Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE turizmus-vendéglátás...

BGE turizmus-vendéglátás FOSZK magában ér valamit itthon vagy külföldön? Vagy mindenképp "muszáj" utána elvégezni az alapszakot is?

Figyelt kérdés

Eredetileg alapszakra akartam volna menni, de túl későn találtam ki, hogy mi szeretnék lenni, így -ugyan beírtam első helyre- de egyértelmű volt, hogy emelt érettségi nélkül nem vesznek fel a támogatott alapszakra.

Utána kitaláltam azt, hogy egy évet "halasztok" és emelt angol + egy új nyelv hogy legyen többletpontom az alapszakra jövőre.

Aztán persze hamar rájöttem, hogy ennyi idő alatt (főleg közben magánéleti gondok miatt is) nem tudok egy új nyelvet csak úgy nulláról megtanulni középszintre és az életkedvemet is elvette a családom stb. Szóval a 430 pontos alapszak reményei elszálltak.

Aztán mivel még mindig ez tetszene és nem akarok egész életemben fizikai munkát végezni, gondoltam jelentkezek a foszk-ra aztán vagy elég magában (nagyon remélem), vagy utána alapszak a +32 ponttal és vesztek két évet az életemből, de legalább lesz diplomám.

Kérdés: melyik éri meg jobban? Foszk után alapszak és akkor jó sok időt elvesztettem vagy magában is elég és még nyerek is egy kis időt? Az a része nem akaszt meg, hogy külföldre kéne menni, sőt. Egész életemben utazni akartam vagy olyan munkát aminek köze van az utaztatáshoz/turizmushoz. Szóval nem csak a magyarországi helyzet érdekelne. Köszi :)



2016. okt. 8. 22:02
 1/5 anonim válasza:
Itthon semmit nem érsz vele, külföldre meg inkább a rátermettség a fontos plusz ugyebár a nyelvek, de az nagyon!
2016. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de arra lennék kíváncsi hogy egy foszk-kal + rátermettséggel(+nyelvek) akkor mehetek szobalánykodni vagy lehetne egy értelmes munkám pl egy utazási irodánál vagy szállodában valami felelősebb pozíció?
2016. okt. 12. 09:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehetsz szobalány vagy utazási irodában dolgozóó!!!
2017. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi de nagyon nem szeretnék szobalány lenni :DD azt úgy értettem h csak arra elég vagy valami normálisabb munkára? (pl hotel vezetőségében,cégnél turisztikai felelős, utazási irodában utazásszervező ilyenek stb)
2017. júl. 30. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:
FOSZK 4 félév után alapszak 4 félév. 8 államis félévedbe kerül. Megéri szerintem, ez az út is. Majd fogsz tudni munkát vállalni is, gyakornokként. Itt tudsz pénzt gyűjteni, ha az alapképzésed fizetős lenne mégis. Azt itthon eltöltesz 2-3 évet egy jó szállodában vagy ahol gondolod. Legyen jó a cég, még ha kevesebbet fizetne, akkor is a nevesebb cég a jobb. Azt után kimehetsz külföldre ha van gyakorlatod, de ott a legalsó szinten tudsz majd kezdeni és szorgalmas munkával 3-4 év alatt fel tudsz jutni komoly szintekre.
2017. júl. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!