Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Madách Imre Gimnáziu...

Budapesti Madách Imre Gimnáziumban milyen a közösség? Tanárok?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne a véleményetek. Most vagyok 8.-os és az iskola választás előtt vagyok. Nagyon megtetszett a Madách oktatási elve és már csak a társaság és a tanárok érdekelne hogy milyenek? :) sokan mondják hogy ez egy sznob iskola de én ezt egyáltalán nem tartom igaznak. Köszönöm szépen aki válaszol :)

2016. okt. 26. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Gólya vagyok a Madáchban, és csak pozitív tapasztalataim vannak.

A közösség nagyon jó, sokszínű, elfogadó és nyitott mindenki. Mind a tanárok, mind a diákok elég modern gondolkodásúak, szóval tényleg úgy látom, hogy itt nyugodtan önmagad lehetsz. Nem fognak megítélni az alapján, hogy milyen az öltözködésed, vagy a véleményed bizonyos dolgokról. Sok program és iskolán kívüli elfoglaltság van; kórus, diákszínjátszó, egyéb szakkörök, és több ottalvós és egynapos kirándulásokat is szerveznek. Rengeteg lehetőséged van kibontakozni, és megmutatni, miben vagy jó :)

Azért hallhatod, hogy kicsit sznob iskola, mert amire fókuszál az oktatás, azt elég komolyan veszik; nyelvből és humán tárgyakból eléggé tanulni kell. A teljesítmény mindenképpen fontos. Ezt figyelembe kell venned, de ha érdekelnek a humán tudományok, akkor mindez csak előny lesz számodra.

Én most nyelvi előkészítőn vagyok, emiatt nem ismerem a kémia-biosz-stb tanárokat, de akik tanítanak minket, mind nagyon rendesek, és tényleg látszik rajtuk, hogy szeretnék jól végezni a munkájukat.

Na, hát röviden ennyi. Ha valami kérdésed van, nyugodtan írj privátot, szívesen válaszolok.

A felvételihez meg sok sikert, és hidd el, nem érdemes annyira ráparázni. Ha tényleg neked való a hely, és kicsit odateszed magad, akkor be fogsz kerülni.

2016. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :) nagyon szeretnék bekerülni, remélem sikerülni fog!
2016. okt. 28. 22:49
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A nyelvoktatás franciából rohadtjó, van egykét jó némettanár is, a spanyol, angol szar, a többi tantárgyból teljesíthetetlen az elvárás. A közösség egy fos, míg gólya vagy odavagy hogy mindenki milyen elfogadó és mennyire önmagad lehetsz, de egy év és bőven rájössz hogy nem áll másból mint utálkozásból, semmi összetartás, és az önmagad lehetsz kimerül ott, hogy mindenki pontosan ugyanúgy néz ki. Alter szar. Ha jó közösségre vágysz, és nem érzed hogy csak a magolásból akarod hogy álljon a következő 4 éved, ne gyere ide.
2016. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hú hát szinte csak ezt az egy lehúzó kommentet olvastam a Madáchról. Nem tudom miért nem vagy vele elégedett, de nyilván mindenkinek más az értékrendje. Köszönöm a kritikát azért átgondolom a döntést 😌
2016. nov. 5. 13:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, én az első válaszolóval értek egyet, tényleg nagyon jó a Madách hangulata, közössége:) Úgy érzem nagyon sokat fejlődtem, amióta idejárok (végzős vagyok), és nemcsak tudásilag, hanem szociális szinten is. Persze nem minden tanár tökéletes, de hol az? Alapjáraton jól tanítanak, és érdekli őket a véleményünk:) A humán mellett a reál tantárgyakat is elég erősnek érzem, persze ez a tanártól is függ, mennyire veszi komolyan, de a faktosoktól úgy hallom, egész rendesen készülnek az emelt szintű érettségire. A sznobság pedig csak néhány diákra igaz, de nem ez határoz meg egy egész iskolát.

Melyik tagozatkód, nyelv érdekelne?

2016. nov. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A haladó angol érdekelne :)
2016. nov. 11. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!