Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alternatív gimnázium, valaki...

Alternatív gimnázium, valaki aki ilyenben tanul, vagy szülő akinek a gyermeke alternatív gimnáziumban tanul?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem arról, hogy milyen? Miért vápasztottatok alternatív iskolát stb.

Nagyon köszönöm annak a ki válaszol :)



2016. nov. 24. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én oda járok.

Elsősorban apukám ötlete volt még akkoriban. Sima állami iskolába jártam, én se nagyon szerettem, a szüleim sem. Látták rajtam hogy feszült vagyok meg stresszes, agyonhajszolnak, rosszul kezelik a gyerekeket (persze bem mindenhol és nem mindenki). Ezért átirattak alternatív gimnáziumba.

Ha valaki azt hiszi, hogy itt kevesebbet kell tanulni vagy ilyenek, az téved, mert itt is kell tanulni, a túl gyengék nem fogják hosszútávon bírni, ugyanúgy írunk dolgozatokat, felelünk néha, van házi, bár kevesebb. Én azt vettem észre, hogy családiasabb a légkör. Sok tanárt lehet tegezni és nem kell nénizni meg bácsizni meg tanárurazni, hanem lehet a nevükön szólítani. Kikérik a véleményedet a dolgokról. Próbálnak egyenrangú félként kezelni a tanárok. Ahogy észrevettem, sok a csoport és pármunka (ezt nekem kicsit nehéz megszokni mert visszahúzódóbb vagyok) és sok a kreativitást igénylő feladat, gondolom fel akarnak készíteni az életre. Hogy tudj kommunikálni másokkal, ne félj stb.

2016. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!