Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisképzősök! Milyen a kisképző...

Kisképzősök! Milyen a kisképzőbe járni? Nem túl nehéz a rengeteg óra mellett még a tanulás? Hogy zajlanak a művészei órák? Milyen a hangulat? Tényleg nagyon egyéni tanulók is vannak extra külsővel?

Figyelt kérdés
Minden érdekel a kisképzős "élettel" kapcsolatban.

2016. dec. 10. 22:47
 1/6 lilo897 válasza:
Ez az első évem itt a kisképzőben, de már most imádom. Nagyon szeretek oda járni és egyáltalán nem bántam meg,hogy idejöttem. Nekem most még annyira nincs sok órám, ettől én is féltem, elvileg később is csak egy órával lesz több. Általában háromkor végzek, ez van a legkésőbb, de van hogy csak hat órám van. Sokat kell tanulni de nem fogsz belehalni. Lesz még mellette szabadidőd és mivel a tanárok is jófejek, nem kell majd hajnalig tanulnod ne aggódj. A rajzórán minden évben más téma van. Mi most kockológiázunk az annyiból áll, hogy megtanulunk tárgyakat geometriai tárgyakat szabályosan megrajzolni. Pl.:kocka, gömb. Majd még lesz csendélet, portré, stb. Nem tudom milyen szakra akarsz menni én a grafikáról tudok mesélni én azon vagyok. Az is nagyon király itt tanulunk tervezőgrafikát, gépezünk és rajzolunk is. Vannak egyéni tanulók de azért nem olyan extra ijesztőek ne félj. Azért nem kell tulzásokba esni. Itt mindenki egy külön egyéniség ezért is szeretem ezt a sulit. Az osztálytársaimat is nagyon szeretem, nagyon könnyű volt barátokat szerezni és mindenki szuper jófej. Én személy szerint imádom ezt a sulit, rajzolj sokat az számit a legjobban, de készül fel mert elég hosszú folyamat. Ha elég ügyes vagy és tehetséges már van esélyed. Sok szerencsét a felvételihez és ha bármi kérdésed lenne írj.:)
2017. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dff.a válasza:
Szia Lilo897!:) Én szeretnék még kérdezni a sulival, pontosabban a felvételivel kapcsolatban, mert én ebben az évben fogok felvételizni. Elősször is nagyon nehéz volt az ottani felvételi? Már rég óta járok oda be a suliba előkészítőre,de nagyon félek. És nekem a grafika szak tetszik a legjobban. De ott is mondtak hogy oda a legnehezebb bejutni:( És hogy te milyen rajzokat vittel be otthoni munka révén? Tényleg bocsi a sok kérdésért csak még egy:DD Hogy te neked mennyi volt 8. Felevkor az atlagot vagy hogy mennyire irtad meg a központit. Én azt hallottam hogy itt nem anntira szamit a kozponti meg a jegyek. Előre is köszönöm válaszod:) És köszi az előző válaszodat nagyon hasznos volt:))
2017. jan. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy tartasz a felvételitől, hisz tavaly is 8-szoros volt a túljelentkezés. Nem kertelek, a felvételi kőkemény! Már az is durva, hogy 4 órás, de ne add fel, amikor azt látod, hogy más mennyivel jobb nálad! Egyáltalán nem biztos, hogy a tanárok is látnak benne vmit. Nagyon jó, hogy jársz előkészítőre, csak azzal az a baj, hogy ott senkinek nem mondják meg, hogy esetleg nem kéne itt lenned... érted?

Milyen otthoni munkákat vigyél? Amit te jónak gondolsz és a választott szakhoz passzol. Vigyél többet, a felügyelő tanár kiválasztja azt, ami szte jó (ne erőltess rá mást, hidd el ő nálad jobban tudja)

Azért kell csak, hogy jó központit írj, mert a Jaschikban az számít (ha nem sikerülne a Kisképző) A képzőben a tehetség a legfontosabb!!!

2017. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lilo897 válasza:
Szia dff.a! A felvetelivel kapcsolatban gondolom tudod hogy miket kell rajzolni a kreatív feladat ugye minden évben más. Én is jártam oda előkészítőre és ott jól megtanítják az alapokat szóval ne félj. Amúgy tényleg elég fárasztó mert hát négy órán keresztül kell rajzolni de kibírható én is túléltem. Az nagyon fontos hogy ne azt nézd hogy a melletted lévő mit rajzolj koncentrálj a sajátodra mert nagyon gyorsan el tud repülni az idő. Vigyél sok csokit!;) Én jártam még más helyre is előkészítőre és én azzal a tanárral válogattam ki a rajzokat. Ugye három A/3-as lapot lehet vinni azt hiszem és én kettőre kisebb rajzokat és egy nagy rajzot vittem. Próbálj meg minél különbözőbbeket vinni hogy lássák hogy sok mindenhez értesz. Az igaz hogy grafikára a legnehezebb bejutni és nagy a túljelentkezés. Hidd el én is nagyon paráztam hogy nem fognak felvenni de végül mégis sikerült:) A rajzolásnál tedd nagyon oda magad mert az a legfontosabn. Ha tehetséges vagy sikerülni fog higyj magadban! Én kitűnő voltam szóval max pontot vittem és 72 pontot írtam. De ez tényleg nem számit annyira szóval nem baj ha mondjuk négyes tanuló vagy és ne izgulj a központi miatt inkabb a rajznal tedd NAGYON oda magad. Sok sikert a felvételihez drukkolok! :)
2017. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dff.a válasza:
Lilo897! Köszönöm a sok segítséget végül felvettek ráadásul grafika szakra:D Iszonyatosan örülök neki:) Már alig várom a jövő évet!:DD. Még egyszer köszönök mindent:) <3
2017. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Te édes jó drága Istenem!

Nekem két nap mulva szóbelim lessz és kifejezetten félek tőle, grafika szakra szeretnék menni, és annyira félek hogy szinte depis leszek tőle, minden vágyam lenne ebbe az iskolába bekerülni, mivel számomra a rajzolás az életem, de annyira félek :(

Remélem megfelelek és bejuthatok

2018. febr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!