Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Bogi11 kérdése:

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a budapesti Osztrák Gimnáziumról (ÖSB)?

Figyelt kérdés
A most nyolcadikos fiamnak nagyon tetszik az iskola. A német nyelvet itt biztosan jól elsajátítaná. Viszont a természettudományos tárgyak(kémia, biológia) kevésbé érdeklik. A matekot és a történelmet nagyon szereti az angol mellett. Az ÖSB-ben mennyire komolyak ezek a tantárgyak? Minden közvetlen tapasztalat érdekelne. Köszönöm előre is.

2016. szept. 20. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Én felvételiztem oda, a teljes feladatsor angol volt. Az oktatás is angoul, majd később német nyelven folyik. 5 éves iskola, első év kőkemény némettanulás. Nagyon nehéz suli, amennyiben nem erős idegrendszerű (mindneki a családban), nem ajánlom.


(barátnőm oda ment, onnan tudom ezeket)

2016. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A nulladik évre jelentkezők matekból és magyarból írnak felvételit. Természetesen magyarul. Ezen kívül van angol nyelvi felvételi is. Ennyit biztosan tudok, mert tavaly voltunk nyílt napon ,és ez a tájékoztatóban is fent van.

Igazából a további folyamatok, tapasztalatok érdekelnének.

Azért köszönöm a választ.

2016. szept. 21. 22:00
 3/8 A kérdező kommentje:
Hátha valaki most tudna segíteni..
2016. okt. 12. 20:43
 4/8 anonim válasza:
mivel az itt tanuló diákok osztrák érettségit tesznek, a magyar nyelvű tantárgyak nem annyira fontosak mint a német nyelvűek. Nagyon sok kitartás és persze szorgalom kell ehhez az iskolához, de lesz nem sokára nyílt nap, gyertek és nézzétek meg, ha van még valami konkrét kérdésed nyugodtan írhatsz nekem
2016. okt. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írok. :)
2016. okt. 27. 09:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Sok hasznos észrevételt, véleményt kaptam eddig privát üzenetekben. Most viszont közeleg a felvételi, úgyhogy ismét próbálkozom, hátha valakinek lenne néhány ötlete, hogy mire lehet számítani, mire kellene figyelni. A magyar és a matek nagyjából megfelel a magyar központi feladatainak?
2017. jan. 8. 16:39
 7/8 anonim válasza:
Milyen volt a felvételi? Végül odament gimnáziumba?
2017. okt. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A felvételi elég nehéz volt. Első körben nem is került be a gyerkőc, de a várólista előkelő helyén volt. Májusban jött az értesìtés, hogy mehetne, de addigra már elköteleződött máshol. Őszintén szólva nem vagyok biztos abban, hogy jó döntés volt.
2017. okt. 18. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!