Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem felvételizek most...

Ha nem felvételizek most felsőoktatásba, a középiskolai pontszámaim később is érvényesek lesznek?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, de későn döntöttem el biztosra, milyen szakra szeretnék jelentkezni. Nem jártam sávra, ami felkészítene a szükséges emelt érettségire, így idén nem tudnék belőle leérettségizni, így jelentkezni egyetemre se. Persze leérettségiznék a kötelezőekből (már a választott tantárgyam is megvan), de február 15-én nem jelentkeznék sehova.

Azon gondolkodtam, hogy ha most nem felvételizek, és jövőre viszont leteszem a szükséges érettségiket és akkor jelentkezek, számítani fognak-e még a középiskolai pontok és az érettségi átlagok? Mert tavaly is ötös volt az összes ilyen pontba beleszámító tantárgyból, valamint írtam egy 90% feletti érettségit, ami szerintem eléggé felhúzza a százalékot. Ezt kábé kidobhatom a kukába, csak az két tantárgy fog számítani, amiből jövőre érettségizek és felvételizek (duplázós módszer)?


Előre is köszönöm a válaszokat :)


2016. szept. 17. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a középiskolai eredményeid továbbra is érvényesek lesznek.
2016. szept. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez mennyire biztos? Mert hogyha így lenne, akkor nyilván rendesen tanulnék az érettségikre, de ha nem, akkor nyilván nem tenném oda annyira magam, és már inkább azokra a tantárgyakra tanulnék.
2016. szept. 17. 10:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyire biztos? Menj fel a felvire, és szépen olvasd el, ha már nem hiszel a válaszolóknak.
2016. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nagyon segítőkész választ :D

A mennyire biztos alapján azt értettem, hogy van-e egy konkrét hely, ahol le van ez írva. Az iskolám olyan jó tájékoztatást adott az érettségiről és a felvételiről, hogy még ezt sem tudom. És ha megkérdezném az osztályfőnökömtől, fogalma sem lenne róla, és azt mondaná, hogy nézzek utána, mint ahogy te mondtad, hogy csináljam.

Olyasmit hallottam, hogy ezt a lehetőséget (hogy a középiskolai pontjaim is beleszámítsanak, ha így több pontom lenne) csak egy felvételihez lehet felhasználni, utána ha nem vesznek fel és te újra felvételizel, akkor már csak duplázhatsz. Ha így jelentkeznék jövő tanévben felvételire, és véletlenül nem számolnák úgy a pontjaimat, akkor mit csináljak majd? Mondjam, hogy én azt hallottam a gyakorikerdéseken? Kellene valami kézzelfoghatóbb dolog, mert néztem a felvi oldalán, és lehet hogy rohadt hülye vagyok hogy nem veszem észre, de kábé már mindent elolvastam. Nyilván ha továbbra sem találok választ rá, felhívom a felvi ügyfélszolgálatát, de gondoltam először ideírom, hátha valaki volt már az én helyzetemben.

2016. szept. 17. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami a felvi.hu-n van, az a mérvadó. Tehát ami ott nincs, mint pl. olyan baromságok, amit te valamilyen hozzá nem értőtől hallottál, az nem is létezik.

Hallani lehet sokmindent, csak épp nem hiteles...


Amúgy meg személyes véleményem, hogy a duplázási módszer a legjobb, és legcélszerűbb.

2016. szept. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. A Felvi.hu-n megtalálsz mindent szépen leírva. De akkor gyorsan leírom ide, hogy mik azok, amik esetlegesen hátrányként érhetnek akkor, ha nem az érettségi évében felvételizel, hanem később.

a) A tanulmányi pontoknál az érettségi eredmények százalékos átlagánál nem számíttathatsz be olyan tárgyat, ami nem szerepel az érettségi bizonyítványodban, tehát, amiből "csak" tanúsítványod lesz.

b) Bizonyos többletpontokra már nem lehetsz jogosult (példának okáért a sporteredménynek 8 éven belülinek kell lennie, vagy az esélyegyenlőségért járó többletpontokra ha jövőre nem leszel már jogosult, akkor azt sem kapod meg).

Ezeken túlmenően az égvilágon semmilyen hátrány nem ér, ha nem idén felvételizel. Ha nekem se és a felvinek sem hiszel, akkor az Nemzeti Jogszabálytárban (njt.hu) biztos megtalálod valahol.

2016. szept. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!