Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van az iskolákban...

Mi értelme van az iskolákban a németet tanítani fő nyelvként?

Figyelt kérdés
Engem sajnos alsó tagozat 4.osztályban németre irattak be a szüleim,holott angolra akartam volna menni.Most szívok emiatt.A mai világban szinte már alapnak számít,hogy valaki tudjon angolul,szinte már az alap műveltség része.Minden angolul van,a neten is mindent angolul lehet megtalálni,ide a Gyk-ra is válaszként sokan angol nyelvű cikkeket linkeknek be,mert alapnak veszik az angoltudást.Én meg nem tudok,mert sose tanultam.A munkahelyekre is inkább az angol kell.Sokkal könnyebb is.Németül meg a kutya se beszél.

2016. okt. 7. 17:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Jól jársz a némettel. Én sosem szerettem tanulni, de most 25 évesen jött meg az eszem. Angolt jól tudom mert sok külföldi híroldalt olvasok, de itt Európában a német nyelv egy kincs. A vállalkozásunkhoz elengedhetetlen ha fejlődni szeretnénk. A német nyelv értékes.
2016. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Elozo, a te nemeted is azert ertekes mert mellette mar van angolod. Csak nemettel valoban szinte lehetetlen ervenyesulni, igy nincs mas valasztas meg kell tanulni. Nem egy nehez nyelv, kerdezo, ne aggodj:))
2016. okt. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is sokáig tanultam németül, és nem sok hasznát vettem eddig. Szerencsére pár év angol is volt az iskolában, alapozásnak elég volt, aztán magamtól elég jól megtanultam, és naponta használom. Magyarország a német érdekszférában van, ezért hagyományosan németet tanulunk, de jelenleg az amerikai dominancia miatt a világban, az angollal valóban többre megy az ember. Persze azért a némettel is lehet érvényesülni, ha a nyelv mellett van egy jó szakmád is.
2016. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bizonyos szakmákban jól jön a német... Nekem könnyen tanulható volt, jó volt a tanárom, s a német középfokú teljesen jó volt a diplomához. Angolul alig tudtam az egyetemig, de ott is tanultam, szakmai angolt is (programozó szakon voltam), ez még mindig nem volt semmi, de ha az ember netezik és programozó, plusz még olvasni is szeret, pl. Tolkient eredetiben (ahhoz azért kellett jópár év angol tanulás :)), akkor össze lehet szedni egy használható tudást különösebb oktatás nélkül is.

Kb. ugyanolyan könnyen írok hosszas hozzászólásokat angol nyelvű fórumokon, mint magyarul. Jó a szleng szókincsem is. Fel lehet szedni, ha olyan közegben mozog az ember. Soha életemben nem voltam angol nyelvterületen se.

Kell az angol, főleg az én szakmámban, de azért a németnek is megvan a haszna. Bár én a középfokúm óta sosem használtam. Néha el is gondolkodom, minek van nekem ilyenem, ha nem használom.

2016. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A legböszmébb Feri ***** válasza:
63%

Én kábé félisten vagyok a cégnél, mert folyékonyan beszélek németül (mérnöki terület). A magyar főnök csak les és vöröslik a bamba feje, amikor a megrendelőkkel / német partnerekkel / német nagyfőnökökkel az orra előtt csacsogok németül, vagy egy értekezleten németre váltunk a Jürgenékkel, ő meg egy büdös szót nem ért :D

Első nyelvnek egyébként valóban angolt érdemesebb tanulni, ettől függetlenül a jó német nyelvtudás aranyat ér. Németország Európa vezető állama, gazdasági szuperhatalom, a világ 4. legnagyobb nominális GDP-jével. Magyarországot nagyjából Németország tartja el köldökzsinóron. És akkor ott van még Ausztria, Svájc. Egyik sem az a kimondottan csóró vidék.

2016. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3%
"...az orra előtt csacsogok németül, vagy egy értekezleten németre váltunk a Jürgenékkel, ő meg egy büdös szót nem ért :D..." - kedves utolso, nemet leckek utan ideje lenne lecket venned illemtanbol is, mert ilyen udvariatlan viselkedessel nem is ertem, hogy ki alkalmaz teged... a vilag legnagyobb bunkosaga igy viselkedni, te meg ezzel hencegsz, hogy egy munkahelyen felettalloval viselkedsz ennyire tiszteletlenul. Hat, gratulalok.
2016. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A legböszmébb Feri ***** válasza:
53%

- Halló, Ön tánc- és illemtanár?

- Lóf..szt, csak illemtanár.

2016. okt. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A német igenis hasznos.
2016. okt. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországot nagyjából Németország tartja el köldökzsinóron."

Hát ez egy jó duma, nagyon igaz.


És, bár ez már a háttér, de az is fontos lehet, ami a társadalmi és ipari civilizációt illeti, annak ebben az országban német eredete van. Ugyan már régen volt, hogy technikumba jártam, de volt egy tanárom, aki folyamatosan tudott hosszabb időn át utasításokat adni magyarul, úgy hogy német szavakat mondott, szerszámok és műveletek nevét. A vekkerről, liftről, szódavasszerről már nem is beszélve.

2016. okt. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na ahol meg a francia a fő nyelv -

na és annak mi értelme?

2016. dec. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!