Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ! Mit tegyek? Sürgős! Legyetek...

B.Robi kérdése:

! Mit tegyek? Sürgős! Legyetek szívesek segíteni. (KATT)!

Figyelt kérdés

Hello(!)


Nos, hol is kezdej... Egerbe járok Gimibe. Most kezdtem a másodikat. És... sajnos most jöttem rá arra, hogy semmi esèlyem nincs ahhoz, hogy tovább tudjak tanulni. Illetve, tudom, hogy butaság most gondolkodni ezen, de csak most elemeztem ki az osztályon belüli helyzetemet. Sajnos nulla. Abszolút nincs befolyásom az osztálynak az életében. És ami probléma az, hogy nincsenek barátaim. Rájöttem arra hogy sík hülye mindegyik. Nem azért vannak ott hogy tegyenek az álmaikért. Ès szinte egyiknek sincs elképzelése.. Sokat gondolkodtam azon, hogy miért van olyan rosszkedvem mindig. Ès rájöttem arra, hogy rengeteg a negatív hatás ér a suliban, ezért "lehúznak", ami kihat hat otthoni viselkedésemre is. Nem Gimnazistaként viselkednek... egyszerűen valami elképesztő hülye egy társaság!!! És csak most jöttem rá.. 😭 Szó szerint "bőgőm".. Ki kell mondanom és szégyenlem is de rosszul döntöttem. Ráadásul alapítványi iskola.. szegény anyáék meg fizetnek is keményen. (...) Itt vagyok 15 évesen és nulla. El szeretnék menni.. valami a suliból. Valami erősebbe. Úgyérzem több van bennem. Rendészetin vagyok..de megutáltam. Szeretnék valami komolyabb tagozatra járni. Mondjuk Humán tagozat. De gondolkodtam már kéttannyelvűn is. DE! Ehhez fel kell hoznim az átlagom, ami nem lesz könnyű a sok negatív hatás miatt. A szüleimnek még nem mertem elmondani. Ti mit tennétek??? Nagyon nagy baj ha csak most világosultam meg? Milyen sulit ajánlotok Egerben?? Én Gárdonyira gondoltam...


Sok a kérdőjel!!!!!!!


2016. okt. 2. 23:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Válts iskolát és kész. Nem feltétlen kell felhoznod az átlagod, hacsak nem egy országos top gimi a cél valószínű, hogy átvesznek.


Az meg hogy nincs befolyásod az osztályra vagy hogy a többieknek nincs elképzelése elég béna kifogás arra, hogy rosszul tanulsz. A saját álmaidért, elképzeléseidért vagy csak felelős, mit érdekel, hogy más mit kezd az életével.


Szüleidnek meg simán megmondod, hogy nem szereted ezt az iskolát, nem érdekel a rendészet. Talán kibírják, hogy egy erősebb gimibe szeretnél menni, amiért még fizetniük se kell. Jobb lenne ha akkor nem húznád sokáig, hanem megmondanád nekik és át tudnál menni máshova pár héten belül, mielőtt sokkal előrébb lennének az anyagban. Nem baj, hogy most világosultál meg, de akkor legyen annyi benned, hogy megmondod a szüleidnek meg nekiállsz normálisan tanulni és nem a "negatív hatásokra" fogni, ami annyiban merül ki hogy hülyék az osztálytársaid amiért nincs elképzelésük. A rendészetet tanulók nagy része nem az éltanulókból kerül ki.

2016. okt. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!