Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egész osztály hiányzik egyszer...

Egész osztály hiányzik egyszerre-mit tehet az iskola vezetése? Tényleg zéró lehetősége van? Orvosi igazolás az van.

Figyelt kérdés

Középiskola nappali tagozatos tizenéves diákok semmi extra. Idén többedik alkalommal fordul elő hogy az osztályban (létszám 25) egy darab ember nincs benn. Mindenki hiányzik az elsőtől az utolsó emberig.

Orvosi igazolása az mindenkinek van.

Kérdésem: az iskola vezetése mit tehet ez esetben? Valóban zéró eszköze van ez ellen?

Uis a szituáció nonszensz. Olyan nincs hogy 25 ember egyszerre legyen beteg ráadásul úgy hogy előző nap még vannak 1 nap hiány aztán újra vannak.

Szóval ezt senki nem veszi be. Ugyanakkor orvosi papírja meg az összesnek van és kérdés akkor mit lehet tenni.

Az iskola nem nyomozó hatóság ha egyszer orvosi igazolás van azt el kell fogadni. Firtatni felesleges mert lehet kérdéseket feltenni de még ha a diák azt is mondja netán hogy „semmi bajom csak kiírattam magam” akkor is el kell fogadni.


Szóval ilyenkor mi van? Szülőket hívogatni telefonon felesleges volt már ilyen akció a szülők jó része fel se veszi kinyomja stb aki meg igen az meg benyögi: a gyerek beteg orvosi papírt viszi hagyjon békén. Katt.


Az igazgató meg hajtja a tanárokat hogy tegyenek ez ellen-na és mit?


2016. dec. 10. 15:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Megdícsérni az osztályt. Ritka manapság az ennyire összetartó közösség.

Elég régen befejeztem màr a magyar oktatásban való részvételt. Ne tudom mi változott 10év alatt de egy legális, igazolt hiányzással sokmindent nem lehet tenni.

2016. dec. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%

Hehe, érdekes szituáció. Ha én tanár lennék, tuti íratnék velük röpdolgozatot olyan tananyagból, ami épp jött volna az "elmaradt" órán és ha kérdőre vonnák, hogy nem is tanultunk ilyet, akkor mondanám: gyerekek, én itt voltam, tanítottam. Az, hogy rajtam kívül senki nem volt itt, azt nem láttam. :)

19/f

2016. dec. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

""elmaradt" órán és ha kérdőre vonnák, "


Ház aztán. Úgyis annyi egyesük van hogy be se fér a naplóba lassan. Most lenne+1.

Megbukni úgyse fog egyik se mert olyat nem szabad itt tenni.Ez alapítványi iskola itt nicns bukás még akkor se ha csak egyes van. Mert akkor a szülő elviszi a gyereket és akkor oda a normatíva.

2016. dec. 10. 16:05
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha rendes orvos igazolás semmit se tudnak tenni, de ha esélyes hogy hamisítvány (akár 1-2 tanulónak) akkor abból rendőrségi ügyet lehet csinálni és utána ezt nem játszák el, eléggé beijednének. Nálunk volt aki szerzett orvos pecsétet és azzal hamisított, lazán feljelentette az igazgató. Nem hiszem, hogy tényleg 25 ember kivett egy szabadnapot és elment az orvoshoz igazolásért.


A másik lehetőség hagyni őket. A tanároknak van egy lyukas órájuk így. A tanulóknak meg nyugodtan meg lehet buktatni, had vigye a szülő, egy állami suliban se kivételeznek velük így. Tovább úgyse tudnak tanulni, ha őket se érdekli a saját jövőjük akkor a tanároknak felesleges ezen erőlködni. Ha nagyon rossz/zavaró a szitu talán egy másik iskolába kéne átmenned, mert ha az igazgató se törődik ezzel annyira, hogy a saját kezébe vegye a dolgokat akkor a tanárok se tudnak sok mindent tenni.

2016. dec. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"had vigye a szülő"


Ó nem úgy van az.

Hát ha elviszi a szülő a gyerekét akkor bezár a suli.

Nyilván nem úgy értem hoyg 1-2 tanulót visznek el, de tudod a boltos se hagyja hogy akár 1 vevője is elmenjen, mert ma 1 vevő holnap kettő 1 év és lehúzzuk a rolót.

2016. dec. 10. 16:46
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
Arról van valami elképzelésetek, hogy milyen oka lehet az egyszerre hiányzásnak? Csak úgy ad hoc otthon marad mindenki, vagy netán aznapra beígért nehéz dolgozat az oka? Utóbbi esetben beszélni kellene a gyerekekkel, lehet, hogy több magyarázatra, gyakorlásra lenne szükségük. Milyen óráik vannak azokon a napokon? Lehet közte olyan tanár, akivel nem jönnek ki? Ha igen, mi ennek az oka? Szerintem elsősorban nem a szankcionáláson, hanem a csoportos hiányzás okán és annak a megoldásán kellene törni a fejeteket.
2016. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"vagy netán aznapra beígért nehéz dolgozat az oka"


Nem érted te az itteni diákokat.

Az iskolaátlag 1,6....


Szted mennyire érdekli ezeket egy dolgozat? Vagy bármi más. Úgyis egyes mindig minden a zömének.

2016. dec. 10. 19:31
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyire alulmotivált gyerekek, akkor meg ülve nyalnám a Holdat örömömben azokon a napokon, amikor egyet sem látok belőlük. Inkább azon mesterkednék, hogyan lehetne több ilyen szép nap. :)
2016. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Most meg azt felejted el hogy ott áll feletted az igazgató és elhord téged (meg mindenkit) midnen nocsoknak bénának dilettánsnak és ezerszer elhangzik tőle hogy bezzeg ha én lennék az osztályfőnök... akkor aztán...

Majd ha ezt elmondta visszamegy az irodájába tovább piálni.

És most azt hiszed ez vicc kitaláció.

Nem az.

2016. dec. 10. 19:44
 10/19 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen esetekre teremtett a Jóisten két fület az embernek. Hogy ki tudjon menni a másikon, ami bement az egyiken. Ha a dirinek konstruktív ötletek helyett csak hisztirohamai vannak, az legyen az ő baja! Ha meg ti akartok tenni a helyzet ellen, az szankciókkal nem fog működni. Azt kell elérnetek, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a suliban. Ha agyilag zoknik szegénykék, akkor talán a követelményszintet kellene lejjebb adni, a jelenlegi tudásszintjüket figyelembe véve apránként haladni velük.
2016. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!