Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem a Fazekas Mihályba...

Van esélyem a Fazekas Mihályba? (Bp. ) Részletek lent

Figyelt kérdés
8.osztályos vagyok,csak matekból és tesiből vagyok 4-es,a többiből mind 5-ös.(átlag 4,8)Gyakran járok felvételi előkészítőre a mostani sulimban.Van esély rá,hogy fölvegyenek a Fazekasba?

2016. nov. 15. 16:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem annyira megy a matek, akkor egyik osztálya se neked való.
2016. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
54%

Azért a négyes nem azt jelenti, hogy nem megy neki a matek. :D Igen, ha a szóbelid és az írásbelid jó lesz, van esélyed, a tesi jegy nem számít. :)

Ha mégis problémás lesz neked a matek, járj korrepetálásra, mert az igaz, hogy a Fazekas erős matekos suli. Sok sikert! :)

2016. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
De, a négyes azt jelenti, hogy nem megy neki a matek.
2016. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Igen mert a tanár nem magyaráz jól,csak nagyon sokára értem meg..ezért lett négyes hetedikben :)

Szerintem azért tudom egyet s mást,úgy mondod,mintha a négyes egyesnek felelne meg 😂😂

2016. nov. 17. 16:47
 5/22 anonim ***** válasza:
Ez a tanár nem magyaráz jólos szöveg a Fazekasba kevés. Ha 5-ös lennél matekból, akkor is lehet, hogy gyenge túl lennél belőle, csak nem annyira, hogy a jegyeden is látszódjon.
2016. nov. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
*túl gyenge
2016. nov. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%
Akkor majd kiderül. 71%, ez fáj neked? Ráadásul a matek pont az a tárgy, ami kigyakorlással megtanulható, legalábbis a középiskolai szinten egészen biztosan. Komolyan nem értem, hogy miért kell valakit már egy terv kapujában rosszindulatúan lenyomni. Ha segíteni akarnál neki, nem azzal jönnél, hogy valami isteni szikra hiányzik belőle, hanem jeleznéd, hogy feszüljön rá a matekra, hiszen felteszem, tudod, hogy a képességek ráfordítással formálhatóak.
2016. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

Senki nem beszélt isteni szikráról, ennél pontosabban és kevésbé paetikusan is kifejezhetjük magunkat. A Fazekasban jellemzően az absztrakciós készség korai spontán kialakulását tartják a jó matekosság indikátorának. A gyenge matekos az, aki csak megtanulja az anyagot. A kérdező a gyenge matekos alatt van, mert meg se tudta tanulni az anyagot. (és nem, ez nem csak a C osztály) Ebben a közegben a kérdező nagyon megszívná, mert egyrészt mindig ő lenne a leghülyébb, másrészt nem kapná meg azt a fejlesztést, amire szüksége van.


Illúzió, hogy létezik olyan, hogy középiskolái szint. Mucsaröcsögén még hozzávetőlegesen se azt kell tudni matekórán, mint akár egy D osztályban a Fazekasban.

2016. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem tanulásról, hanem gyakorlásról beszéltem. A tanulás is fejleszt egy adott készséget, de a gyakorlás egészen specifikusan fejlesztheti az adott területet, szóval például az absztrakciós készséget. Pont azt, amit a Fazekasban és Mucsaröcsögén is tudnak, nevezik középiskolai szintnek.

Én nem oda jártam, de van fazekasos ismerősöm, barátnőm testvérei is odajárnak, mindenki állítása szerint egy normális, nagyon jó középiskola. Örülök, hogy minden tanárod sztenderdjét ismered, de nekem ez még mindig csak frusztrált lelombozásnak tűnik, nem segítségnek. Szerintem érdekes válaszokat kapnál, ha megkérdeznéd a tanáraidat, hogy vajon ha egy négyes matekos gyakorol, merészelhet-e bejönni a Fazekasba. Mert nyilván tök jó, ha valakinek jó képességei vannak, de

1. a képességek komolyan fejleszthetőek, do your research

2. azok a képességek miért ne lehetnének ugyanolyan jók

3. nem is vagyunk benne biztosak, hogy a kérdező teljesen a híján lenne, vagy tényleg a tanár nemszeretete miatt lett négyese, ami

4. ahány iskola, annyi dolgot jelent, tehát mindenhonnan ugyanoda lyukadunk ki, hogy:

felteszem, nem egy fazekasos tanár vagy, és tök jó, hogy buzog benned az elitérzés, de komolyan elborzaszt, ahogyan nekiállsz lerohanni egy nyolcadikost, aki még csak be se adta a jelentkezését, hogy "nem, te négyes vagy, te nem fogod bírni", minden konstruktivitás vagy jóindulat nélkül. Pedig, ha logikusak akarunk lenni, ha "nem elég jó" az iskolába, ahol többtízszeres túljelentkezés van a helyére, valószínűleg nem fog bekerülni. Hiszen a felvételi tesztek már többször kritizálva is lettek a kompetenciaközpontúságuk miatt. A tanárok minden egyes jelentkezőt megnéznek, szóval, ha a korai életszakaszban spontán kialakuló absztrakt gondolkodás a dolog kvintesszenciája, nyilván kérdezni fognak tőle olyan dolgot, amivel bizonyíthatja, hogy megvan benne a tehetség, hiszen vannak erre prímább eszközök is, mint hogy hányas voltál matekból. Ha pedig sikerül, és beválogatódik, majd ő maga eldönti, hogy meg tervez-e bukni vagy sem, és ha az iskola szellemisége megköveteli, hogy jobban tudja, akkor elkezd szépen gyakorolni. Ez nem valami varázslat meg alfaemberség. Bárhogyan is, logikusan nézve te nem vagy része a rostának, szóval szerintem inkább próbálj meg a jóindulat kinövesztésére koncentrálni, és megnézzük, hogy melyikőtök fejlődik gyorsabban (bár fenntartom, hogy a kérdező tehetségtelenségét a matekban eddig semmi nem bizonyította, az osztályzás pedig iskolánként eltérő)

2016. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Miért teszed fel, hogy nem vagyok Fazekasos tanár?


Én megértem, hogy neked jó érzés lenne olyan világban élni, ahol csak az egyéni erőfeszítés számít, még azt is, hogy emiatt kiakadsz, ha valaki mást mondd, de attól még a kérdezőnek egy kevésbé matekorientált iskola kell.


Gyerekszerepbe nyomni a vitapartneredet elég undorító húzás, de elnézem neked, mert valószínűleg én vagyok az idősebb.

2016. nov. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!