Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik itt? PISA eredmény...

Mi történik itt? PISA eredmény, gyerekek hozzáállása?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

A két link érdekes cikket tartalmaz. Valamilyen módon változnunk kell! Ennyire nincs már semmi a magyarságban?

Én tanár vagyok. A gyerekek Amerikát majmolják, az okostelefonon kívül más nem érdekli őket. Esetleg annak márkája, vagy hogy hogy nézzenek ki minél jobban. (lányok-fiúk) Mi az, hogy a melegség divat? ÉS HOGY FOGADJUK EL? Miért 30 felett szülnek? Miért idegenednek el a családtól? Minek gyűjtik a pénzt ha utána nem lesz gyerekük? Ilyen egy önző, szingli bandát csinált a nagy liberalizmus? Tényleg mindent szabad és csak az önérvényesítés a fontos? Az ősök már semmit nem számítanak? Sem a nagy hősök, sem a nagyszülők, szülők? A régi értékek? Elfogyunk, és butulunk? TÉNYLEG ez a magyarok és az európaiak sorsa?



2016. dec. 7. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha TE TANÁR vagy, akkor igencsak siralmas alak vagy.


Ennyire begyepesedett módon gondolkodni még egy falusi öreg embernek sem lenne szabad, nemhogy olyannak, akire gyerekek nevelése vannak bízva.

2016. dec. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Egyetértek. A PISA felmérés egy kisebb szegmens az oktatáson belül. A mai fiatalokat nagyon nehéz bármire is rávenni, effektíve - tisztelet a kevés kivételnek - a laptop és a mobiltelefon megy; teljesen feleslegesen és indokolatlanul vesznek meg szülők akár 2-300 ezres kütyüket általános iskola alsó tagozatos gyereknek (!), véleményem szerint sokan kezeletlen függőségben is szenvednek emiatt! (Amúgy ez is megérne egy felmérést!) Az iskolát unalmasnak találják, de ha valami program/rendezvény/ünnep van, inkább kivonják belőle magukat, amiben a szülő abszolut partner; kirándulásokon is inkább igazolást kérnek a szülőtől, orvostól, csak ne kelljen részt venni ezeken. A környezetemben azt látom hozzád hasonlóan kérdező, hogy rettentően passzivak, a karrier az első, de nem úgy, hogy lépésről-lépésre lépegetek föl a ranglétrán, mint régen, hanem egyből mindenkinek a tuti, több százezres állás kell. Ha ez nem jön össze, csalódott, dacos lesz. A gyerekvállalás rettenetesen kitolódott, sok - évek óta felsőoktatást végzett, már dolgozó - diák is eleve elzárkózik ettől, úgy gondolván, hogy ez akadályt jelenthet a későbbi munka, előrehaladás szempontjából, vagy még nem kötelezték el magukat senki mellett. Itt egy fontos tényező az is, hogy nehéz a GYES-ről visszakerülni a munka világába...esetleg nem is veszik vissza stb.


Ja és nem a levegőbe beszélek, magam is tanár vagyok!

2016. dec. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészről ez az eredmény nem a mai gyerekeket, hanem az oktatási rendszert, így többek között a te munkádat minősíti!

Másrészről szeretném tudni, hogy az, hogy valaki 30 évesen szül, abban szerinted mi a probléma? Tanárként tudhatnád, hogy hány olyan magyar család sínylődik napról napra, ahol anyuka felcsináltatta magát 20 évesen, végzettség és munkatapasztalat nélkül. Jön a karácsony, be lehet kapcsolni a tv-t, ilyenkor tele van ezekkel az aluledukált szülők hisztijével, hogy otthon 8 pulya várja őket, de nincs pénzük rá. Én kérek elnézést, hogy majd akkor merészelek gyermeket vállalni, ha el is tudom tartani, ha nem okoz gondot a szeptemberi iskolakezdés (habár tanárként te biztosan jobban tisztában vagy, hogy mennyi magyar család kerül mínuszba, hogy megvegye az összes tankönyvet, amit ti tanárok is megköveteltek.


Ez az idősek, meg ősök dolog meg megint nem tudom, hogy jön ide. Igen, régebben valóban az volt a divat, hogy mindenkit, aki idősebb volt, automatikusan tisztelni kellett. Miért is? Elhaladok egy építkezés mellett, ahol alkoholista félanalfabéta barmok ordítoznak utánam, belőlük egy nap szintén idős ember lesz (ha a tüdejük és a májuk kihúzza addig, de sajnos ilyen esetben él az ismert mondás, hogy rossz pénz nem vész el). Bocs, de egy ilyenben mi tisztelni való is van? Az, hogy 80 éves, közben pedig a saját nevét nem tudja leírni?


