Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni Egyetemen hogyan...

A Debreceni Egyetemen hogyan történik a tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés
Senkit nem tájékoztattak a pontos menetéről
2016. szept. 5. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megnézed a mintatantervben, melyik tárgyak kellenek arra a félévre, belépsz Neptunba, tárgyfelvételnél kikeresed őket, bejelölöd a kurzusokat, amelyiket fel akarod venni, majd elmented, és kész is.
2016. szept. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is ide járok és küldtek neptunon üzenetet,hogy mikor lesz a tárgyfelvétel.

Előtte kb 2 órával ülj be a neptun elé és frissítgesd,legalább 8-9 percenként.Így nem fog kidobni a rendszer.

Ha tárgyfelvétel előtt kb fél órával ülsz gép elé,akkor sok esetben már nem enged be a rendszer.Szóval érdemes jó hamar beülni a gép elé.

A honlapra van feltöltve mindig órarend.Azt mentsd le,abban van,hogy melyik tárgyat kell felvenned..

Neptunon a tárgyfelvételnél kilistázod a mostani féléves tárgyaidat és ott is ott van,hogy melyik tárgyat melyik félévben ajánlott felvenni. Azokat mindenképp vedd fel + nézd át azért,hogy nem -e maradt ki valami az órarend alapján.

Annyi a lényeg,hogyha nem muszáj ne ütközzenek az órák.Szóval ha van két különböző gyakorlat meghirdetve egy időpontra,akkor ne egyszerre vedd fel.Inkább előadással ütközzön,de ne másik gyakorlattal vagy laborral.

De az órarend alapján meg is tudod nézni,hogy neked hogy praktikus, mit mikorra vegyél fel..

És tárgyfelvételkor először azokat vedd fel,amik több időben is lehetnek és fontos neked,hogy mikor legyen.

Nagy létszámú eladásokat ráérsz felvenni a többi tárgy után is.

2016. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azt honnan lehet megtudni, hogy milyen tárgyak kötelezőek egy adott időszakra?



van egy csomó (20-30 tárgy) amit kötelezőnek írnak, ezek közül kell választanom annyit, amennyiből kijön X összegű kredit?

2016. szept. 5. 11:43
 4/11 anonim ***** válasza:

és nagyon kell sietni. a jó helyek a rendszer nyitása után fél perccel már teli vannak..ezért mondom,hogyha van amiből fontos ,hogy mikorra veszed fel(pl nem akarsz pénteken bejárni,hanem inkább csütörtökre akarnád a tárgyat),akkor pontban vedd fel,ahogy megnyit a rendszer. ami nem fontos ráér később.

és ha valamit mégsem sikerül felvenni amikorra akartad,akkor vagy a tanárt kell kérni,hogy bővítsen,vagy bújjad folyamatosan a neptunt.úgyis van aki leadja majd és átveszi máskorra. akkor te meg felveszed a helyére..

nagyjából ennyi.

meg aktiválni kell magad tárgyfelvétel előtt, az ügyintézés/beiratkozás menü alatt

2016. szept. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

most írtam,hogy ott van,hogy mit melyik félévben kell felvenni. ha te első éves vagy,akkor az első féléves tárgyakat vedd fel.

ha valaminél bizonytalan vagy,nézd meg az órarendedbe,hogy benne van -e.

2016. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos megmondom őszintén: én ebből nem értek semmit, hogy milyen tárgyakat és hogyan kellene felvennem



Azt se tudom milyen egy átlagos egyetemista órarendje, félévenként hány kreditet kell megszerezni, milyen tárgyakat kellene felvenni, stb.



A legjobb az lenne ha a karunk tartana egy tájékoztatót ahol elmagyarázzák hogy mit hogyan intézzünk, mert ez így egy kavalkád

2016. szept. 5. 11:50
 7/11 anonim ***** válasza:

melyik karra jársz? ha gondolod privátban küldd el és próbálok segíteni:)

a közös facebookos csoportotokban benne vagy? ott sincs semmi?

2016. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Írtam neked egy üzenetet, remélem fel tudsz egy kicsit világosítani a témával kapcsolatban :D
2016. szept. 5. 12:22
 9/11 anonim ***** válasza:
A kar engem is érdekelne! :) Debreceni egyetem szintén, és még be sem iratkoztam xD
2016. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
DE-IK Mérnökinfó
2016. szept. 5. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!