Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nincs ellentmondás...

Szerintetek nincs ellentmondás abban, amit az emberek a magyar orvosi egyetemekről gondolnak?

Figyelt kérdés
Az emberek nagy része szerint mind a 4 magyar orvosiról kerülnek ki kiváló és nem a pályára való orvosok is. Viszont a legtöbb ember szerint egyértelműen a SOTE a legnehezebb. Ha a SOTE-t a legnehezebb elvégezni, akkor hogy kerülhetnek ki pl Pécsről is ugyanolyan jó orvosok? (Egyetemen megszerezhető alaptudásról beszélek.) Ebben elég nagy ellentmondást érzek. Ha pedig valóban a SOTE-t a legnehezebb elvégezni, akkor egy vidéki diplomájú orvos hogy dolgozhat ugyanolyan munkakörben,ha könnyebben szerezte meg a diplomát? Ha valóban könnyebb vidéken teljesíteni az akadályokat, akkor ők nem tanulják meg az anyagot olyan szinten, mint a pestiek, de akkor hogy lehet betegek közé engedni őket? Szóval elég nagy ellentmondást érzek. [Mielőtt nekem estek, szerintem is mind a 4 ugyanolyan jó, csak nem értem sok ember gondolkodásában ezt az ambivalenciát]

2016. okt. 18. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember szerint: be kéne tiltani a dihidrogén monoxidot, az E számok egészségre káros vegyszerek és a legalapvetőbb információ vagy logika hiányában élik mindennapjaikat.


Ergo nem érdekel az emberek véleménye.


Teljesen mindegy melyik egyetemet végzed a felsoroltak közül, mind a négy világszínvonalú, és máris szakképesebb tudásod lesz mint a legtöbb embernek -aki a te képességeid akarja megítélni egyetem alapján-.


Számított volna-e, hogy Stephen Hawking melyik egyetemen tanult Oxford vagy Harvard? Nem, mert ugyanolyan zseni lett volna az egyik iskolában, mint a másikban. A te szaktudásod is a szorgalmadon alapszik, nem pedig azon, hogy hova jársz.

2016. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nincs ellentmondás, csak logikusan végig kell gondolni. Ész kell hozzá. Ráadásul valósíznűleg te is rosszul gondolod, hogy mit gondolnak az emberek. :)


„Az emberek nagy része szerint mind a 4 magyar orvosiról kerülnek ki kiváló és nem a pályára való orvosok is.”

Valóban. És az emberek nagy része jól tudja, mivel minden objektív adat ezt mutatja.


„Viszont a legtöbb ember szerint egyértelműen a SOTE a legnehezebb.”

Nem. A „legtöbb ember” tudja, hogy mind a 4 egyetem ugyanolyan nehéz. Túl könnyen dobálózol a „legtöbb ember” kifejezéssel, anélkül, hogy alátámasztanád az állítást. Főleg akkor, ha még te magad sem tartozol bele a „legtöbb ember”-be.


„Ha a SOTE-t a legnehezebb elvégezni, akkor hogy kerülhetnek ki pl Pécsről is ugyanolyan jó orvosok? (Egyetemen megszerezhető alaptudásról beszélek.)”

1. Ha valaki tényként kinyikatkoztatja, hogy nehezebb a SOTE-t elvégezni, nem ártana valamivel alá is támasztani. Addig az egész nem több egy alaptalan magánvéleménynél.

2. Ha nehezebb is lenne, nem feltétlenül a használható tudás nagyobb mennyisége miatt.

3. Ha valahol igazán jó az oktatás, akkor azt az egyetemet könnyebb elvégezni, mint azt, ahol rossz az oktatás. Akkor is, ha az elsőn nagyságrendekkel nagyobb tudást lehet megszerezni, ráadásul könnyebben, hála a jó oktatásnak.


Ha már pont Pécs került szóba (mint a legtöbb SOTE vs. vidék provokatív kérdésnél is), Pécsen egyébként nagyon jó az oktatás. Ettől függetlenül még nehéz elvégezni, mivel hatalmas mennyiségű anaygot kell megtanulni. Ha az oktatás rosszabb lenne, ugyanennyi anyagot még nehezebb lenne megtanulni. Akkor ez magasabb színvonalat jelentene? Érted már, miért butaság az említett emberek gondolkodásmódja? (amivel te ugyebár nem értesz egyet, mint írtad).


