Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány tárgyat és órát ajánlatos...

Hány tárgyat és órát ajánlatos felvenni az első félévben?

Figyelt kérdés

Üdv,


Tárgyfelvétel előtt állok, nekünk kell megoldani.


Felvettem a Neptun szerint 1. félévre ajánlott tárgyakat (9), és minden kötelező kurzusból (pl. elmélet, gyakorlat) 1 tanórát. Így van körülbelül 10-12 órán a héten.


Szerintetek a heti 1 óra/tárgy kevés? Minden órán tovább haladnak az anyaggal? Minden órát ajánlatos felvenni amit a tanár tart?


Mi az a vizsgakurzus és mikor kell rá jelentkezni?



2016. szept. 1. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A mintatanterv alapján vedd fel a tárgyakat... a vizsgakurzus téged még nem érint
2016. szept. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de a mintatanterv nem mond semmi újat. Ugyanúgy csak azt írja, hogy melyik félévben ajánlják felvenni a trágyat, de arról nem ad infót, hogy hány előadást/tanórát/kurzust jelöljek meg egy tárgyból.
2016. szept. 1. 23:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Általában nem is lehet több ugyan olynan kurzust felvenni egy tantárgyon belül, pl a van két előadás kurzus, akkor csak az egyiket tudod felvenni, mivel a másikon is ugyan azt az anyagot adják le.

Nem az számít, hogy hány órád van egy héten, hanem hogy hány kreditet vettél fel. Ebből a szempontból a mintatanterv 30 kreditet ír elő, amely érzésem szerint bőven több, mint heti 12 óra.

2016. szept. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Volt olyan tárgyam ahol a kurzus mellett nem volt ott, hogy mikor lesz az előadás.


Ezekkel együtt van 13 órám. Minden tárgyból felvettem 1 előadást/kurzust, ahol kellet gyakorlat is ott 1-1.



Akkor ha egy tanárnak egy héten két kurzusa is van, pl. tart órát Hétfőn és Pénteken, mindkettő gyakorlat, akkor mindkettőt fel kell venni, vagy csak egyet?



Talán a képs segít...



Itt például 1 héten vannak órák Kedden, szerdán és csütörtökön is. Mindegyiken továbblépnek az anyaggal? Ott kell lennem mindegyik előadáson?



Túl kevésnek tűnik az óraszám így..

2016. szept. 2. 00:19
 5/10 A kérdező kommentje:
A kép: [link]
2016. szept. 2. 00:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kép stimmel, jól csináltad. Mint ahogy mondtam, egy darab kurzust kell felvenned az összes fajtából, jelen esetben egy elmélet és egy gyakorlat. Mivel több mint százan vagytok elméleten, és a gyakorlat csak 20 fős, több gyakorlat van kiírva. És mivel nincs annyi óra adó tanár, ahány darab gyakorlat ki van írva, bizony előfordul, hogy egy héten egy tanár két gyakorlatot is tart. De mind a kettőn ugyan azt adja le. A létszámból is láthatód, hogy csak azért van több gyakorlati kurzus, hogy mindenkinek legyen helye valamelyiket (de csak az egyiket) felvenni.


Hány kredited van most összesen felvéve?

2016. szept. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jah és amikor azt mondom, hogy a mintatantervet vedd alapul, akkor a képzés honlapján található mintatantervre gondolok, nem arra, hogy a neptunban jelölj be ilyen lehetőséget és az úgy felsorolt tárgyakat vedd fel.
2016. szept. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Kiválasztod a szakod és ott a 9. oldaltól jönnek a mintatantervek, amik ott vannak, azokat kell felvenned.


(Nem vagyok ybl-ös)

2016. szept. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
sztem azt a 12 szorozd be kettővel mert kétórásak az előadások gyakorlatok minimum így lehet kb 20-4 kredited ha jól gondolom
2016. szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

30 kredit a kötelezőkből és +2 egy szabadon választható Matematika 0 miatt.


A link nem működik már, nem igazán találtam meg a mintatantervet. A Neptunban van egy, de az csak a tárgyakat sorolja fel.



A TO-n mndták, hogy tantárgyanként csak 1-1 órát kell felvenni, akkor is, ha a tanár többet tart. Ebben nem voltam biztos azért kérdeztem.


Köszi!

2016. szept. 2. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!