Aztán. Ne feledkezzünk meg arról, hogy mikor 200 évvel ezelőtt feltalálták a gőzmozdonyt, hányan kardoskodtak ellene, hányan tartották az ördög találmányának. Valójában semmi baj nincs az okostelefonnal, csak az oktatási rendszer nem tud vele mit kezdeni. Ami viszont a fejlődés hiánya. A poroszos oktatási rendszer maradisága. Pont, hogy az ősök, és a hú de nagy magyarság "tisztelete" miatt vagyunk sok minden másból lemaradva. Hogy Ady Érmindszenten született, azt szépen mindenki jól bemagolta, miközben a saját anyanyelvünk ismerete, a helyesírás, a kifejezésmód háttérbe szorult. Az Aradi vértanúk kálváriáját jól bebifláztatták minden gyerekkel, miközben egy egyetemistának problémát okoz a diplomamunkájának megszerkesztése, vagy az angol nyelvű források értelmezése. Lehet, hogy a verselemzésnél, meg az Aranybullánál fontosabb például egy szövegszerkesztő ismerete, vagy az angol nyelv? Nem vettem észre, hogy bármelyikre is nagyobb hangsúlyt fektetnének a minimálisnál, habár a 21. század elengedhetetlen készségei. Hogy miért nem oktatnak az iskolában pl Kreszt, vagy miért nem a társadalomismeret, a politikai ismeretek vannak nagyobb hansúllyal oktatva a Horthy rendszer helyett, azt sem értem.

Pont, hogy ezt a hú de nagy magyarság tudatot kéne egy kicsit háttérba szorítani. Egyrészről attól nem lesz senki kevésbé magyar, ha a tatárjárásról nem az 1241-1242 jut az eszébe, viszont hány olyan ember rohangál az utcán, akinek a Nagy-Magyarország matrica ott köszön az autóján, miközben gondot okoz neki a fáj, muszáj, egyelőre szavak helyesírása. Ezzel párhuzamosan Erdélyről pont annyit tud, hogy valaha Magyarország része volt, és őszintén szólva én sem emlékszem, hogy ennél sokkal többet tanultunk volna róla, habár igazi magyar kincsek pont, hogy ott vannak...

2016. dec. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

PLusz: "hány olyan ember rohangál az utcán, akinek a Nagy-Magyarország matrica ott köszön az autóján"


De sok esetben fejtetön felragasztva, mert azt már nem tudják, hogy is kellene állnia!

2016. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

"Másrészről szeretném tudni, hogy az, hogy valaki 30 évesen szül, abban szerinted mi a probléma? "


Egy tendenciát írtam, nem a saját véleményem. Mert ellenben Veled és vagyok kapcsolatban mostani és régi tanítványokkal is, valamint a szüleikkel. Szerintem az átlagnál jobban látok ilyen dolgokat.


"...ha nem okoz gondot a szeptemberi iskolakezdés (habár tanárként te biztosan jobban tisztában vagy, hogy mennyi magyar család kerül mínuszba, hogy megvegye az összes tankönyvet, amit ti tanárok is megköveteltek."


Tudhatnád, hogy nincs szabad tankönyvválasztás, tehát, amit a szülőknek meg kell vásárolniuk, azt a kedves KLIK írja elő. Bocsi, de ezzel nagy bakot lőttél, hogy gőzöd nincs az oktatás témához. A tanárok pont a szabad tankönyvválasztás mellett állnak ki.


" Valójában semmi baj nincs az okostelefonnal, csak az oktatási rendszer nem tud vele mit kezdeni."


Magával a telefonhasználattal(!) van probléma, de aki nem lát függő gyereket, az szerintem aligha tudja ezt megítélni. Személyes kísérletem volt, hogy a függő gyerek 4 percnél tovább nem bírta megállni telefon nyomkodása nélkül. Ez azért elég súlyos probléma szerintem, és igen hátráltató tényező lehet, amikor pl egy hosszabb szöveget kell memorizálni pl történelemből.


