Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek? Forduljak egy...

Mit tegyek? Forduljak egy pályaválasztási tanácsadóhoz?

Figyelt kérdés

Most kezdődött a tanév, de már mindenki ezen a továbbtanulásos témán pörög. Nagyjából vannak terveim a jövőmre nézve, viszont van egy problémám.

A környékünkön a legtöbb gimnáziumon tagozatok vannak, mégpedig humán és reál és én e kettő közül nem tudok dönteni, mert bizonytalan vagyok azt illetően, hogy pontosan melyikhez tartozom.

A jegyeim és a képességeim alapján humán beállítottságú vagyok, de mikor 7.-ben bejött egy csomó természettudományos tantárgy, akkor rájöttem, hogy ezek sokkal jobban érdekelnek.

Viszont nem merek reál tagozatra menni, mert félek, hogy ott minden nap küzdenem kellene, például feladnának egy matekházit, ami másoknak rutinból megy, én meg itthon órákat töltenék fölötte. De a reáltagozaton mindig találnék kihívásokat vagy olyan dolgokat, amik érdekelnek, míg a humánnál félek, hogy egyszer csak beleunok és nem lenne, ami hajtana tovább.

Őszintén szólva, nem igazán tudom mit csináljak, a testvérem azt javasolja, hogy beszéljek erről valamelyik tanárommal, akivel jóban vagyok, hátha ő segítene, de én nem tudnék úgy odamenni egyik tanáromhoz se, hogy "tanárnő, van egy problémám, amiről beszélni szeretnék...", mert gondolom mindenkinek megvannak a maga gondjai és lehet, hogy mondanának egy-két bölcs dolgot, a végén azzal engednének utamra, hogy ez az én döntésem, én tudom. Ezért arra gondoltam, hogy elmegyek egy továbbtanulási tanácsadásra, hátha ott kapnék segítséget. Ez jó ötlet? Szerintetek mit tegyek?

14/L



2016. szept. 10. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ötletnek jó, de ő sem fog tudni dönteni helyetted, csak okosakat mond majd (meg ők elsősorban a felsőoktatási jelentkezés előtt állókat segítik).
2016. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

már megfogalmaztad, és később is ez lesz

A vakok közt akarsz félszemű lenni, vagy a látok között a félszemű

Ja, a suli már eleve elavult dolog a net korszakában.

2016. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. szept. 10. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj általános tantervű gimibe, majd ott eldöntöd, hogy melyik tetszik jobban.
2016. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ez most még nem olyan nagy súlyú dolog. :-) Ne menj akkor egyikre sem. Ugyanolyan érettségit kapsz, mindegy hol végzel. Gimi, szakközép, elit, nem elit, nappali, esti, sima vagy tagozatos... Az érettségi az érettségi. Addig meg kiforrja magát.
2016. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy olyat fogok írni első helyre, viszont minimum 2-t meg kell jelölnöm.
2016. szept. 10. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:
36-ból 5 gyerek volt akit a tanár szülője juttatott be a matekos gimibe
2016. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És mi lett velük?
2016. szept. 10. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!