Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez plágiumnak minősül?

Ez plágiumnak minősül?

Figyelt kérdés
A szakdolgozatomban leadás után vettem észre, hogy egy részt (kb fél oldal), lehivatkoztam pontosan, de rossz forrást írtam be (azaz nem azt, amhonnan olvastam). Nem szó szerinti az idézet.

2016. okt. 26. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Nem plágium, mivel nem szó szerint idézted. Viszont ez a szakdolgozat minőségét eléggé rontja.

További hiba, nagy hiba, hogy még azt sem tudod pontosan, hogy a gondolatot honnét is vetted.

Nem hiszem, hogy elnéznék ezt neked, ha mégis, akkor a dolgozatot osztályzó tanár sem tudja pontosan, és azért nem veszi észre a hibát.

Bízz benne! :)))

2016. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem
2016. okt. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen, azt sejtettem, hogy ha kiderül valahogy , akkor pontlevonás vagy valami hasonló
2016. okt. 26. 13:45
 4/7 A kérdező kommentje:
egyébként ugyanebben az esetben, ha szó szerint idézek és rossz forrást írok oda, akkor az mitől más helyzet, mint ez?
2016. okt. 26. 13:49
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Ha a fordításod, idézetet szó szerinti lett volna, akkor az a plágium, amennyiben nem jelölöd meg, hogy honnét, milyen forrásból származik, amit oda írtál.

És ebben az esetben a tévesen megadott forrást még szándékosnak eltitkolásnak is tekinthetik, ha éppen úgy akarják.

De gondolom, ez még nem egy bejegyzésre váró tudományos mű, így csak az osztályzatod lesz esetleg rosszabb, jogi következményei nem hiszem hogy lennének.

2016. okt. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenesetre a könyvtári és az online példányhoz lehet apróbb hibák javítását mellékelni. Ez a típusú errata közlemény még folyóiratcikkeknél is bevett dolog, ha elszámoltak vagy elgépeltek valamit, ami azért fontos és nem magától értetődő, hogy miként van helyesen.
2016. okt. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A téves hivatkozás nem plágium mindegy, hogy szó szerint vagy tartalmilag idéztél.

Plágium akkor lenne, ha saját gondolatként jelenne meg a dolgozatban az a rész ami nem saját gondolat.

2016. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!