


Ja és ha esetleg tudja valaki: Mennyire nehezek a feladatok? Mikor a merészséget osztották anno, kétszer álltam sorba, de így az ügyességből kimaradtam. :D Kreatív az vagyok, ha kell egy egész csapat helyett is, de logikám meg ügyességem nem annyira van. Meg persze megsérülni sem szeretnék. Valamivel csak könnyebbek, mint a testneveléseseknek, nem? :D


Köszi szépen, és jó pihenést a nyár további részére


[GYIK:

Nem, nem ebből akarok megélni, csak ez érdekelt, mellette majd tanulok mást.

Nem vagyok könyvmoly, csak úgy vagyok vele, hogy minél többet tud az ember, annál több mindenben tudja örömét lelni vagy megtalálni a humort.

Az alkoholt jól bírom, nagypapám pálinkájának hála.]



2016. aug. 22. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit tul aggodod, menj , ha van kedved. Semmi hatranyod nem lesz abbol ha mesz, es abbol sem, ha nem mesz. En voltam anno, de borzaszto szrul ereztem magam, momdjuk ez 90%ban azert volt, mert utalok masokkal osztozkodni a szoban es a furdon.... Egyszeruen nem viselem el, ahogy azt se, hogy vannak " kotelezo" programok, de ez nem a tabor hibaja, hanem az enyem.
2016. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

tl;dr

[Lehet bunkó leszek, de nem szokásom] Hát első pár mondatodból azt gondolom, hogy marhára túlgondolod az egészet, ami teljesen felesleges. Aki kimarad a gt-ből nem lesz kevesebb ember, de több se. Bár én ajánlom mindenkinek. Nagyon jó élményszerzési lehetőség és szerintem mindenki megtalálja a maga közegét, a botrányokat meg baromira szeretik felkapni (most is Corvinus), igazi durvulást én még nem hallottam sehonnan. Ha van időd, pénzed, kedved, menj el, rossz kedvvel még nem jött haza senki. Ennyi a véleményem.

2016. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!