Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a bp. I...

Mi a véleményetek a bp. I Berzsenyi Daniel Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Milyenek a tanárok,jol tanítanak? Milyen a kozosseg? Aki esetleg ide jar szeret ide járni? Mennyire nehéz bekerülni a nyelvi osztályba?

2016. nov. 24. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Én egy 9. es vagyok ez az 1. évem a BDG-ben de biztosan állíthatom hogy nagyszerű!!!

A tanárok jók (bármelyik iskolába mész MINDIG lesz kivétel sehol se tökéletes a tanári kar, ugyan ez a közösséggel, mindig lesz pár nem-olyan-jófej), nagyon jó fejek, és a közösség pedig fenomenális! Rengeteg tábora, van a gólyatábor fergeteges!

Én imádok ide járni. Én a szent istván gimn. és a bdg között kellett választanom és szerintem a jobban hozzám illő mellett döntöttem.

Én pont nyelvire járok szóval pont képben vagyok:

-német, francia és olasz van + angol mindegyiknél

-angol az tudásod szerint vagy beosztva 1-5 csoportba (kezdő szinttől haladóig)

-az angol bontásban az A-s osztállyal vagyunk egybevonva

-nyelvire az egyik legnagyobb a követelmény az osztályok közül

-a 3 nyelvi szakra (mindegyikre 11-12 főt vesznek fel) külön-külön 20-szoros túljelentkezés volt (kb 600-an jelentkeztek 34 helyre)

Ha vna még kérdésed nyugodtan tedd fel!

2016. dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen nagyon sokat segítettél!!:) Es lenne meg egy kérdésem: Ha nyelvi tagozaton belül a németet,olaszt es a franciát is megszeretnem jelölni akkor melyiket érdemes az első helyre tennem?
2016. dec. 10. 16:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez 3 külön szaknak számít és ha többet jelölsz is meg akkor is csak 1szer kell szóbelizned

Én csak az egyikre jelentkeztem, mert még az utolsó pillanatban sem tudtam teljesen hogy mit akarok, de jól jöttem ki.

Szerintem azt írd előre amelyik neked legjobban tetszik, amelyik nyelv a legjobban hangzik vagy ahova szívesebben mennél/amelyik kultúra jobban tetszik.

A szóbelik után még állíthatsz a sorrenden hogy melyiket akarod elöl, addig még választhatsz.

igazábol nincs "jobb" nyelv a 3 között, a tanárok mindegyiknél jók :)

A Berzsenyiben mindenkit szívesen látunk!!

2016. dec. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyoon köszönöm, nagyon sokat segítettél!!:))) Azt hiszem az olaszt írom előre. Es meg egy utolsó kérdésem lenne: Kb. mennyit kell tanulni egy átlagos nap? A Berzsenyi mellett maradna idom a sportolásra?
2016. dec. 12. 20:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Helló, én egy új válaszoló vagyok, szintén berzsenyis :D

Én naponta nem tanulok olyan sokat, 1 óra napi házikkal megvagyok, dolgozatokra azért kell tanulni, kb. 4 órát vesz el (ez most így soknak tűnik, de hidd el, nem az :D)

Mellette zeneórákra és kamarára járok, majdnem minden nap megyek valahova emberekkel találkozni, szóval aránylag sok szabadidőm van :D És így vagyok 4-5 tanuló.


A többi kérdésről pedig hasonló véleménnyel vagyok az előzővel, szintén imádok ide járni :D 10.-es vagyok.

2016. dec. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Haat tenyleg soknak tűnik..:D Nagyon köszönöm a választ, köszi a sok segítséget:))
2016. dec. 13. 22:01
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

megint az 1.es vagyok

nekem 1-2 óra házi + az a heti dolgozatokra(minden héten van valami) készülni naponta. Én dolgozatok előtt csak általában átnézem az eddigieket (kivéve TZ, ott komolyabban kell). én így is 4-5 tanuló vagyok

Én heti 3-szor járok edzésre, előtte még ottmaradok egy kicsit beszélgetni, meg szabadidőben valami hosszabb program is belefér a többiekkel.

a tanulás persze mind embertől függő, hogy délután kezded el, vagy 23:30 és 2:00 között tanulsz)

Ha el akarok valahova menni iskola után akkor általában belefér

2016. dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok berzsenyisek kérlek,irjatok pár szót a tesitanárokról, tényleg brutális a tesi? Ezzel riogatnak,pedig amúgy ez a suli tetszene legjobban. Kedves kérdező,ugye nem baj hogy itt írtam?
2017. jan. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem baj, en is kíváncsi lennék erre
2017. jan. 5. 06:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Húú, hát.. Attól függ milyen tanárt kapsz :D

A fiúknak nem brutál egyáltalán, fociznak, játszanak mindig. A lányoknak nagyon vegyes... Szóval a mi tesitanárunk például katonai kiképzést tart :'DD Ami pozitívum benne, hogy viszont nem mindig szól, ha nem csinálod rendesen a brutál bemelegítést, hanem simán elsunnyoghatod. Az elején játssza a keményt, de későbbre már nem lesz annyira szerintem :)

A többi tanár is szerintem eléggé kedves, elnéző, szerintem mindenkit így a saját szintjeként osztályoznak... Azért van valami alap osztályzási rendszerük, amit teljesíteni kell, de ha látják, hogy igyekszel, de nem tudod teljesíteni, akkor megkapod a jobb jegyet :D


Szóval nem brutális a tesi (annyira) XD

2017. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!