Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a nehezebb: Műszaki...

Melyik a nehezebb: Műszaki menedzser szak vagy a közgazdaságtan?

Figyelt kérdés
Illetve melyik suliban mennyire nehezek ezek a szakok? Köszi a válaszokat!

2016. nov. 3. 17:39
 1/2 Kacsa Tibor ***** válasza:
A műszaki menedzser szakot nem ismerem, de a közgazdaságtan szerintem egyáltalán nem vészes, kb. legkönnyebb, amit tanulhatsz. Legalábbis a marketing az könnyű, a menedzsment sem nehezebb és kb. ugyanolyan érdekes. A pénzügy az egyetlen közgázos szak, ami nehéznek mondható, ott tényleg hajtani kell és legyen hozzá pénzügyes beállítottságod, mert másként csak szenvedés lesz az egész. Plusz nem árt, ha esetleg valahol suli közben el tudsz helyezkedni könyvelgetni (akár ingyen is), hogy lásd a gyakorlatot.
2016. nov. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

OE-n műmen nem gáz, csak annyi a gond vele, hogy van rengeteg felesleges tárgy, meg felesleges tanár (de hol nem? :D)

nekem minden tárgy elsőre meglett, de pár ismerősömnek akinek már egy érettségi se sikerült túl jól, ők is végighúzták egy közepes teljesítménnyel 7 helyett 8-9 félév alatt

szóval nem vészes


közgazd meg más, nem tudom nehezebb v könnyebb-e, de azt inkább akkor ajánlanám, ha tudod, hogy fullra üzleti vagy, s nincs érzéked/ingered a műszaki tárgyak felé (mert műmenen van pár tárgy, amit egy az egyben villamosmérnöki, gépész szakról vesznek át; csak pl a két féléves anyag helyett alapozó, egy féléves, de ugyan az a tananyag)

+ közgazdból csak fizetős van, nem?

2016. nov. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!