Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért a Metropolitan egyetemre...

Miért a Metropolitan egyetemre jelentkeznek egy csomóan? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Más, elismertebb iskolában kevesebbet kéne fizetni az önköltségesért, mégis sokan a Metropolitan egyetemet választják. A régebbi neve BKF. Javult a színvonal ? Vagy úgy gondolják könnyebb elvégezni?

2016. aug. 22. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem hihetetlenül meggyőző a brandje. Engem legalábbis abszolút meggyőzött. A színvonallal kapcsolatban nem tudok még sokat nyilatkozni, mert most fogom kezdeni, de a diákok, akiket láttam/beszélgettem nagyon lelkesek, élvezik, hogy oda járhatnak, igényes a környezetek, nincs meg az a fejetlenség és szervezetlenség a nyílt napokon, amiket sajnos elég sok helyen tapasztaltam, valamint akárhányszor ott voltam (és nem csak a nyílt napokon, mindenhova bepofátlankodtam, ahova csak lehetőségem volt menni), tényleg éreztem azt a lüktetést, amit (többek között) hangsúlyoznak. Azt mondják, 10 év múlva megelőzheti a Corvinust. Lehet, hogy nem igaz, de engem meggyőzött az, amit láttam belőle.


Tudom, hogy a véleményem miatt le fognak pontozni az anti-MET-esek, akik szeretettel járnak ide, és az is lehet, hogy az én véleményem is túlságosan szélsőséges és talán tényleg nem olyan jó ez az iskola, mint ahogy a híresztelők mondják, de én, amennyit láttam a médiaművészeti oldalról, azt imádtam.

Egyébként igen, vannak olyanok is, akik azért mennek oda, mert azt hiszik, hogy könnyebb, többek között belőlük lesznek az anti-MET-esek, akik idejárnak ócsárolni.

2016. aug. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Engem csak az lepett meg, hogy mennyibe kerül a félévi átlag. Ennyit még egy elismertebb egyetemen sem kell fizetni, és akinek tényleg van pénze és fizeti akkor inkább egy olyan egyetemre menjen amit jobban elismernek a munkáltatók.
2016. aug. 28. 08:57
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezzel a kommentemmel nem téged szerettelek volna bántani, ne vedd sértésnek. :)
2016. aug. 28. 09:26
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

-Fővárosban van, nyilván nem annyi lesz a tandíj mint egy vidéki egyetemen

-kereslet-kínálat

de ha "elismertebb iskolába" jársz, ennyit kimatekozhattál volna magadtól is

2016. szept. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kereslet-kínálat? Ezt kérlek fejtsd ki bővebben.
2016. szept. 23. 14:08
 6/9 anonim ***** válasza:
A kereslet-kínálat azt jelenti, hogy ha senki nem menne a tandíj miatt,akkor lentebb szállítanák, de nem ez a helyzet
2016. szept. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kicsit másra gondoltam ezalatt, de köszönöm! :)
2016. szept. 27. 10:04
 8/9 anonim válasza:
100%
Mihez képest magasabb a tandíj? Mert szerintem ez nem jelenthető ki egyértelműen. Például a művészeti képzések sokkal drágábbak a MOME-n, ha nem kerülsz be államira. Értsd 400 helyett 700 :D. A turizmus is az egyik legolcsóbb pesti viszonylatban, a kerman olcsóbb a corvinusnál. De mondjuk a kommunikáció már jóval drágább a többinél. Ez van. Ha ez megnyugtat bárkit, az eu-n kívülről jövő diákok 3x annyit fizetnek, mint a magyar diákok.
2016. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Orfeus ***** válasza:

Hát, relatív. Én is METU-ra mentem. Nem tudom hogy miért, nagyon tetszett a légkör. Az hogy sokat kell fizetni, szerintem nem igaz. Kifizetem az x összeget, felkészítőkért fizethetek még annyit, stb. És akkor annyit lát az ember hogy kifizetek egy szakra 222.000 ft-ot félévente, ami igen, sok, szeirntem is. De nagyjából minden benne van. Sőt, eddig csak felkészítőre fizettem, és 5000-et hogy használhassam a nyomtatót meg minden szart.


És ennyi.


A többi suliba fizetsz 160-at, és arra jön még rá egy kis ez, egy kis az, és ugyan ott vagy.


Ennyi a képlet.

2016. okt. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!