Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet ekkora különbség a...

Hogy lehet ekkora különbség a magyarországi és a romániai oktatás között?

Figyelt kérdés

Cserediákként volt szerencsém belelátni egyik reál iskola életébe. Matek illetve informatika oktatásba tűntek fel nekem borzalmasan nagy különbségek.

10.be olyan dolgokat csinálnak amik nekünk 6-7-es anyag. Érettségi nálunk 1000x nehezebb. Ami nektek emelt szintű lazán könnyebb mint itt a közép szintű. Osztályunkban szerintem olyan feladatokból utolsó tanuló is 70%-ot megírná. Kb. fele akkora a 9-12-es tananyag ott mint itt.


Programozásból nekünk 9-óta heti 6 óránk van. Szerintem nálunk mindenkinek ez a kedvence itt. Magyarországon kb. annyi programozást tanulnak mint mi 9 első félévében. Vagy maximum 9 végéig. Függvények, mátrixok, struktúrák és ennyi, nekem ez viccnek tűnik...


(érettségi alapján következtettem arra hogy mennyit tanultok matekból illetve infóból).



Ekkora szintbeli különbség van diák és diák között matek tagozaton?



2016. okt. 14. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hol van az a nálunk? Melyik országban?
2016. okt. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Magyarország
2016. okt. 14. 22:11
 3/15 dq ***** válasza:
68%

Hát még ha még nyugatabbra mennél ;)


Egyébként nem rossz kérés, hogy miért alakult ez ki. Nálunk talán Arany Dániel és Eötvös József voltak nagy hatással a matematika oktatásra és tananyagra. (Nálatok lehet hogy az ûrverseny? :P)


Nem hiszem, hogy nehezebb lenne. Több a kért, de több a leadott anyag is. Nem valószínû hogy azonos százalékért lényegesen több energiát kell tanulásra fordítanotok.


Egy nagyon nagy intervallumban lényegtelen hogy mit milyen életorban tanul az ember. Nem kerülsz lényegi elõnybe, ha veszel néhány algoritmust még a gimis éveidben, vagy ha hamarabb kezdesz integrálni vagy komplex számokkal számolni.


Érdemes még figyelembe venni, hogy a Mo.-i oktatás évek óta dilettánsok kezében van (SZDSZ, FIDESZ), akik szerint valamiért jó ha nem szakemberek pártideológiai (szabadelvû, nemzeti, keresztény) elvek mentén az adott elvek szerinti paródiát próbálnak az oktatásból kreálni.

(Én egy fokkal technokratább vagyok a kérdésben, dehát nem az enyém az oktatási tárca.)

(Akkor lesz itt sok számítástechnika, ha vagy szakértõk/piac kapják meg az oktatást, vagy pedig valami 'fiatalos', 'nyugati ideológiájú', 'trendkövetõ', 'progresszív' stb párt szerez többséget. A jelenlegi politikai helyzetet elnézve soha.)

2016. okt. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindegy, hogy milyen iskolát hasonlítasz milyen iskolával.

Lehet, hogy Te egy erős iskolában tanulsz, és egy közepes szintű magyar iskolába sikerült bejutnod.

Szóval relatív..

(Persze nem vagyunk híresek a jó középsulis programozás tanulásról)


Amit hozzátennék, hogy Magyarországon a gimi nálunk egy ugródeszka. Ebből kifolyólag szart sem ér egy érettségi. Egyetemen tanítják az igazi matekot ha érdekel, az informatikát is(programozás).

Sok embert pont ez a két tantárgy nem érdekel. Nyűgnek, felesleges kötelező elemnek tartják csak. Ezért sem erőltetik annyira a tanárok. Úgy vannak vele a legtöbb helyen, hogy oké menjen át. Úgysem ezzel fog foglalkozni. Felesleges volna szivatni a gyerekeket vele.


Egyetemen indul meg ezeknek az igazi oktatása. Egyetemeket tekintve pedig Mi vagyunk sokkal jobbak, mint Ti. :)

2016. okt. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Nem akarok kötekedni de a szöveget nyugodtan megfogalmazhattad volna normálisan mert egyszer románként beszélsz máskor magyarként... Értem én ha 2-s nemzetiségű vagy de basszus... nem váltunk személyt...

,,nekünk 6-7-es tananyag" "nálunk 1000x..." "ami nektek emelt szint"


Most nem tudom hogy román vagy-e vagy magyar a szöveg alapján és hogy mi nehezebb.

Szedd össze a szöveget normálisan mert nekem ez magas:)

2016. okt. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
írd le legalább hogy te vagy a román és magyarba jöttél vagy magyar vagy és románba mentél. Mert mindenképp lehet értelmezni:)
2016. okt. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Valamint adhatnál egy oldalt csak összehasonlításképp.

Keresem a román érettségiket de semmit nem dob ki, ezért nem igazán tudom összevetni a magyarral sem infó sem matek téren.

2016. okt. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:
42%

[link]


Azért nincs nagyon mire felvágni.

2016. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Az informatika egy dolog.

De már ne haragudj, Romániában sokkal nagyobb elvárások vannak, mint Magyarországon.

3. óta tanulok angolt és németet, a románt pedig első óta. Tehát az három nyelv. Ha jól tudom nektek 9.-be jön be a MÁSODIK idegennyelv.

Ötödikbe vettünk olyan irodalmi művet, amit ti hetedikbe.

Egyszer megnéztem a 8.-os irodalom tesztek feladatait (a magyarorszagit), és olyan feladatok voltak, amiket ötödikbe kértek tőlünk. A 7.-es matekunk pedig Magyarországon 9.-es anyag.

Töriből/földrajzból nem csak Magyarországról kell megtanuljunk mindent tökéletesen, hanem Romániáról is.

Az igaz, hogy az informatika gyenge, elismerem. Semmi hasznavehetőt nem tanulunk. De a többi tantárgyból sokkal nagyobb a követelmény.

(A magyarországi unokatesóm szinte semmit sem tanul, hozzám képest; ezt ő is beismerte)

2016. okt. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Andi

Ne a románt nézd mert azt közismerten utálják az emberek... rájuk van kényszerítve.


De attól még linkelhetnétek egy román matek/info érettségit. Mert lehet dobálózni azzal hogy belegebedsz meg egyetemi szinten tanulod ha egy érettségi tesztet nem tudsz róla mutatni.

Szóval küldhetnétek oldalt ahol magyarul le van írva a matek/info feladat mert ha jól tudom akkor választható ott is az info és a matek magyar nyelven:)

2016. okt. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!