Jah igen, és hogy az én munkámat is minősíti. Azt se felejtsd el , hogy kötelező doktrínák alapján kell tanítani, (mert a módszerekben valóban van szabadság) és, hogy ezzel szemben a pedagógusok már februárban megfogalmazták aggályaikat és javaslataikat, csak hát akkor mindenki tett rá magasról. Mi valósult meg belőle? SEMMI! Ja, hát itt van most az eredménye.

2016. dec. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%

Nem vagyok liberális, sőt... De:


"Esetleg annak márkája, vagy hogy hogy nézzenek ki minél jobban."

Nyilván ha valaki megteheti, hogy minőségi termékeket megvegyen és használjon, akkor azt fogja megvenni, nem az 5 ezer forintos Nokia telefont. A gond ott kezdődik, amikor nem telik rá, de anyuka csak azért is megveszi Pistikének a 300 ezres telefont meg a félmilliós laptopot, mert mindenkinek van, nehogy kigúnyolják már Pistikét az iskolában a többiek, hogy neki meg nincs. Meg különben is, Pistikének KELL. Ezekről a dolgokról nem a gyerek tehet szerintem, mert ha a szülő elmondaná Pistikének, hogy Pistikém nem veszek 300 ezerért telefont mikor meg lehet kapni ugyanazt 20 ezerért csak azért mert mindenkinek olyan van meg neked KELL, akkor nem lenne később egy elb4szott fiatal a gyerekből aki azt hiszi minden első szóra az ölébe fog hullani az életben is. Azzal meg nem értem mi a probléma, hogy valaki jól akar kinézni és ad magára.


"Mi az, hogy a melegség divat? ÉS HOGY FOGADJUK EL?"

Ez sem a gyerekek hibája, hanem a kurv4 meleg propagandáé ami dől a TV-ből és az internetről...


"Miért idegenednek el a családtól?"

Számítógép... Okostelefon... Facebook... Internet.


"Miért 30 felett szülnek?"

Igazából mindenkinek a saját döntése, hogy mikor vállal gyereket. Szerintem...


Amúgy igazad van, csak az, hogy elb4szott a mai fiatalság az nem a fiatalok hibája. Ha a gyerek elb4szott, akkor valószínűleg a szülő is elb4szott... Ha nem, akkor hagyják, hogy az elb4szott dolgokat amiket az interneten meg a TV-ben lát a gyerek azt alkalmazza a mindennapokban és ezért lesz elb4szott a gyerek. Ahhoz, hogy a gyerek változzon, ahhoz előbb minden mást kell megváltoztatni ami a gyereket befolyásolja, mert a gyerek azt csinálja amit lát másoktól (vagy amit engednek neki a szülők). Ha azt látja a TV-ben, hogy b8zinak lenni divat meg menő, akkor b8zi lesz divatból. Ha azt látja, hogy nem érsz semmit, hacsak nincs iPhone 28xy telefonod 300 ezerért, akkor addig fogja nyúzni anyut amíg meg nem veszi. És anyu meg is veszi... Ez itt a gond.

2016. dec. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A tanár kollegának köszönöm az értelmes hozzászólást. Az első és a harmadik válaszolót nem is értem. Én kérdéseket tettem fel és támadást kaptam. Nem, nem az én munkámat minősíti. Ha linkelt cikkeket elolvasnád, tudnád. Illetve pl nekem személy szerint nem is kellene tankönyv, de ezt NEM ÉN DÖNTÖM EL, és a tanárok véleményét sajnos semmilyen oktatási kérdésben nem kérik ki. És mi volt a begyepesedett?

És ki mondta, hogy a kommunizmusban lelki- és szenvedélybeteggé vált öregembereket kell utánozni? Húha, itt valaki nagyon agresszív és LI- BE- RÁ- LIS. A liberalizmus tette pontosan tönkre a generációt. És nem azt mondom, hogy 20 évesen szüljenek meg csináljanak 100 gyereket. És azt sem mondtam, hogy a gyerekek hibája bármi is. Kérdéseket tettem fel, erre agresszív kötözködést kapok. Magyar jellegzetesség. De talán épp ezzel kaptam meg a választ a kérdésemre. És bizony igen: amikor megszületnek a „jó anyagi körülmények közé érkező”, ájfónos elkényeztetett egyke gyerekek, na majd ha ŐK nyugdíjasok lesznek, akkor majd fentről figyelheted majd hogy miről is beszéltem.

