Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan szoktatok jegyzetelni...

Hogyan szoktatok jegyzetelni az egyetemen? Laptopot lehet bevinni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 12. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. És ha a tanár felteszi a diákat előre már netre, akkor érdemes is, mert akkor abba tudsz jegyzetelni. Bár én jobban szerettem színesben kinyomtatni, és arra írni, de ahhoz ugye nyomtató is kell.
2016. nov. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet bevinni, habár nálunk furcsán néznének rád, mert senki nem használja (nem tudom, miért, a párhuzamos külföldi évfolyamon kb. mindenkinek van). Így én sem szoktam, nehogy azt higgye az előadó, hogy ilyen pofátlan vagyok, nyíltan játszom vagy ilyesmi :) Itt elvétve tablet, néha teló, de főleg a toll és papír a bevett. De szerintem karja válogatja. Biztosan van olyan kar, ahol tele vannak vele.
2016. nov. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehetne, de nálunk sem használja senki.

Én nagyon keveset írok, lapokra jegyzetelek - de szinte sosem használom ezeket a jegyzeteket, inkább csak arra kell, hogy jobban megragadjanak az elhangzottak.

2016. nov. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Többnyire a tanár kiadja a diasort. Max a Timinél érdemes jegyzetelni de amúgy nálunk többnyire a hátsóban kotorászó nyelvűek szoktak jegyzetelni akik az első padban ülnek. de azok még azt is leírják ha köszön a tanár,
2016. nov. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában be szabad vinni, viszont van olyan oktató, aki nem engedi.

Azért használják kevésbé jegyzetelésre, mivel pl. ábrákat, grafikonokat, képleteket szinte lehetetlen rövid idő alatt jól legépelni.

Habár matematikai képletekhez pl. a latex jó választás lehet, ábrákat ott sem könnyű készíteni...

2016. nov. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet bevinni, de én is csatlakozom az előzőekhez, itt is maximum 3 ember szokott használni a többszáz fős előadáson:D

Én tabletet hordok, de azt csak arra, hogy ha gyakorlaton szükség lenne az órai anyagra és véletlenül nincs nálam kinyomtatva, akkor azon meg tudom nézni.

Lefűzhető lapokat hordok, már kitapasztaltam, hogy melyik órára mennyi kell, így nem cipelek 1-1 csomagot a kockásból vagy a vonalasból. Azért is jobb a lap, ha pl rajzolni kell, azt laptopon nehezebb ábraként beszúrni, vagy a táblázat is gyorsabban megvan tollal a lapon. Sajnos nálunk nem rakják fel előre, sőt, van hogy csak hetekkel később, így nem is tudunk a diasorba jegyzetelni.

Az általános nálunk viszont a füzet, szinte mindenki külön spirálfüzetekkel jár minden órára, bár ezt kicsit nehéz lehet cipelni, de mindenki maga tudja.

2016. nov. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!