Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vissza kerülhetek az egyetemre?

Vissza kerülhetek az egyetemre?

Figyelt kérdés

Tavaly felvettek egyetemre de nem teljesítettem elegendő kreditet. Passzívba akartam tenni a második félévemet de sajnos vettem fel tantárgyakat. Nyáron volt lehetőségem fellebbezni ez ellen. Az egyetem ami akkor még főiskola volt a honlapján már olyan e-mail cím volt kint ami akkor már nem volt jó. Egy szóval lekéstem a fellebbezési határidőt. Írtam az iskolának de nem kaptam választ de ha időben kaptam volna segítséget akkor még nyáron lehetett volna tenni valamit, hogy szeptemberben megkezdhessem a tanulmányaimat megint. Ez egy FNA-s képzés, nem diplomás. Mi az oka annak, hogy az egyetem nem tud vissza venni? Mert szeretnének segíteni. Milyen jogszabály köti őket? FNA szakra is ugyan azok vonatkoznak mint az ANA-ra? A rektor ennek ügyében tehet valamit vagy meg van kötve a keze? Azért lenne fontos mert nem akarok még egy évet halasztani. Ráadásul ez kifutó szak amin voltam.

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. nov. 6. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért ne tudna az egyetem "visszavenni"? Sőt, ha jól értelmezem a leírtakat, végül nem is voltál passzívon. Végig aktív voltál, pont azért, mert nem sikerült magad átkérni passzívra.


Mivel mindkét félévben aktív voltál, valószínűleg nem teljesítettél 30 kreditet, ezáltal a nyáron átsoroltak önköltségesre. Ez nem befolyásolja, hogy folytathatod-e, de már fizetned kell.


Viszont nem értem a kérdés időzítését. 2 hónappal ezelőtt volt aktuális, hogy eldöntsd, idén folytatod-e. Erről nyilatkozni kell a regisztrációs héten (aktív vagy passzív lesz a féléved).

2016. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért mert a második félévben nem mentem be órákra. Azért szerettem volna ha passzív lett volna a félévem. Ezáltal 0 kreditnek könyvelték el azt a félévet. Így eltanácsoltak. Így nem önköltségesre kellett volna átsorolniuk?
2016. nov. 8. 13:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a TVSZ-ben vagy a HKR-ben elbocsátás oka lehet a 0 kredites félév, vagy gyenge tanulmányi eredmény, akkor elbocsáthattak. Törvény szerint 1 év után csak a finanszírozási formát kell felülvizsgálniuk az intézményeknek, emiatt szinte biztos, hogy át kellett sorolniuk. De az ezen felüli szankciókat nem ismerem minden intézményre.
2016. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De még sem átsoroltak hanem elbocsátottak az intézményből. Egyébként az Eszterházy Károly Egyetemről van szó. Van rá valami módja arra, hogy vissza kerüljek most idén? Bármi kiskapu esetleg a Főrektor vagy a kancellár segítségével? Azért lenne fontos mivel ez egy kifutó szak és ezt szeretném tanulni. A tavalyi évemet betegség miatt nem tudtam befejezni. FNA szakról van sz ó szóval nem is diplomásról. Az sem lenne gond ha fizetősre kerülnék vissza. Csak 4 féléves a képzés, pont az idei év és a jövő évben tudnám befejezni mivel már ezek a tantárgyak is jövőre indulnak. Egyébként az iskola nyáron többször nem válaszolt megkeresésemre és pedig nyáron még meg lehetett volna ezt oldani. A neptunom is meg van még.
2016. nov. 8. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Ember, lassan vége a félévnek... ezt te se gondolhatod komolyan.
2016. nov. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!