Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemi szakok vannak,...

Milyen egyetemi szakok vannak, ahová elég csak a középszintű érettségi?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek, de nem hiszem hogy sikerülne emelt szinten a történelem, pedig nagyon szeretem, de ilyen részletesen nem tudom megtanulni.. Milyen szakok vannak, ahová nem kell emelt szintű érettségi? Jó vagyok angol nyelvből, történelemből, meg infóból. OKJ is jöhet, ami olyan 150-200 körül fizet, nem és nem fizikai meló.

2016. nov. 4. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már infó, akkor programtervező informatikus. Mondjuk ahhoz matek is kell, töri meg kevésbé (angol tudás meg mindenhol hasznos).


A mérnöki, informatikai, természettudományos szakok többségéhez nem kell emelt. De amúgy sem az az általános, hogy kötelező lenne az emelt, a legtöbb helyre még mindig nem elvárás. Csak ugye a +50 pont miatt már elég sok helyen muszáj csinálnod, különben alul maradsz a többi jelentkezővel szemben.

2016. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Matekból jó ha négyes vagyok, egy gyengébb gimiben :/
2016. nov. 4. 14:43
 3/7 anonim ***** válasza:
médiaismeretek, kommunikáció...
2016. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

A kérdésfeltevés már alapjában véve helytelen gondolkodásmódot és szemléletet tükröz.

Az életben nem úgy mennek a dolgok, hogy te megmondod, mennyit fizessen, aztán azt csinálod.


Pont fordítva!


Valamit le kell tenni az asztalra, dönteni kell, mi érdekelne, aztán majd megmondják, hogy ez mennyit ér.


El vagy tájolva diákocskám!

2016. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, elmehetsz a fenébe hogy kötekedsz, és kívánom hogy a proli életedben lelj örömet más szekáláson kívül.
2016. nov. 4. 18:46
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Mindenképp szerezz diplomát! Angol, töri, info-val, ha nem vagy kiemelkedő matekból:


1. Informatikus és szakigazgatási agrármérnök

2. Gazdaságinformatikus

3. Informatikus-könyvtáros szak

4. Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök

2016. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a gazdasági informatikushoz nem kell emelt, pedig nagyon hasznos szak. :)

óvodapedagógus, alsós tanító és az összes felsőoktatási szakképzés.

2016. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!