Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A levelező tagozat hogyan...

A levelező tagozat hogyan működik és milyen hátrányai vannak a nappalis tanrenddel szemben?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy működik? Megkapják a hallgatók az egész féléves anyagokat és ZH-kra meg vizsgákra kell csak bemenni? Ők is ugyanúgy bemehetnek az előadásokra ha akarnak?

Tényleg csak azoknak való akik máshogy nem tudnák megoldani a tanulást?


2016. szept. 1. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, vannak órák, a nappalis óraszám 30-50%-át kapják. Az órák kb. két-három hetente vannak, a legyakrabban péntek-szombatokra összesűrítve.
2016. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem voltam levelezős, de amit a levelezős hallgatóknál láttam hátrányok:

- a nappalis óraszám is kevés, hogy ott tanuld meg az anyagot, de a levelezős még kevesebb, tehát még több önálló, otthoni munkát igényel

- egyeteme válogatja, de pl. Szegeden úgy van, hogy néhány pénteken szombaton van oktatás, amit ha valaki munka mellett csinál, nem mindig könnyű megoldani

- nincs meg a kényszer, hogy tanulj, készülj rendszeresen. Nappalin sem mindig, de ott legalább folyamatos a dolog

- sok levelezős másik városban lakik/dolgozik, és csak a suli miatt jön le, így nehezebb mondjuk a tanárral konzultációt kérni, ha valami nem megy

2016. szept. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!