Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szegedi Deák Ferenc gimiről...

A szegedi Deák Ferenc gimiről vélemények?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék oda jelentkezni média szakra, ez van a legközelebb a városomhoz. Viszont nem ismerek senkit aki jár/t volna oda, és jó lenne ezt-azt megtudni.


Milyen maga az iskola? Tanárok? Megéri oda menni?

Könnyű/nehéz bejutni?

Esetleg magáról a média szakról valaki tudna mesélni? Miket csináltok?

Ha nem magyarországi vagyok az megnehezít bármit is? Kollégium?


Minden apró kis válasznak is örülök.

Anyukám már belement, hogy én ezt szeretném, Magyarországon, de sajnos ilyen dolgokat interneten nem nagyon találtunk. És, tudjátok hogy megy ez, egy kicsit félt. Megszeretném nyugtatni, hogy ott nem fognak megenni. Vagyis remélem. :D


Előre is nagyon köszönöm ha megosztjátok velem az infókat. ^3^

14/L



2016. szept. 9. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Szegeden a három legjobb gimnázium a Deák Ferenc Gimnázium, a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és a SZTE Gyakorló Gimnázium (a nevek nem a teljes hosszúságú hivatalos nevek, amiket írtam). A Deák Szegeden az egyik legjobb gimnázium, ha erre gondoltál.


Legjobb gimnázium = magyar egyetemeken általában ismerik és jó a tanári kar, több tanár az egyetemi oktatók által is ismert és elismert pedagógus ezekben a gimnáziumokban, vannak középiskolai tankönyvszerzők is, olyan tankönyveké, amelyeket országos szinten elismernek és használnak. Egyszóval a gimnázium jó-jeles eredménnyel való elvégzése esetén van esélyed bejutni nappali, államilag finanszírozott egyetemi szakokra az érettségi után.


Üdv.,

Egy volt Radnótis.


ui.: Én reál beállítottságú voltam, vagyok, de a humán irányvonalon belül nem hiszem, hogy a legbiztosabb megélhetést a média szak biztosítaná (én inkább nyelvi, vagy humán osztályba mennék, ahonnan jeles hallgatóként pl. jogi szakra tudsz jelentkezni). Azaz ezekre a Deákos szakokra.: "magyar-angol két tanítási nyelvű, speciális nyelvi, humán és idegen nyelvi,"

forrás: [link]


A szegedi Radnótiban a spec. matematika szakot (matek és fizika nagyon erős, de itt. általában az emelt óraszámú tagozatok mindig a legjobb tanárokat kapják, azaz kémia-biológia irányba is el tudnak indulni innen a gyerekek), ill. a biológia-kémia szakot tudnám főleg ajánlani.

2016. szept. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Whao, köszönöm szépen a válaszodat.

Hát, lehet hogy a média szak nem a legjobb választás munkahelyet nézve, de úgy érzem, ez az amit biztos szeretnék csinálni. Élvezném is, és szerintem ez a lényeg egy iskolát nézve.

2016. szept. 9. 15:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én deákos vagyok, és ajánlani tudom, hogy ide gyere.

Hogy milyen az iskola? Nos, először mindenkinek nagynak tűnik, emlékszem, hogy kilencedikben az évnyitó után mindenki azon aggódott, hogy hétfőn hogy fogja megtalálni a termet, ahova menni kell, de egy hét után meg lehet szokni az épületet. Mindenki kap saját szekrényt, ami egy jó dolog, ha jól tudom, nem minden iskolában van ilyen. A termekbe a szünetekben nem lehet bemenni, de a folyosón vannak boxok, ahova le lehet ülni, és még ott van az aula is.

Az első óra elég korán kezdődik, 7:30-kor, így nincs is nulladik óra, de hamarabb végzünk. Először ez elég korai kezdésnek tűnhet, de meg lehet szokni. Bár ha koleszos vagy, akkor nem kell annyira korán kelned szerintem, mert villamossal gyorsan eljuthatsz a suliba. Nekem van több koleszos osztálytársam is, köztük olyan is, aki nem magyarországi. A szünetek 10 percesek, az ötödik és hatodik óra után van 20 perces szünet is, így könnyen ebédelhetsz.

Szerintem nem nehéz bejutni, nekem a metek felvételim nem sikerült olyan jól 3 éve, 26 pontos lett talán, a magyar pedig 40 körül volt, és bejutottam. Sajnos nem médiás vagyok, így nem tudok a szakról nagyon mit mondani, de szerintem oda sem nehéz bejutni.

