Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány félév alatt MUSZÁJ...

Hány félév alatt MUSZÁJ elvégezni egy egyetemi képzést?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy hiába 12 államilag támogatott félév van, de abból csak a képzési félév+2 félévet támogat az állam. A többit fizetősön kell befejezni. Viszont van-e olyan szabály, hogy állami+önköltségessel együtt is muszáj befejezni egy képzést adott időn belül, különben ugrik a diploma? Vagy ha a támogatott félévet letelte után fizetek, mint a katonatiszt, akkor kis túlzással bármikor elvégezhetem a képzést? Egy tárgyat vélhetően nem fogok tudni teljesíteni, már alapból csúsztam egy évet (7 féléves a képzés), így jelenleg úgy néz ki, hogy csak 11 félév alatt fogom tudni befejezni a tanulmányaimat. Viszont még lesz hátra 2 komoly tantárgyam, amelyek miatt még plusz egy évet csúszhatok és akkor már csak 13 félév alatt tudom befejezni a tanulmányaimat, természetesen 10.-től kezdve fizetősön. Van valamilyen megkötés, hogy 12/13 félév alatt be kell fejeznem, vagy nem kell emiatt parázni?

2016. nov. 27. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, a képzési idő másfélszeresén belül be kell fejezni, de passzivált vagy csereprogramban töltött félévek nem számítanak.
2016. nov. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, hogy a képzési idő másfélszeresén belül be kell fejezni, de ez tuti csak az államilag támogatott félévekre vonatkozik. Nem létezik, hogy utána automatikusan kirúgjanak. Én arra vagyok kíváncsi, hogy van-e olyan maximális szám a félévekre vonatkozóan (állami+önköltséges) amelyen belül feltétlenül végezni kell. Tehát képzési idő+2 félévet támogat az állam, azt elhasználom, de utána hány további önköltséges féléven keresztül tanulhatok még?
2016. nov. 27. 23:27
 3/7 anonim válasza:
írtál alá hallgatói szerződést?
2016. nov. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3: Persze.
2016. nov. 28. 13:44
 5/7 anonim ***** válasza:
No para, végtelenségig húzhatod az egyetemi képzést, az más kérdés, hogy a gatyád is rámegy a féléves 200-300 ezer ft-os tandíjakra..:)
2016. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: Ez nem feltétlen igaz, mert a képzési időn túl már lehet élni a kreditarányos fizetéssel és ha sokáig szenvedsz egy tárggyal, akkor csak a jóval kevesebb alapdíjat+annak a néhány kreditnek a díját kell fizetni. Legalábbis a DE-n így van.
2016. dec. 1. 21:28
 7/7 anonim ***** válasza:
2012-től önköltségen vannak az emberek, akik előtte kezdték a sulit, azokra valóban még érvényes a kreditarányos tandíjas dolog.
2016. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!