Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Metropolitan egyetemről mi...

A Metropolitan egyetemről mi a véleményetek? Nem "sznob" hely?

Figyelt kérdés

Elvileg egy magánegyetem lett belőle.


Ami számomra érdekes, hogy "megbundázzák" a felvételit.Például, azt tanácsolják, hogy akinek nincs elég pontja, az jelentkezzen egy másik szakra, ahol csak felvételi elbeszélgetés van és ha felvették,átjelentkezhet arra, ami tetszik neki.



Most viszont, valami angolszász rendszerű üzleti képzést indítanak, ahol szintén csak felvételi elbeszélgetés van.Ott is odaírták, hogy akinek nem tetszik átmehet a "magyaros" részbe másik szakra.



2016. szept. 11. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
"Egyetem" :"D. Ja. Hogyne.
2016. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Látom csak egy retardált választ kaptál, ezért megpróbálok segíteni.

Megbundázások vannak nagyobb egyetemeken is, pl. Corvinus, csak ott a politikus gyerekeinek elérhető. Sikkasztási botrányt meg hallhatsz bge-től elkezdve a corvinusig mindenhonnan, a többi egyetem sem szent.

Nem sznob hely, de sznobok vannak mindenhol, a BME-n is.

Az angolszász egyetem aminek a diplomáját kibocsájtják a Coventry Egyetem.

Hasonló a rendszer az IBS-hez, de nem olyan drága, ráadásul az IBS a Buckingham-i egyetem diplomáját adja, ami hátrébb van a felsőoktatási ranglistákon.

2016. szept. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Orfeus ***** válasza:

Itt gondolom arra gondolsz, hogy a Cecos London College-on kerersztül lehet felvételt nyerni.


Ez úgy működik hogy papíron ott tanulsz, de vendékhallgatóként METU-s vagy, és félévkor átvesznek hivatalosan is. Ezt azért lehet megcsinálni, mert a Cecos-hoz beszélgetésen keresztül be lehet kerülni, és egyébként több elit egyetemre is be lehet kerülni úgy, hogy meg sem nézik az érettségid egyébként. Valamelyik tanulmányi oldalon olvastam 1 éve kb, hogy pl a Harvard és a Yale is ilyen, hogy ha interjún megfelelsz, akkor kb szarnak az érettségidre.


Ez logikus egyébként, mert nem biztos hogy az fogja elvégezni, aki 4-5-ös tanuló volt. Meghallgatják miért akarja ezt, és ha látják benne a fantáziát felveszik. Ez azért jó mert van nagyon sok buta jó tanuló, mert a középsulis anyagot még be tudja magolni (érteni már nem érti), de egyetemen bukik ki, hogy annyit már nem tud bemagolni, hanem érteni is kell...


De ilyet több iskola is csinál most hogy emelik a ponthatárokat, pl. a Gábor Dénes is, és még van pár suli aki így szerez diákot.


Az hogy sznob, szerintem nem helytálló. Az jár ide aki fizetni tudja, ezért olyan családból járnak ide, akik azt az x tandíjat kitudják termelni. Ettől sznobok nem lesznek, persze van jópár, de mindenhol.

2016. okt. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!