Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rajz és angol tanár szeretnék...

Rajz és angol tanár szeretnék lenni. Ez hogy kivitelezhető? Kénytelen leszek mindkét tanárit külön végigülni az egyetemen, vagy lehet egyszerre is?

Figyelt kérdés
És ha igen melyik iskolában? Mert a rajz az ugye művészeti, az angol pedig nyelvtanári, mégis van egy olyan ismerősöm, aki az angolt és a földrajzot egyszerre tanulta egy iskolában és miután megkapta a diplomát tudta mindkettőt tanítani.

2016. nov. 30. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanár, én természettudományin végeztem az egyetemen, de nálunk is volt tanári specializáció. Úgy ment, hogy volt a fő szakunk (biológia), ahol x félév után választani kellett specializációt, és az egyik a tanári volt. Akik azt választották, azoknak fel kellett venni olyan órákat is, amik a tanítással voltak kapcsolatosak (pszichológia meg hasonlók), plusz volt egy minorjuk, pl. fizika, és olyan óráik is voltak. Szerintem a bölcsészkaron is van ilyen lehetőség, angol mellett rajz minor vagy fordítva, rajz mellett angol minor. Úgy tudom, hogy ezzel taníthatnak középiskolában. Az általános iskolai meg a tanítóképző, az egy külön brancs.

De hátha valaki kompetensebb még hozzászól. :)

2016. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tanárit már csak osztatlan képzésben végezhetsz el, a tanári mesterképzés idén megszűnt. Azaz, muszáj két tárgyat választanod, bár nem mindent lehet összepárosítani, ezt egyeteme válogatja. Én ELTE-re járok osztatlan tanári képzésre, azt tudom, szinte minden tantárgyat össze lehet párosítani, amiket tanítani szeretnél (hangsúlyozom, SZINTE mindent). Angol-rajztanár képzés én úgy látom, nem indult most, de nem is volt, de sajnos más egyetemeken se találom meghirdetve.

Ez az ismerősöd mikor diplomázott le? (lehetséges egyébként az angol-földrajz)


Lényeg, hogy ha tanár szeretnél lenni, osztatlan tanári képzésre kell jelentkezned.

2016. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!