Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az általános iskolákban...

Gabcsi025 kérdése:

Az általános iskolákban hányadik osztálytól van történelem. Biológia, fizika, földrajz és kémia? Tervezem, hogy jelentkezem esti suliba (érettségi) és szeretném felfrissíteni a tudásom (vagyis újra tanulni mindent) Valami tanács esetleg!?

Figyelt kérdés
2016. szept. 1. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Történelem 5.-től, a többi 7.-től (előtte természettudományos gyakorlatok nevű tantárgy és természetismeret van).
2016. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezeket a tárgyakat úgyis elölről kezdik gimnáziumban. Bár a fizikának nem árt az alapozás.
2016. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
20%
tori 5...a tobbi 6
2016. szept. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor 6 vagy 7?Vagy iskolától függ?Valami tanács a tanuláshoz,vagy esetleg tapasztalat esti sulival kapcsolatban...
2016. szept. 2. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak általános iskolában tanítottam, és abból indultam ki. (első voltam)


Egyébként nem világos, mire is kell tanács.

2016. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tanácsot a tanulás(ismétlés)felépítésére értettem.ma már mások a könyvek és ahogy kicsit utána néztem pár dolgot már másképp tanítanak.Érdekelne ,hogy működik az esti iskolai rendszer...

pl.nyelv tanulás:az alapoktól?

És hasonló dolgok....

2016. szept. 2. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Most sem egy dolgot kérdezel, több nagyon általános kérdésed van, és véletlenül sem próbálsz részletesen leírni semmit.

Nem értem, miért a tankönyv határozná meg a tanulás módját. A tanulás módját a tananyag határozza meg. De semmiből nem áll fogni egy tankönyvet, és megpróbálni tanulni belőle.

Az esti képzés alacsonyabb óraszámmal működik, sok otthoni készülődéssel.

Nem lehet általánosságban válaszolni arra, alapoktól tanítják-e a nyelvet.


Az "És hasonló dolgok...." megjegyzéssel meg végképp nem tudok mit kezdeni. Azt meg végképp nem értem, hogyan jutottunk el ide az eredeti kérdéstől.

2016. szept. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!