Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az iskola felkészí...

Szerintetek az iskola felkészít minket az életre?

Figyelt kérdés

Nem csak a tanórákra gondolok, hanem mindenre amit az iskola magába foglal.

Pl szerintem a stresszhelyzet és a konfliktuskezelés miatt felkészít valamennyire az életre.

Ti mit gondoltok? Indokoljatok is kérlek!



2016. nov. 19. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos dolgokat megtanul az ember, főleg a társas kapcsolatok, a közösségben való létezés, valamint a vizsgahelyzetek, stresszkezelés terén. Viszont, azt mégsem mondhatjuk, hogy az életre igazán felkészítene, hiszen nagyon sok alap dolgot nem tanít meg, amit közvetlen módon, direktbe a tanórákba építve kellene megtennie. Gondolok itt például bizonyos pénzügyi, gazdasági ismeretekre, amik szükségesek a nagybetűs életben az önállósághoz. De egyébként általában arra sem tanít meg az iskola, hogyan kell hatékonyan tanulni, vagy hogy miként kezeld megfelelően a konfliktusaidat, hogyan prezentálj sok ember előtt, hogyan kommunikálj asszertíven, pedig ezek mind-mind nagyon fontos dolgok...
2016. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem a konfliktuskezelésre egyáltalán nem készít fel:(

Ami még nagy hiányosság, hogy nem készít fel az önállóságra sem, és az önképzésre sem, de még az olyan dolgokra sem, hogy hogyan prezentáld az elképzeléseidet vagy hogyan használj aktívan egy idegen nyelvet...

2016. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az alapdolgokat alapszinten megtanítja. A speciális dolgokra meg úgy sincs lehetőség, mivel cégspecifikus, másrészt sok idő lenne, harmadrészt nincs rá oktatási kapacitás.


Az oktatásnak nem az a célja, hogy megtanítsa neked hogy 20 év múlva mit kell majd csinálnod a munkahelyeden.


Alapismeretet kell adni, amiből logikus gondolkodás és cégsepecifikus betanulás után továbbjutsz.


Hiszen honnan a fenéből tudná most bárki is, hogy 20 év múlva majd mivel fogsz foglalkozni.

Így világos, hogy konkrétan arra felkészíteni sem lehet. Legfeljebb alaptudás adható, kiindulásnak. Az oktatás célja pedig az alaptudás biztosítása.

2016. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Az iskolában tanulod meg a társas viselkedés alapjait, ott konfrontálódsz először komolyan a nálad idősebbekkel, az iskola segít felébreszteni az érdeklődésedet bizonyos területek iránt, amikkel a jövődben foglalkozhatsz. Engem például idegen nyelven kommunikálni is megtanítottak. :D Azon kívül élete első kihíváshelyzeteit talán mindenki az iskolában éli meg, ahogyan fontos kudarcok és sikerek is kötődnek hozzá. Szerintem is lehetne sokkal gyakorlatorientáltabb a képzés, de végül is nem a világvége, és segít elindulni az életben (nekem legalábbis a gimnázium sokat segített).
2016. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2017. febr. 20. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!