Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kikből lesz egyetemi tanár?

Kikből lesz egyetemi tanár?

Figyelt kérdés

Egyetemen mindenki arra hajt, hogy a kettes meglegyen, és az pont elég, mintha nem is létezne annál jobb jegy. De hogyha mindenki 2-essel, 3-massal végez, akkor mégis kikből lesz pl. az egyetemi tanár, aki azt a tárgyat előadja, megtanítja?

Az én tanáraim nagyon jól tanítanak, látszik, hogy értik, amit elmondanak és hogy jóval többet is tudnak annál, mint amit tanítaniuk kell. Épp ezért nem tudom elképzelni, hogy ők mondjuk 2-essel épp átcsúsztak, mert nem tudnának ilyen minőségben tanítani, sok hiányosságuk lenne, és nem lennének képesek tankönyveket írni.

Akkor mégis hogy van ez? Amikor ők végeztek még jobban hajtottak a jó jegyre, csak ma van ez a kettes-hármas?

Köszönöm!


2016. nov. 22. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen helyeken általában olyanokat kérnek fel, akik letettek már valamit az asztalra. Vagyis amit tartanak előadás, abban a körben csináltak valami kiemelkedőt.


A másik lehetőség, hogy végzős/frissen végzett hallgatókat kérnek meg, hogy tartsanak órákat. Általában ez nem nagy dolog, mert ami központilag ki van adva diasor, azt felolvassák, arra meg bárki képes.

2016. nov. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Egyetemen mindenki arra hajt, hogy a kettes meglegyen, és az pont elég, mintha nem is létezne annál jobb jegy."


Nem. Ez puszta túlélés. Az a túlélés, ami elég lehet arra, hogy majd sok szenvedés árán egy munkahelyen elhelyzkejden az ember. Ha a szakodat akarod oktatni, ahhoz át kell látni az egészet. Az pedig azzal jár, amikor az átlagod erősen 4.5 felett van. Vannak ilyen emberek, de nagyon kevesen. Magam is ilyen vagyok, amikor szakombéli tárgyból 4-est kaptam mentem kijavítani jelesre. Egyszer majd oktatni is szeretnék egy egyetemen. Amit leírtam szakonként változhat, de természettudományos szakokon ez így van. És a jól tanulás csak az alap. Emellett folyamatosan kutatni, képzeni kell magad. Folyton képben kell lenni a legfrissebb dolgokkal kapcsolatban. Részt kell venni TDK/OTDK konferenciákon, cikkeket írni vagy legalább bedolgozni cikkekbe. Ez egy életmód. Nem a-tól b-ig egyetem és c-től d-ig tanulás a többi meg szabadidő, hanem ez az életed. Ezzel kelsz, ezzel fekszel. Mindig.

2016. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 24. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!