Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Egyetemi felvételi pontszámítás kérdés?

A középiskolai eredményekből kapható 100 pont így áll össze:

egy, legalább két évig tanult választott természettudományos tantárgy vagy két, legalább egy évig tanult, választott természettudományos tantárgy. Természettudományos tantárgyak: fizika, kémia, biológia, földrajz (földünk és környezetünk), természettudomány.

A kérdésem az lenne, hogy választhatom-e két tantárgy 1 évi jegyeit akkor is, ha ezeket a tárgyakat több évig tanultam? Például bioszból és fizikából ha az utolsó tanult évben 5-ös vagyok, akkor az maximum pont-e?

Keress kérdéseket hasonló témákban: felvételi, egyetem, tantárgy, biológia, fizika, természettudomány

2016. dec. 1. 20:25  Privát üzenet  

A válaszok

Igen.

Én 4 évig tanultam bioszt. 12.-es bioszt és 10. évvégi földrajzot (ezt csak 9-10.-ben tanultuk) számította nekem automatikusan a felvi.

2015-ben felvételiztem.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2016. dec. 1. 20:26 Privát üzenet
Nem te választasz. A rendszer automatikusan úgy számol, ahogy a legjobb neked.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2016. dec. 1. 20:38 Privát üzenet

Nem választhatod és nem választják neked a pontszámítók se.

Ha legalább két évig tanultad a tárgyat, akkor a legutolsó két év jegyei a tanulmányi pontok. Ha csak egy évig tanultad, akkor két egy évig tanult tárgy jegyei számítanak bele a tanulmányi pontokba, feltéve ha vannak ilyen tárgyaid. De keverni nem lehet. Te választhatsz, hogy melyik tárgy, illetve neked a legjobbat fogják kiválasztani, de ezek alapján.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2016. dec. 1. 21:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A nyelvtan jegy beleszámít a továábtanulás pontjaiba?
Pontszámítás most akkor hogy is van?
Felvételinél csak 24 éves korig adnak pontot fogyatékosságra?
Az ezen eredmények mellett beszámítják az angol középszintű érettségim százalékos és érdemjegyét felvételi pontszámításkor ha az orvosira készülök?
Állatorvosira szeretnék jelentkezni! Tudnátok segíteni a pontszámítás megértésében?
2017-től a pontszámítás és a szint emelés mennyiben lesz más? (felsőoktatás)

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!