Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem, kémia,...

Debreceni Egyetem, kémia, illetve biológia szakja milyen?

Figyelt kérdés
2016. okt. 14. 04:04
 1/8 anonim válasza:
A kémia szakról tudok nyilatkozni. Nagyon jó a képzés, nem frissen indított képzés ezért nem kísérleti tantervek vannak. A tanárok felkészültek és jó órákat tartanak. Kicsit hangsúlyos a szerves kémia, bár ha szereted ez nem probléma, de a többi kémiai terület is rendesen érvényesül. Nem rég kapott a kémia intézet támogatást szóval lesznek beruházások új műszerekre ilyesmi :) És páréve létesült egy Agilent demo labor ahol négy új műszer került beszerelésre (ICP-OES, MP-AES, GFAAS és FAAS). A mesterképzés is nagyon jó.
2016. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jónak hangzik. Láttam az egyetem honlapján egy kémia szintfelmérőt, szerintem simán némi készülékkel 70%-ra megírható.


Milyen a buktatási arány/szórás??

2016. okt. 14. 14:00
 3/8 A kérdező kommentje:
*készüléssel
2016. okt. 14. 14:09
 4/8 anonim válasza:
Tárgyanként változó, sokan jönnek kémia érettségi nélkül, egy közép mindenképpen érdemes, de inkább egy emelt. Van egy felzárkóztató óra elso félévben, de szerintem alap dolog hogy ha valaki bármilyen egyetemi szakra megy akkor az ahhoz tartozó tárgyból legalább középszinten érettségizzen. Egyébként olyan 40-50% végzi el kisebb nagyobb csúszással a kémia képzést. Sokakat megteveszt az alacsony ponthatár. Elso második félévben nagy a szórás. De ha valaki úgy kezdi a tanulmányait hogy van rálátása a kémiára, nem lusta es tanul sima dolog elvégezni.
2016. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

40-50 % az jónak számít. Én a Pécsi Tudományegyetemről jönnék át, itt kb. a 32 emberből amelybe a tanárszakos hallgatók is benne vannak olyan 6 ember végzi el. Ahhoz képest a DE biztató.


Nekem a PTE-n megvan a ált.és szervetlen kémia szemináriumom és laborom is (kredit elismertetéssel beszámítattnám a DE-n). Viszont az az Ált.és szervetlen kémia előadásból mindig megvágnak. Nálunk 2 Zh van összesen 60 pont, abból 30 kell hogy egyáltalán vizsgázhass, és nincs aláíráspótló. Mindig csak 28,5 pont jön össze....és erre mit mond nálunk az előadást oktató: gyere jövőre.


Úgy látom a Debreceni Egyetem biztató...

2016. okt. 14. 17:27
 6/8 A kérdező kommentje:
346 ponttal jönnék meg némi Egyetemi tudással, meg megvannak a Matekjaim is a PTE-n....csak mindig az Ált.és szervetlen kémia előadásból vágnak meg...szaros 1.5 pont miatt.
2016. okt. 14. 17:33
 7/8 anonim válasza:
Hát akkor megér egy próbát :) debrecenben külön van általános kémia előadás meg van szervetlen I és szervetlen II előadás. Amíg az áltkém előadás nincs meg nem túl sok tárgyat engednek felvenni. De elég easy "tippelős" feladatok vannak, és előre ki van adva a feladat lista meg mindig keringenek megoldások is hozzá, valamint úgy tapasztaltam hogy olyanra van megszerkesztve a vizsga hogy kijöjjön a szép Gauss eloszlás a jegyekre :D a szervetlen I vizsga mikor én csináltam olyan volt, hogy két nagy esszé egy kisebb esszé meg egyenlet rendezés stb. az előadás nagyon jó belőle, ha bejár az ember nem nehéz. a szervetlen II sem vészes főleg ha előtte megcsinálja az ember a kvali analitika labort.
2016. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tájékoztatást.


Remélem csak tud valaki Biológiával kapcsolatba is majd nyilatkozni, mert nem Kémia Bsc. hallgató vagyok, hanem Biológia-Kémia osztatlan tanárszakos vagyok.

2016. okt. 14. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!