Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kell ahhoz, hogy sikeresen...

Mi kell ahhoz, hogy sikeresen teljesítsem az eső félévet? Mi miatt rúghatnak ki az első szemeszter után?

Figyelt kérdés
BME gépészmérnökin vagyok elsőéves, de kezd világossá válni, hogy eltévesztettem a házszámot. Jövőre valamelyik gazdasági szakon fogom újrakezdeni az egyetemet, de addig is jó lenne, ha nem rúgnának ki, és megmaradna a hallgatói jogviszonyom a második félévre is. Mi az a minimum, amit teljesítenem kell ehhez? Meg van esetleg szabva, hogy legalább hány kreditet kell elérnem? Vagy valami más szempont számít? Előre is köszi!

2016. okt. 8. 12:09
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam, első*
2016. okt. 8. 12:23
 2/6 anonim ***** válasza:
Tavaszi félévek után vannak az ellenőrzések, nem fognak kirúgni egy félév után.
2016. okt. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30-valahány kreditet kell elérni az első két félévben, hogy pontosan mennyit, az benne van a TVSZ-ben. De mindenképp csak a második után fognak kirakni.
2016. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként 36 kredit/2 aktív félév kell, amit tavaszi félév végén ellenőriznek. (Korábban egy 30 volt)

Illetve 2,0-ás tanulmányi átlag. (Görgetett, szintén tavaszi félév végén ellenőrzik)

DE ezek NEM az elbocsátás feltételei, hanem csak átkerülnél fizetősre.

Kirúgnak az egyetemről, ha:

• 6. alkalommal sem sikerült megcsinálnod egy vizsgát

• A 2-szeres képzési idődön belül nem fejezed be a szakot

• Ha a bejelentkezést 3-szor elmulasztod egymás után

• (Túlléped a passzív féléveid számát)

• Harmadik alkalommal puskázáson érnek


Lehet, még van valami, most így ennyi ugrik be, illetve fontos, hogy ez csak a BME gépész karára vonatkozik (főleg a puskázás, máshol nem ennyire szigorú :D )

Szóval az első féléved után semmi képpen nem fognak kirúgni vagy áttenni fizetősre. A hallgatói jogviszonyod megmarad.

2016. okt. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Harmadik alkalommal puskázáson érnek"

Ez komoly?...

2016. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hallottam egyébként olyat is, hogy ha az első félévben nem teljesítek 18 kreditet, akkor fizetősre kerülök. Most akkor ez igaz vagy nem? Konkrétan a tankörvezetőm mondta... :/
2016. okt. 17. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!