Van ez az „erdélyiek jobb magyarok mint mi itthon” felfogás. Meg a sötét hungaristákat is emlegette valaki itt az előbb. (NEM, ezzel Nem azt állítom, hogy minden hungarista sötét, csak itt kizárólag őket emlegették- a kötözködők és szókiforgatók kedvéért.) Szóval az ilyen negatív, sértő gondolatokat innentől figyelembe sem veszem. Az értelmes válaszokat továbbra is köszönöm.

2016. dec. 7. 15:14
 8/12 A kérdező kommentje:
3. kommentelőnek még: az oktatással kapcsolatban kifejtett gondolataid, problémafelvetéseid már rég tudományos körökben megbeszéltek, átgondoltak, megválaszoltak, ezen hozzászólás rendkívül populista, kereskedelmi csatornák és értéktelen internetes hírportálok laikus, dilettáns véleménynyilvánítása, mely a témában való tájékozatlanságodat tükrözi.
2016. dec. 7. 15:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógusok vagyok, most mesterképzésen hallgató.

Itt a PISA felméréseknél inkább az rajzolódik, hogy oktatási reformokat kéne végrehajtani szervezetileg, de a pedagógusképzésben méginkább.

MyKinsey jelentés egy kb 50 oldalas jelentés összefoglalja, miért jobbak más országok, mint mi, miben jobbak és mik az összefüggések. Ajánlom figyelmedbe.

Itt nem az okostelefonon múlnak a dolgok és az, hogy 30 felett szülnek.

Kollektíve a vezetőségnek kellene egy olyan koncepciót kidolgozni, mely a szülőket is oktatná a szülőségre, megreformálni az egész oktatást, kiválogatni a megfelelő pedagógusokat, jó fizetési lehetőségeket biztosítani, presztizst emelni.

Ezt nem lehet pár dologra ráhúzni, ez kollektíve egy nagy probléma, amit részeire kéne szedni és szakmailag azon dolgozni, figyelembe venni más országokat, akik jó eredményeket érnek el (Finnroszág, Kanada stb.).

Mindkét szülő dolgozik már, hogy esetlegesen eltartja a gyerekét, így tolódik ki a születés, vagy esetlegesen még ketten sem tudnak annyit összeszedni, hogy megfelelő körülményeket tudjanak biztosítani a gyermeküknek.

2016. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező!

Fenntartom a tévedést jogát, de azt érzem, hogy igazából bármit is válaszoltam volna, onnantól kezdve, hogy nem értettem veled egyet, egyből a támadást láttad. Ha csak a veled egyetértő válaszokra voltál kíváncsi, akkor ezt miért nem írtad bele a kérdésedbe?

Természetesen elolvastam cikket, nem alkotok olyasmiről véleményt, amiről nem tudok semmit. De mondok egy példát. Ha van egy idióta gyerek, aki őrjöng, visít, nem hallgat semmire és senkire, nem lehet rászólni (és most hagyjuk, hogy valami betegsége van, mert ebben a példában tegyük fel, hogy nincs, nem hiperaktív, hanem egyszerűen neveletlen), akkor az a gyereket minősíti, vagy a szüleit? Értem és tudom, hogy ti egy megszabott rendszer szerint oktattok, de ne akard már azt kihozni, hogy ez a PISA eredmény csak és kizárólag annak köszönhető, hogy a mai gyerekek ilyenek meg olyanok, bezzeg ti, akik... kik is?

Egyébként nem tudom kinek képzeled magad, de a korábban magadnak megengedett stílust kikérem magamnak! Hogy egy tanár így beszéljen, az konkrétan felháborító! Lehet, hogy te a diákjaiddal szemben megengedsz magadnak egy ilyen kritikátlan stílust, de attól, hogy tanár vagy, a többi felnőtt emberrel felnőttek módjára kell kommunikálnod. Sértegetsz, támadásnak veszed az ellenvéleményt és negatívan kritizálod a mai fiatal generációt, akik pont, hogy tőled tanulnak. Most erre mit mondjak? Mondjuk azt, hogy HA csak ebből az írásodból ítélnélek meg, akkor azt gondolnám rólad, hogy alkalmatlan vagy a pedagógiai pályára! Hogy tanár létedre nem tudod hol a helyed a világban! De mivel ennyi alapján mégsem ítéllek meg, mert lehet, hogy a biológiát kiválóan meg tudod tanítani a gyerekeinknek, ezért megkérlek arra, hogy máskor, ha úgy érzed nincs igazam, akkor kevésbé lekezelő módon írd ezt meg, ne a katedrán megszokott stílusodban.

2016. dec. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!