Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ennyire haszontalan a...

Tényleg ennyire haszontalan a gazdaságinformatika (egyemeti) képzés? Mindenhol azt olvasom, hogy semmi értelme nincsen, és elhelyezkedni is szinte lehetetlen vele, igaz lenne?

Figyelt kérdés
2016. szept. 11. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy ez igaz. Az informatikusok kifejezetten keresettek ma a munkaerőpiacon.
2016. szept. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Kivéve, hogy a gazdinfós nem igen informatikus, mert csak negyed részben tanulja meg az infót, meg negyed részben a gazdasági dolgot.
2016. szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Tenyleg haszontalan. Az informatikaban semilyen diplomaval nem lehet elhelyezkedni. A diploma arra kell hogy ne dobjak ki egyes cegeknel az oneletrajozodat egybol.


Utana be kell bizonyitanod hogy ertesz is a munkahoz, es ha te vagy a legjobb a 100 masik jelentkezo kozul es eleg keveset kersz akkor fel is vesznek.

2016. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem igaz. Sok infóst ismerek ilyen diplomával.
2016. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%
A gazdmen meg haszontalanabb.
2016. szept. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hol olvasod "mindenhol", hogy nincs értelme? Mármint tényleg kíváncsi vagyok, mert én még nem láttam sehol (egy-két itt feltett hasonló kérdést leszámítva).


Nem tudom, melyik egyetemen milyen a képzés, de pl. az SZTE-n az informatikai rész a hangsúlyosabb, az viszont teljes mértékben megegyezik a másik két (mérnökinfó és proginfó) informatikai részével. Annyiban térnek el, hogy van néhány tárgy, ami nincs gazdinfón, cserébe vannak GTK-s tárgyak.


Én csak annyit figyeltem meg, hogy sok gazdinfós nem vagy nagyon gyengén tanul meg programozni a képzés során, majd ráfogja, hogy "azért, mert gazdinfós". De az előbb írt mondatom miatt (miszerint a programozós tárgyak ugyan azok) nem értem.


Szerintem akkor érheti az embert csalódás, ha úgy megy ide, hogy itt "majdnem két diplomát" fog szerezni, mert hát gazdasági és informatikai. Valójában nem fér bele mindkettő, tehát egyik egyetemen ez a hangsúlyosabb, másikon a másik.

2016. szept. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Corvinus gazdinfó, suli alatt a hallgatók 90%-a dolgozott, végzés után meg nem is tudok olyanról, aki ne kapott volna egyből állást a gyakornoki helyén vagy máshol. És ezt most szó szerint értsd: tudomásom szerint nincs munkanélküli a 180 fős évfolyamról.
2016. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a helyzet a többi egyetemen, de a Corvinuson végzettek 99%-a a szakmában helyezkedik el
2016. szept. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!