Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egyre fejlődik a számtech....

Ha egyre fejlődik a számtech. Oktatás Magyarországon akkor miért van annyi hozzánemértő funkcionális analfabéta mégis a fiatalok között?

Figyelt kérdés
Amikor például olvasom nagyobb to..r.ent oldalakon is a hozászólásokat, nagy részük abból áll, hogy nem tudják az adott dolgot elindítani,egy fájlt nem tudnak felülírni, egy oprendszer képtelenek feltelepíteni,stb, vagy éppen egy DVD lemezt sem tudnak kiírni.. Kérdem én, mi értelme az informatika oktatásnak, ha a gyakorlatban ennyire funkcionálisan analfabéta a fiatalok nagy része? Más is tapasztalja ezt?

2016. aug. 31. 02:22
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Először is nem fejlődik. Nemrég csökkentették felére az informatika óraszámokat a középiskolákban. A politikai vezetésünk hite az, hogy a technológia tönkreteszi az embereket, ezért haladunk vissza a középkor felé...


Másrészt a legtöbb ember, aki többé-kevésbé ért az informatikához, a tudását autodidakta módon szerzi, ha valamit nem tud, de kell, akkor meg rákeres, utánajár. Sajnos az emberek 90%-a erre alkalmatlan, ebben szintén ludas az oktatás, amely önállótlanságra nevel, és ahol 2 ultimate forrás van: a tanár és a tankönyv...

2016. aug. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy középiskolában a tananyag nagy része olyan dolgokból áll, amit a hétköznapokban nem lehet hasznosítani. Úgy gondolom, hogy például a programozás az nem az a dolog, amit az ember minden áldott nap használ. Olyan dolgokat kellen tanítani, ami sokkal életszerrűbb, hasznát lehet venni.

Az informatika oktatás (meg úgy az egész oktatás) fejlődik, csak az a probléma, hogy visszafelé!

2016. aug. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A felhasználó ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy fejlődne a számtech oktatás középiskolában. Nekem anno csak word meg powerpoint volt felszínesen, azon kívül javarészt szabad foglalkozás, meg valami minimális elmélet hogy legyen jegy, mindez heti 1 óra. Programozásnak persze a közelébe se mentünk. Ha valamelyik középsuli ennél többet tanít, az átlag feletti.
2016. aug. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki nem akar info-t tanulni az nem fog aki akar az meg tudja... Én pl programozó vagyok és volt már egy két cégvezető aki annyira digitális analfabéta volt hogy minden funkcióhoz oda kellett írnom mit csinál :D leltár program.
2016. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!