Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi gimnáziumokról? Mit tudtok róluk?

Figyelt kérdés

1.Berzsenyi Dániel Gimnázium-angol&olasz vagy angol&német

2.Veres Pálné Gimnázium-haladó angol,kezdő olasz

3.Madách Imre Gimnázium(bp)-haladó angol

4.Városmajori Gimnázium-nyelvi előkészítős csoport(német vagy spanyol)

5.Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium

Mindenre kíváncsi vagyok!Közösség,tanárok,oktatás,programok,szakkörök,hangulat,csre programok,gólyatábor,nyelvi oktatás,felvételi...bármi jöhet!Más gimik viszont nem érdekelnek,csak ezekre vagyok kíváncsi!



2016. okt. 23. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A Városmajor nyelvikészítőnél általában jó közösség szokott lenni. A legtöbb tanár nagyon jó fej, szóval emiatt nem kell aggódnod. ;). Az oktatás nyilván jó, az ország 6.legjobb gimnáziuma, a Városmajor. Nagyon sok program van, amin részt lehet venni, nem tudom hallottál-e róla , de most volt jótékonysági est is, ahol a bevételt a Tűz öltő utcai Klinikának adják majd. Az iskola kinézete belülről (szerintem) nagyon hangulatos, barátságos. A csere programokról túl sokat nem tudok, csak azt, hogy van lehetőség (ha Japánt akarsz majd tanulni) Japánba menni csere diáknak és a Japánok is jönnek. A gólyatábor nagyon jó, ha a Majorba jössz, nem fogsz unatkozni a táborban, az tuti. Egyfolytában programok vannak és pörögni kell ezerrel. Ja és természetesen ilyen pont verseny szokott lenni a többi osztállyal. Van még a gólyahét, ahol általában van egy fő téma, és a héten vannak azzal kapcsolatban feladatok (mindenféle játék), amint a nagy szünetben kell megcsinálni. És az egész hét a gólyabállal zárul, ami az egyik legjobb dolog. Én nem Ny-es vagyok, de az Ny-Ben van az egyik barátnőm és ő is imádja az osztályát. A nyelvi oktatás (az én tapasztalataim szerint) nagyon jó. Egyedül a felvételi a nehéz, de ha írsz egy 75+, 80+ akkor nagy valószínűleg felvesznek. Nagyon ajánlom ezt a iskolát, hidd el, ha ide jössz nem fogod megbánni. ;)
2016. okt. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! A Veres Pálné előkészítős osztálya általában nagyon jó, én is előkészítős vagyok csak nem olaszos hanem németes. Az iskolának nagyon sok programja van az év során, ilyenek például a kampányhét, a sportéjszaka, stb. A közösség nagyon jó, a tanárok többsége is jófej és aranyos. A NYEK első éve nem annyira húzós napi öt hat órád van max, kevés lecke viszont a rendes kilencediket jól meghúzzák, ahogy én tapasztaltam. A gólyatáborok általában nagyon jók szoktak lenni, tavaly ugye én mint gólya, ebben az évben pedig szervezőként mentem (erre is van lehetőség), a gólyák általában nagyon élvezik az egészet, nincsenek annyira durva szivatások. A nyelvet az első évben nagyon meghúzzák, én ugye teljesen nulláról kezdtem és mostanra B1es szint körül tudom az angolt. Ha bármi kérdésed lenne nyugodtan írj! :D
2016. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a Városmajoriban mikor vannak nyílt napok?Sajna a honlapjukon nem találtam.
2016. okt. 28. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, VMG nyílt napok nov 16-18, ha minden igaz, nemsoká kiírják. 16 hatosztályos, 17-18 négy- és ötosztályos.
2016. okt. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hali! :)

Én a Madáchba járok, angol haladó szakra és imádom,ha a nyelvek számodra a fontosak akkor a Madách a tökéletes!

A közösség remek, én nagyon szeretem, az osztályomat is, illetve az egész iskolát. Nem szakad külön, évfolyamoktól, klikkektől függetlenül alakulnak ki a baráti társaságok, rengeteg a program madáchosként sosem unatkozik az ember. Minden ősszel van egy két napos kirándulás, illetve év végén erdei iskola. Bármi kérdésed van még írj nyugodtan :)

2016. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hello! A Berzsenyiben a nyelvi osztalyban 1/3 aranyban van a 3 csoport. A kozosseg nagyon osszetarto, segitokesz, nem nezik le a nagyobb evfolyamok a kisebbeket, batran megkerdezhetsz toluk barmit, szivesen elmagyarazzak. Tanarok szinvonalasak, segitokeszek, altalaba veszik a lapot. Oktatas szinvonalas, nem egy versenyistallo, de azert megvannak az elvarasok. Rengeteg evkozi program van, az egyik kedvencem a Non-stop. Szakkorokbol nincs hiany, szinte minden tantargyal kapcsolatosan van. Vannak diakok altal szervezett klubbok is, pl filmklub. A hangulat 10/10 orom a suliban bent lenni. A golyatabor, avagy nulltabor mindig egy adott keretmesehez kapcsolodik, leirhatatlan elmeny. Nyelvben vannak erosebbek is, de azert a szinvonal meg van, szuletek jo OKTV eredmenyek. Felveteli semmi extra. Cserek vannak pl sved csere. Osszessegeben: Berzsenyisnek lenni az nem egy allapot, hanem egy eletvitel. Ha van valami kerdesed nyugotdat irj uzenetet!
2016. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
75%

Szia!

Barhova menj csak a Karolyiba ne!

De tenyleg en oda jartam es nem akard tudni mik mennek ott. A tanarok full hulyek ahhoz amiket tanitanak. Egyedul a nativ spanyol tanarok tudnak jol tanitani. Oktatasrol szerintem ebben a suliban nem beszelhetunk. Hogyha szeretnel kerdezni valamit az oran a tanart pont nem erdekli es azt mondja hogy ezt mar reg tudnod kene es ezt is a leheto leglekezlobb modon. Ha szereted azt hogy mindennap terrorizalnak es levagy cseszve akkor ez a neked valo hely. Azt hittem hogy a tanarok igy nem bannak diakokkal hat tevedtem.

2017. jan. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!