A tanári kar olyan, mint minden más iskolában. Vannak, akiket szeretünk, és vannak akiket kevésbé. Bárhova mész, sehol sem lesz minden tanár a legjobb.

Aztán amit még esetleg megemlítenék, azok a tesi órák. Ugye heti 5 tesi órának kell lennie, ami minden iskolában máshogy van megoldva. Itt úgy van, hogy kilencedikben 3 testnevelés óra van és 2 tánc óra helyettesíti a maradékot. Nálunk senki nem kedvelte a táncot, de tizedikben már csak 1 tánc óra van, tizenegyedikre pedig már eltűnik, és heti 5 tesi lesz. Valakinek nem tetszik ez a megoldás, de a táncról lehet kapni kikérőt, ha valamilyen sport egyesületbe jársz. Kéthetente úszni is járunk a duplatesin, kivéve télen, amikor tekézni vagy jégkorizni megyünk. Én azt gondolom, hogy ez a megoldás még mindig jobb, mert más szegedi iskolákban délután külön kell bemenni a tesi órákra vagy tömegsportra kell járni.

Szerintem nem kell féltenie anyukádnak, senki nem fog megenni, a felsőbb évesek mindig segítenek a gólyáknak, nekünk is megmondták pl. az idősebbek, hogy merre vannak a termek, és mi is segítünk mindenkinek. :) Az osztálytársak is nagyon segítőek, legalábbis a mi osztályunknak pl. van egy osztálycsoportja facebookon, ahol mindig elküldi valaki az órai anyagot, ha valakinek nincs meg, vagy a leckét.

Na, szerintem most ennyi. :D Remélem ezek a dolgok is érdekeltek, még tudnék mesélni, ha érdekel. :)

2016. szept. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jajj nagyon köszönöm, sokat segítettél. ^^

A fél 8-as kezdés szàmomra nem olyan durva, nàlunk az àltalànos is akkor kezdödik.

Esetleg privàtban még kérdezhetnék töled ezt-azt? :)

2016. szept. 11. 12:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan. :)
2016. szept. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szegedi Radnótiban is 7:30-kor kezdenek egyébként.

Ez a gimnáziumi rend és fegyelem sokkal jobb annál a káosznál (kreditrendszer, kusza órarend), ami majd az egyetemen vár a diákokra. A gond, csak az, hogy az egyetemről kikerülve ismét rendezett időbeosztású életet kell élni, hiszen ez a normális és a munkáltatók is így működnek. Itt nem a "nevelésről" van szó, hanem a megszokásról, hogy az ember szervezete beálljon a normális napi ritmusra.


Radnótisként a Deákot én is csak ajánlani tudom neked!

2016. szept. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te vàlaszodat is. :)
2016. szept. 11. 18:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Vajdasági vagy gondolom. Szintén vajdaságiként azt mondom, hogy ne hagyd magadat lebeszélni a szegedi suliról! Engem sajna nem engedtek anno a szüleim, mert hogy még kicsi voltam szerintük, de azóta nagyon megbánták már, mivel az itthoni középiskolák elég színvonaltalanok. Én is elméletileg a legjobb suliba jártam itthon, gyakorlatilag meg hát... Aztán ha magyarországi egyetemre szeretnél járni, akkor bőven lesznek lemaradások.

Egyébként én kapásból elég sok mindenkit tudnék mondani az ismerőseim közül, aki magyarországi középsulit választott magának, köztük nem is egy olyat, aki Deákos volt, viszont a többségük fél-egy év után otthagyta (deákos ismerőseim éppen mind).

2016. szept. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Ja és az SZTE nem valami erős egyetem (az Orvosi Kara és a Gyógyszerész Kara jó, a többi so-so), mivel Szegeden semmi ipar nincs. Érdemes Budapestre egyetemre menni (ELTE, BME), de sok értelmiségi, egyetemi oktató csemete már inkább jó külföldi egyetemekre megy ki (Edinburgh, Oxford, Heidelberg, Sorbonne, Bologna, stb.). Ugyanakkor egy Oxford, vagy egy Cambridge nem biztos, hogy annyira jó, mint amennyire drága ott a szállás és az étkezés, ill. a tandíj! A másik, hogy ne menjetek férjhez külföldi pasihoz magyar lányok, mert széthullik a nemzetünk, miközben a gazdag "gyarmattartó" hatalmak még erősebbek lesznek. :( Azaz tudni kell hazajönni! A pénz nem minden.
2016. szept. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!