Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire normális hogy egy...

Mennyire normális hogy egy iskolában nincs még fűtés?

Figyelt kérdés
2016. okt. 18. 18:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
46%
Semennyire. Amíg én is jártam nálunk is jó későn kapcsolták be, de persze a dagadt igazgató a saját irodájában fűtött.
2016. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Japánban (ki tudja, hány évszázada / évezrede) nem fűtenek a tantermekben. Bár néhány évtizede tudtommal Hokkaidó-n (a legészakibb szigeten) kivételesen igen. Hiába gazdag ország. Ez is az egyik heppjük...
2016. okt. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Biztosan így van, hogy Japánban nem fűtik a tantermeket. Még leszoknak a hivatalok és a lakások fűtéséről is aztán teljesen ellenálló kemény kis népség lesz belőlük. Már aki megmarad :))
2016. okt. 18. 19:56
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Hőmérséklettől függ, érdemes -e fűteni. Japánban persze h. nem fűtenek, mert télen is kb. 16° alá nem megy...


Fel kell öltözni, nagy légterű intézményekben (főleg régi építésűekben) nem várható el, hogy 25 fokokig befűtsék azt. Persze felesleges is, 20° a szobahőmérséklet. 1-2 fokot el lehet térni pluszba vagy minuszba, ha ettől lényegesen hidegebb van és nem is fűtenek, akkor lehet problémafelvetés, máskülönben nem.


Mivel nem ismerem a nálatok levő körülményeket, csak általánosságban írtam, amit.

Szóval ha a hőmérséklet teljesen jó, akkor normális hogy nem fűtenek, ellenben nem.

2016. okt. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kb. 16 fok körül lehet. A gyerek már megbetegedett, itthon van a héten már nem tudtuk elvinni. Feleségem táppénzen van vele, de megy a cirkuszolás mert a munkahelyén nem tetszik a főnökeinek mert éppen most pont nagyon nem jó nekik.


Persze megértem az eszkimóknál is hideg lehet, meg Szibériában is, de nem is így élnek mint mi. Komolyan olyan nagy elvárás, hogy fűtsenek az iskolában?

2016. okt. 19. 08:37
 6/13 anonim válasza:
Csak legalább ne szóljanak be. A tanár beszól, hogy ne kabátban ülj a teremben. A diák meg vissza szól, hogy akkor kapcsoljanak fűtést b+!
2016. okt. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Kb. 16 fok körül lehet."


Van erre konkrét mérési adat?

Szülőként bementél, és napi nyolc órában a 10 percenként mért hőmérsékletet kiátlagoltad az intézmény minden közhasználatú helyiségében?


Kötve hiszem...

2016. okt. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, hogy nullára pontozták az igaz válaszomat, csak mert nem közismert Japán jelenségre utaltam... A kedves kérdező cinikus válasza is önmagáért beszél... A vicces válaszokat értékelem, de azt nem, ha hiteles infóknak utána se járva valaki hasból nullára pontoz...


Az meg, amit írt itt valaki, h nem megy 16 fok alá, nos... Hokkaido-ban lényegesen alább megy... Nem kicsi sziget, Japán északi részén... Sok millió lakosú sziget, de legalább pár évtizede ott már a tantermeket is fűtik...


De Honshu szigetén (a főváros, Tokió is ott található) is 0-10 Celsius fok jellemző napközben télen, mégse fűtenek... Japánt megjárt magyarok is állítják.


De íme pl a wikipedia cikke Tókió klímájáról, táblázatosan:


[link]


Mint látható: "daily mean" -> nappali középhőmérséklet, dec, jan, feb: 5-7 Celsius fok.


---------------------


Hidasi Judit japanológus japán nyelvtanár professzorasszony évtizedek óta jár Japánba, ő is tudósít erről a világszerte ismert jelenségről, hogy Japánban nem fűtik a tanterneket -ki tudja, háyn évszázada-, kiéve Hokkaió sziget egyes részein. hiába gazdag ország. Furcsa kultúra, önellentmondó gondolkodással és viselkedési normákkal, szokásokkal.


LEGÁLISAN, INGYENESEN letölthető a Magyar Elektronikus Könyvtárból az alábbi könyve, ebből fogok idézni alatta a fűtési szokásokról Japánban:


Hidasi Judit: Na és, hogy tetszik Japán?

[link]


"A helytállás persze kitartást, alkalmazkodást követel. Ezekre az értékekre ugyancsak kiskortól

nevelődnek a gyerekek. Az alkalmazkodás kényszere másokhoz, a közösséghez régebben a

családi élet színterein erőteljes volt, hiszen a szűkös lakásviszonyok, korlátozott anyagi

lehetőségek korlátokat szabtak az egyéni igényeknek. Mára a helyzet e tekintetben radikálisan

megváltozott - a gazdasági felemelkedés következtében a családok életszínvonala soha nem

látott magas szintet ért el.


! Ugyanekkor az iskolai viszonyok akár a magyarokéhoz hasonlítva is

még mindig gyakorta spártaiak. Hatalmas, fűtetlen tantermek, szerény bútorozottság,

zsúfoltság.


Másrészről imponáló a műszerezettség; szinte nem létezik iskola tornaterem,

uszoda és megfelelő nagyságú iskolaudvar nélkül. Az iskolák kitüntetett figyelmet szentelnek

a testnevelésnek, a testkultúrának, a közoktatás szerves része a zenei, művészeti nevelés is.

Japánban az iskolai lekötöttség mind időben, mind a tevékenységek változatosságát tekintve

jelentősen nagyobb, mint Magyarországon, minőségileg pedig még két vonatkozásban tér el a

mi viszonyainktól."


A hagyományos (fűból és NEM betonból készült) japán lakóházakra is jellemző, többségükre:


"Apró, fűtetlen, javarészt bútorozatlan szobácskákból álló fa vagy panelházakban él még

mindig a japán lakosság többsége. A modern folyóvizes, elektromos gépekkel fölszerelt

lakótelepi lakások sem sokban különböznek a hagyományos japán házaktól. A fűtés ezekben a

házakban sem megoldott, ha lehet, a helyzet még bizonyos vonatkozásban rosszabb is. A

hagyományos japán faházak tudniillik bár rendkívül hidegek télen, de legalább nyáron, a

fullasztó hőség idején jó szolgálatot tesznek a vékony falak, a favázas papírajtók, amelyeken

át szabadon nyargalászhat az enyhet adó szellő. A modern betonházak télen rendkívül

hidegek, nyáron meg fullasztóan melegek, mivel a falak nem szellőznek."

2016. okt. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elírtam pár szót, elnézést:


* fűból-> fából


* Tokyo városnevének magyarosítására meg több verzió látott már napvilágot, Tókió, Tokió...

2016. okt. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt hogy nem megy 16° alá, a lakószobákra értettem. Ez jó közelítéssel igaz. Attól kinnt még lehet hidegebb...

Amúgy én sem hasracsapásszerűen írtam, amit.

Régebben egy ismerősöm mondta, aki még a 70-es években járt Japánban.

Azóta nem tudom, mennyit és hogy változott a fűtés.


Én sem értem a lepontozásokat, érdekes módon az én válaszom is 0% lett.

Úgy látszik az értékelést meg kell fordítani, a százalék valójában azt mutatja, hány százalék hiba van a válaszban...

2016. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!