Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kérdezhetnek ilyet...

Miért kérdezhetnek ilyet elsősegély vizsgán?

Figyelt kérdés
Miért kérdezhetnek olyan sérülést elsősegély vizsgán, ami miatt csak a mentőket kell felhívni? Nem az lenne a vizsga lényege, hogy azt tudjuk, hogy mit csináljunk akkor, amikor a sérült meghalna ha nem csinálnánk valamit, hiába hívnánk mentőt?

2016. szept. 9. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az eletben kb csak ennyit fogsz tenni. Az elso segely kepzes annyira szanalmas hogy egy valodi balesetnel nem fogsz tudni segiteni.
2016. szept. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az lehet, de én a leírásban leírt logikám miatt buktam meg rajta.
2016. szept. 9. 23:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tedd tul magad rajta, kell a penz a voroskeresztnek is :)
2016. szept. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De ez a lényeg, stabil oldalfekvés, vagy ha gerincsérült hagyod és hívsz mentőt, ennyi. Alapból olyanok akik félnek a vértől, úgyse érnek hozzá.
2016. szept. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert az is az elsősegély része, hogy tudod, mikor nem vagy elég.
2016. szept. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont, hogy nem arról volt szó a tételben, hogy mikor nem vagyok elég. Az volt a tétel, hogy egy biciklis elesik, nem veszti el az eszméletét, fájlalja a hátát és zsibbad a lába. Én bonyolultabb válaszra gondoltam a mentők hívásánál, mert ugye azt mondták nekünk, hogy tanuljuk meg ami a könyvben van, ez alapján meg nem gondolná az ember, hogy olyat fognak kérdezni, amit a könyv kinyitása nélkül is meg tud csinálni mindenki, ezért is gondoltam bonyolultabb válaszra, de a könyvben nincs leírva, hogy ilyen könnyebb sérülésnél csak hívni kell a mentőket, hanem csak az, hogy mit kell csinálni ennél súlyosabb sérülésnél, de akkor milyen alapon van ilyen tétel?
2016. szept. 10. 19:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Meg tudod ítélni, mitől zsibbad a lába?

Nem.

Mentő.

2016. szept. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De basszus, esésnél, ha fáj a háta és zsibbad vagy nem érzi valamilyét akkor mentő és hozzá sem érsz ha nincs közvetlen életveszélvben mivel gerincsérülésre lehet következtetni.
2016. szept. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez a logika helytálló, nem tagadom, de ez akkor sem volt leírva a könyvben, és senki sem mondta, hogy az elsősegély vizsga letételéhez logikázni is kell.
2016. szept. 10. 22:52
 10/12 anonim ***** válasza:
De az benne van, hogy mi minek a tünete.
2016. szept. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!