Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mentőtiszt szeretnék lenni,...

Mentőtiszt szeretnék lenni, kérlek titeket beszéljetek le róla. Milyen más szakmát ajánlanátok helyette?

Figyelt kérdés

Segítsetek, próbáljatok lebeszélni róla.

Évek óta ez a tervem, hogy mentőtiszt legyen, most jutottam el oda, hogy érettségi és továbbtanulás jön, de szinte csak rosszat hallok erről a szakról és magáról a munkáról is.

Lány vagyok, és hallottam olyat, hogy nagyon nem szívlelik a lányokat az egyetemen sem meg munka közben sem. Lenézik a nőket.

A szívem nagyon ehhez a szakmához húz, mert nagyon szeretnék életeket menteni. Ajánlották már azt is, hogy menjek gyógytornásznak mert az sokkal jobb lenne minden szempontból.



2016. szept. 25. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egy mentotiszt ismerősöm, szoval hallottam mar jo sok dolgot a témáról.

A nőkkel az a gond főleg, hogy sokuk fizikailag nem bírja, pl ha a mentős ággyal+a rajta levo beteggel a 6.emeletrol le kell menni gyalog, az elég megterhelő lehet.

A fizetésről annyit, hogy ez az ismerősöm most jelentkezett az egyetemre, hogy válthasson(27 éves).

A munkát gondolom te is tudod, neked kell ellátni a beteget a helyszínen vagy amíg a kórházba nem er a mentőautó.

A képzés is hasonló a mentotiszt es az orvos kozott.


De ha ez a te Celod akkor ne hagyd hogy eltántorítson bármi/bárki!:)

2016. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Igen nagyon nehéz munka. Főleg lányként! Egyetemen tényleg nagyon szórják őket, úgy ahogy az előttem írta a fizikum miatt.

Nem gondolkoztál orvosin? Van mentőorvos is.

2016. szept. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes nőnek mindig helye van mindenhol :) Ha jó vagy fejben és fizikumban... nemhogy piszkálnak, hanem tisztelnek. Szóval tanulni és edzeni kell keményen. Férfiként én is edzek, hogy állandóan jó kondiban legyek mert fizikailag nekünk is pont olyan megterhelő.


A veszélyhez és stresszhez képest nem fizetik jól... másképp szerintem elfogadható. De van valami amit semmi pénz nem pótolhat: az adrenalin és a sikerélmény a segíteni akarás után. Ezek azok amik hajtanak mindenkit, nem a pénz. És ez elég :) Jótanács: keress egy olyan hobbit, amit másodállásként tudsz csinálni, jövedelmező, de mégis hobbi. Nekem ilyen a méhészet.


Ide határozott hivatástudat kell... hogyha tudod hogy csak ezt akarod és kész, akkor a te helyed itt van :) Ha gondolkodsz, hogy nem biztos bejönne neked... akkor előtte rágd át a témát és fontold meg jól. Csak hivatástudattal tudsz bennmaradni. De ha rám hallgatsz... igaz, hogy nehéz DE gyönyörű, a legszebb szerintem (annak ellenére, amit látunk és átélünk sokszor). Mindent bele!


20/F

2016. szept. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!