Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem mellett dolgozni?

Egyetem mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
ELTE BTK Töri-régészet vagy egyiptológia a cél, viszont az albi amit egy barátommal bérelnénk egy kedves ismerőstől havonta 65ezer forint lenne. Fogalmam sincs milyen munkát lehetne végezni a szak mellett úgy, hogy ne hulljak ki az egyetemről, tudjam finanszírozni a dolgaimat, és maradjon még időm is esetleg magamra. Nyilván nem 200ezer forintos fizetésre gondoltam. Vendéglátásban mennyit keres egy egyetemista diák?

2016. nov. 10. 18:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem egy nehéz szak, BTK mellett nyugodtan lehet dolgozni. Megkérdezhetem hogy egyiptológia diplomával hol lehetne dolgozni? tényleg érdekel, fogalmam sincs.
2016. nov. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pl: múzeum.
2016. nov. 10. 19:09
 3/20 anonim ***** válasza:
10%
És ott mint micsoda? A törivel és a régészettel nagyjából tisztában vagyok, de az egyiptológia számomra megfoghatatlan. Bocsi, nem akarok offolni, de érdekel.
2016. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanat, hogy beleszolok, en ELTE-s vagyok, de tudtommal az egyiptologia mar csak mesterkepzeskent indul, tehat elotte mindenkepp el kell vegezned egy BA kepzest. Csakhogy elobb ezzel legyel tisztaban mint a munkaval :D.
2016. nov. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Még idén is BA volt az egyiptológia D: Ha jövőre már nem az lesz, akkor nyilván kilövöm.
2016. nov. 10. 19:21
 6/20 A kérdező kommentje:
De van mesteren is egyiptológia.
2016. nov. 10. 19:22
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Napi 5.000-re számolhatsz nettóban, ettől többre ne:)
2016. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
14%

Én gépészmérnöki mellett voltam kénytelen dolgozni, az első év szívás, mert zéró valós tanulási rutinja van az embernek, és ha emellett dolgozik (is), akkor borítékolható a kibukás. Aztán másodikra már könnyebb.

Aztán munka... Mindenhova 8-4ig melóst (sőt inkább 10-4ig, hogy annyit se kelljen fizetni) keresnek minimum 3 napban H-P között. Hétvégi munkavégzésről ne is álmodj. (Ugye nem akkora baj, ha az ember első félévben azért bejárogat, na munka mellett nem fog.)


Az alkalmi munkák meg... Olyanok is. Általában szarrá hajtanak. Éjszakai leltár, raktári munkák, gyártósori kisegítés.


A fizetés budapesten 750-900 ft között alakul. Bruttóban. Tehát nettó 637-765 ft között. Ezzel egyébként magasan az országos 639ft bruttó felett van, cserébe az albi árak is durvák.

Ráadásul ami ünnep, az neked nem fizetett szabadság, hanem kőkemény bevételkiesés.


Én heti ~20 órát szoktam dolgozni, rugalmas irodai munkával 850 bruttós órabérben ~60-65 között keresek. A kiadásaim mindennel együtt 75-80 ezerre rúgnak. (albiban)

(Neked viszont nem lesz ilyen munkád, mert nem vagy gépészmérnök stabil némettudással és erős excel ismerettel.)

2016. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
ja ezt az utolsó zárójeles mondatot azért szívleled meg, gyakorlatilag a BTK-s szakokkal való rosszallás az mind erre a problémára utal
2016. nov. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy nem tudom kezelni az excelt és nem tudok németül? D:

Btw köszi a választ.

2016. nov. 10. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!