Van esélyem bejutni?

Figyelt kérdés

A Verseghybe szeretnék jelentkezni Szolnokra. Természettudományi vagy Spec. Matek szakra.

7. Év vêgén 5 egész volt az átlagom. Most félévkor ha nagyon elrontom is 4,8 leszek. Ha a term. Tudományira jelentkezek akkor a matek felvételit jobban nézik mint a magyart, vagy ez mindegy? Még csak egy matek lapot csinálzam meg, 40 perc alatt (annyi időm volt) legelső próbálkozásra 58% lett.( a pontot nem tudom) Ez mát majdnem 60% a szögszámítást, síkidomokat, törteket,àtváltásokat még meg kell tanulnom. Az ofő azt mondta, hogy oda 70% a minimum, 80%kal már szinte tutira felvesznek. Ez igaz? Magyarból is néztem pár feladatsort, abból a közmondásokat,szófajokat kell átnéznem. Azzal gyorsabban haladok, de a fogalmazást egyáltalán nem tudom. Mennyi esêlyem lehet bekerülni? Van esélyem még megtanulni ezeket az "alapokat"? Mennyi pontot kapnék ha 5 és 4,8 lenne az átlagom? Persze nagyon ráhajtok a tanulásra. Mennyi időt kéne rászánni a felvételi gyakorlására? (Ha valaki tudna nekem segíteni egy kicsit a feladatokban annak nagyon hálás lennék)

Ui.: lány vagyok



2016. nov. 13. 18:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem kitörölni, matek szakra nem jelentkezem. + Ha négyed lennêk abból a két tantárgyból az számít hogy melyikből? Pl. Ha földrajzból vagy kêmiáböl lennêk négyes az annyira számít mintha magyarból meg töriből lennék?
2016. nov. 13. 18:22
 2/11 A kérdező kommentje:
Még lenne kérdésem, az hátrány, ha nen odavalósi vagyok? Kollégiumista lennék. Azt halloztam, aki odavalósi az előnyben van. Valamint a jó versenyeredményekért mennyi pontot adhatnak? És ezeket mivel kell elküldeni, és mikor? Ha az eredetit adom azt visszaadják vagy fénymásoltassam?
2016. nov. 13. 18:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Természetesen a lakhelyed miatt, nem lesz hátrányod.

Én nem természeten vagyok, ezért nem tudom, hogy azt hogy nézik, viszont a honlapon biztos fent van.

Felvételi:

kezdd el kitölteni, szépen sorjában, és hogyha már kitöltöttél matekból és magyarból is 6-6ot, már látni fogod, miben vannak hiányosságaid.

Bocsi, remélem érthető, épp sietek. Ha van kérdésed írj nyugodtan.

2016. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szánj a felvételi gyakorlásra amennyit csak tudsz! Oldd meg a régebbi felvételi feladatsorokat. Mert élesben majd sokkal nehezebb lesz gondolkodni, így nem fog ártani ha tudod, hogy milyen feladatokra számíthatsz. Sok sikert!
2016. nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Zolály ***** válasza:
Nekem a matek 80% lett, de láttam már olyat, hogy 70%-os eredményűeket felvettek :) Ha ilyen szorgalmasan tanulsz, akkor biztosan nem lesz baj ;)
2016. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ^^ Ma is egész nap ezt gyakoroltam, és lényegesen jobban megy. Remélem tényleg felvesznek. Egy álmom válna valóra :D
2016. nov. 15. 20:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Sok sikert! :) Ha bármi kérdésed van még, írj priviben. :)
2016. nov. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én termtudon voltam. Számolásnál össze kell adni a magyart és a matekot. Így lesz 100 pontod. Ebből általában olyan 60-70 pontot kell elérned, hogy meglegyen, de ez, hogy mennyi az évfolyamtól függ. Tavaly 65 ponttal simán bekerültél, míg amikor mi írtuk akkor 65 ponttal maximum fellebbezve jó esetben. Szóval ez sok mindentől függ. Ha az átlagod ilyen jó, akkor az nagyon fel tudja húzni. Amikor mi 8.-osok voltunk úgy számolták, hogy 100 pont a felvételi + 100 pont az évvégi. Nem tudom, hogy ez így van-e még. Ha együtt megvan 160-170 akkor szerintem siker.

Gyakorolj sokat! Csak úgy fog menni.

2016. nov. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
5 egész lett az átlagon és 70 pontos lett a felvételi. Szerintetek felvesznek? :D
2017. jan. 25. 20:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Fel hát
2017. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!