„Ebben elég nagy ellentmondást érzek.”

Mert nem gondoltad át elég alaposan, az ellentmondások könnyen feloldhatók lennének még akkor is, ha az alapállítás igaz lenne.


„Ha pedig valóban a SOTE-t a legnehezebb elvégezni”,

„Ha valóban könnyebb vidéken teljesíteni az akadályokat”

Tudod, ha sok a ha, abból lesz a hahaha....


„...egy vidéki diplomájú orvos hogy dolgozhat ugyanolyan munkakörben,ha könnyebben szerezte meg a diplomát?”

Mert ugyanazt a tudást szerzi meg, mivel a diplomája megfelel ugyanazoknak az akkreditációs szabályoknak. Ha egy 50 es IQ-jú ember nehezebben szerzi meg a diplomát, mint egy 150-es IQ-jú, akkor rögtön nevezzük ki az 50-es IQ-jú embert professzornak, csak mert nehezebben szerezte meg a diplomát? A másikat meg csak alacsonyabb munkakörben engedjük dolgozni, azért mert ő esetleg okosabb, ezért neki könnyebb dolga volt? Egyébként meg nem aki azt állítja, hogy a SOTE nehezebb, nem véletlen, hogy sosem tudja semmilyen objektív forrással alátámasztani ezt. Addig meg az állítás pontosan annyit is ér. De ha úgy is lenne, az sem korrelál sem az oktatás színvonalával, sem a tudás nagyságával, mint a példa mutatja.


„Ha valóban könnyebb vidéken teljesíteni az akadályokat, akkor ők nem tanulják meg az anyagot olyan szinten...”

Ha valóban könnyebb vidéken teljesíteni az akadályokat, akkor lehet, hogy pont azért könnyebb, mert magasabb szinten tanulják meg az anyagot, és ezért valóban könnyebben teljesítik az akadályokat? Hű, de szép mondat :)


„Szóval elég nagy ellentmondást érzek.”

Az ellenmtmondás az olyan emberek fejében van, akik elhiszik a provokátorok megalapozatlan tévinformációkat, és megelégednek azza a magyarázattal, amit a provokátor ad az állítólagos tényekre.


[Mielőtt nekem estek, szerintem is mind a 4 ugyanolyan jó, csak nem értem sok ember gondolkodásában ezt az ambivalenciát]

Ez esetben a válaszom nem neked szól elsősorban, hanem az olyan embereknek, akik így gondolják. Neked pedig annyiban szól, hogy amennyiben valóban nem a provokáció volt a kérdéssel az egyetlen célod, akkor megtanulhatnál szalonképesen fogalmazni, mivel az egész kérdés nem abban a szellemben íródott, mint amit a zárójeles megjegyzésben próbálsz sugallni. A minap egy teljesen normális kérdést tett fel valaki azzal kapcsoalatban, hogy vidéki orvosisok tapsztaltak-e lenézést SOTE-hallgatók részéről. Nem éreztem benne semmi provokációt, mint ahogy az egyetlen válaszban sem, aztán én is válaszoltam, de 1 perc múlva már nem volt meg a kérdés. Azt szinte azonnal törölték. Pedig még az is kiderült belőle, hogy a kérdező mit szeretne megtudni. Szerinted ezzel a kérdéssel mi fog történni?

2016. okt. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én vesszek meg, ha értem, mit esznek az emberek a SOTE-n. Én inkább fordítva érzem: ha már muszáj különbséget tenni, és előítéleteket megfogalmazni, kevésbé bízom egy SOTE-s orvosban, mint egy vidékiben. (Azoknak a sajnálatos tapsztalatoknak az alapján, amiket a családom és az ismerőseim a SOTE klinikáin szereztek:S)
2016. okt. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A SOTE klinika nem egyenlő a SOTE diplomával. Sok POTE/SZOTE/DOTE orvos megy oda dolgozni diploma után. Fordítva is igaz ez.
2016. okt. 19. 10:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel persze tisztában vagyok. Mégsem a DOTE adja hozzá a nevét (csak egy példát mondtam).
2016. okt. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a legtöbb ember elvégezte mind a négy orvosit és a tapasztalatai alapján alkotott róluk véleményt.
2016. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!