Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecenben vagy Szegeden...

Debrecenben vagy Szegeden tanuló orvosisok! Hányadévesek vagytok? Milyenek a hetkoznapjaitok, sokat tanultok? Mettol meddig vagytok bent a suliban?

Figyelt kérdés

2016. okt. 16. 10:33
 1/1 anonim válasza:

Szeged első év.

Mivel még csak 3 hónapja járok ide, így még sok miden van, amit nem tapasztaltam, de ismerem a helyzetedet amiben vagy. Nekem is nagy dilemmát okozott Debrecen és Szeged közötti választás. De végül nagyon nagyon örülök, hogy Szegedre jöttem.

Koliban király az élet! A téveszmékkel szemben, igen, lehet tanulni a koliban, sőt! A felsőbb évesek rengeteget segítenek, plusz valakinek mindig van 1 csontváza (ha nem is teljes) ami az anathoz nagyon jól jön.

A hétköznapok kényelmesek, mivel mind a koli, mind az egyetem épületei a központban vannak, így max 10perc gyalog és elérsz mindent.

Tanulni való van bőven, bár orvosin ez nem meglepő, de ha be tudod osztani az idődet, egyáltalán nem vészes, és simán marad idő szórakozni. (és nem heti 1 alkalomról beszélek :P )

Nekem heti 5 nap van tanítás, mert kicsit megszívtam a péntek reggeli kémia gyakot.

A mettől meddig vagytok a suliban kérdésre nehéz válaszolni, mert ez már nem olyan mint a gimiben. Ha nagyon becsületes vagy és minden előadásra és gyakra bejársz, reggel 8 tól kb 18-ig zsinórban le lennél kötve. Ez persze attól is függ hány kurzust vettél fel még pluszban.

Eppen ezért mérlegelni kell, melyik az az előadás amit beáldozol a tanulás, ebéd vagy egy kis pihi érdekében. Persze ésszel.

Ennek ellenére van olyan óra, ami 18-tól 20 óráig tart és katalógusos. (Bár én személy szerint nagyon szeretem azt az órát)


Minden esetre nagyon szeretem ezt a szegedi közösséget amibe bele csöppentem, segítőkészek, emberközeliek, fejlett és felszerelt az egyetem (magyarországi viszonylatokhoz képest persze).

2016. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!