Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre bejutás ilyen...

Dev5 kérdése:

Egyetemre bejutás ilyen eredményekkel lehetséges?

Figyelt kérdés

Igazából az egész 4 évet elszartam csúnyán fogalmazva, majd az érettségire félig-meddig készültem, és rájöttem, hogy nem szeretnék egy gyárban megrohadni.Rengeteg szakot néztem már, de igazából nem sok jött be, és most SZTE-n a gépészmérnöki karon gondolkoztam el, mert 4 évig gépészetet tanultam, és abból is érettségiztem, csak ugye betudnék-e kerülni? (link a képzésről, itt a harmadik: [link]

De ugye amiért a kérdést is feltettem, hogy felvennének-e szerintetek ezekkel a jegyekkel:

Érettségi

Minden hármas

Angol 5

Középiskolai év végi

2-es , 3-asok.... :/



#egyetem #SZTE #gépészetimérnöki
2016. szept. 6. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

2-3-as érettségi?

Hát.... nem tudom hogy jönne ki ezekkel a 300 pont alsó hangon.

2016. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most vagyok a sulimban technikumon, ahol kapnék minőségellenőri valami papírt, és azt hiszem az is + pont, és most készülök az angol közép vizsgára is, és ha kell választok valamit, amiből leérettségizek még + pontért.
2016. szept. 6. 22:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
%-ban mennyit értél el a tárgyakból?
2016. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hiába jelenthet az a minőségellenőri végzettség pluszpontot (amit nem kapnál meg minden szaknál, ha egyáltalán megkapod), ha nincs meg a minimum ponthatár, akkor nem számít. Gépészmérnökire például biztos nem kapnál rá pontot.

Ha legjobb esetet nézzük, akkor a matek és a gépészet érettségid is 59% lett, ami így 2*(59+59)=236 pont, ami messze-messze nem elég, még egy felsőfokú nyelvvizsgával megspékelve sem.

Érettségizz újra matekból és gépészetből/fizikából.

2016. szept. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég :(

Érettségizz újra matekból, ha lehet emelt szinten. Vagy fizikából.

Vagy mindkettőböl középszinten ,plusz egy nyelvvizsga.

2016. szept. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is ismételd meg az érettségiket, az egyiket emelt szinten + nyelvvizsga
2016. szept. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De ha be is jutsz, azt tudnod kell, hogy az MK-n a mechatronikai mérnökkel karöltve a gépészmérnöki szak a legnehezebb, nagyon kevesen vannak akik 7 félév alatt elvégzik. Ez a szak(ok) nem éppen a szokásos SZTE-s buli szakok. :(

Lenne egy kérdésem: Mi garantálja azt, hogy az egyetemet komolyan veszed, ha már a középsulit nem sikerült?

( Amúgy 2. éves gépészmérnök hallgató vagyok, ha bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan üzenetet)

2016. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!