Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diplomadolgozat: mire figyelje...

Diplomadolgozat: mire figyeljek oda, mennyire van okom parázni?

Figyelt kérdés

Környezetmérnöknek tanulok és a diplomamunkám témája, hogy egy adott területnél 92 óta mindig vesznek talajmintát és azt bevizsgálják. Én ott voltam a legutolsó mérésen, a laborban megcsináltuk a vizsgálatokat, ezeknek a folyamatát írtam le, meg az eredményt és hogy 14 év alatt mi változott... Ez jó téma szerintetek? A konzulensem szerint igen, de nem tudom, nekem kétségeim vannak, mert valaki sokkal "komolyabb" témában ír...


Fényképeket mennyire tegyek a dolgozatba? Mert attól félek, hogy túl keveset csináltam... Mennyire fognak belekötni? Nagyon félek attól, hogy visszadobják és megbukok... :(


2016. szept. 13. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálatok a témákat nem kell jóváhagyatni a szakvezetővel vagy a tanszékvezetővel? Ha neki nincs kifogása ez ellen akkor ne érdekeljen, hogy miből írsz, hacsak nem akarsz valamit tanulni, senki nem fogja ezt kérdezni utána.
2016. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a konzulensed szerint jó a téma, akkor biztos az. Neki sem érdeke, hogy olyan diplomamunkát engedjen ki a neve alatt, ami sz*r, mert az őt is minősíti.

Egyébként pedig két diplomamunka között nagyon sok különbség lehet. Nekem pl az első egy nagyon komoly téma volt, komoly mérésekkel, és bár ötöst kaptam rá, egyáltalán nem érzem úgy, hogy minőségi munka lett, mert egyáltalán nem érdekelt az egész. A második egy tök laza kis téma, kb bármelyik hülye tudna róla írni, mégis TDK-t nyertem vele, mert érdekelt, és olyan minőségben írtam meg.

Fényképből nem kell túl sok, 1-1 kép elég, inkább a mérésekre, a mérési módszerekre, eredményekre és az ebből levont következtetésekre helyezd a hangsúlyt.

Diplomamunkát visszadobni csak akkor szoktak, ha tényleg nagyon minősíthetetlen az egész. Pl az unokatesómét, aki képes volt 20 oldalt összehányni és azt beadni diplomamunkaként. De végül neki is lett diplomája, csak fél évvel később, úgyhogy emiatt ne félj.

Belekötni lehet, hogy belefognak, de az eddigi tapasztalatom az, hogy hiába mondják esetleg azt, hogy ez meg az rossz, azért a pontozásban ez nem nagyon szokott meglátszani, inkább csak építő jelleggel mondják.

2016. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!