Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinusra tényleg csak...

A Corvinusra tényleg csak bekerülni nehéz, amúgy meg laza a szorgalmi és a vizsgaidőszak is?

Figyelt kérdés
Gazdinfo vagy pénzügy-számvitel szakra mennék.

2016. dec. 12. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Corvinus Államisra ugyanolyan nehéz bekerülni, mint bármelyik másik gazdasági egyetemre, vagy gazdasági karra. Mert központi ponthatár van, ami mindenhol ugyanannyi. Az elmúlt felvételi alkalmával a gyakorlatban is mindenhol ugyanannyi volt a felvételi pont az azonos szakokra mindegyik gazdasági egyetemen, vagy karon. Az államisra.
2016. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Lazának azért nem mondanám, de mivel elég nehéz bejutni azért a legtöbb hallgató már a gimiben is nagyon jó tanuló volt. Sokan megszokták, hogy folyamatosan kell tanulni, szorgalmasak, vannak a szerencsésebbek is akiknek alapból olyan jók a képességeik hogy lazán megtanulnak sok anyagot, jól átlátják a dolgokat. Nyilván itt is van aki idővel lemorzsolódik, szóval azért bennmaradni se könnyű. Lényegében elég okosak akik itt tanulnak azért nincs a többségnek akkora gondja a tanulmányaival, csak ezért előszeretettel szednek szét, hogy nagyképű majom vagyok :D Inkább csak a BME szereti terjeszti, hogy mi nyaralunk egész évben..
2016. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Laza, de csak akkor, ha tényleg tehetséges vagy matekból.
2016. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nehéz bekerülni és a tévhiedelemmel ellentétben a feleletválasztós tesztek (ahol azok voltak) kifejtős ZH-k váltották fel. Úgyhogy lehet, hogy laza volt, most nem az.


Első félévemben (vállalatgazdaságtanból 3x kellett prezentálni + más tárgyakból is)

rengeteg beadandó

évközi zh-k

rengeteg matek óra (amiket iskola mellett vettem), de nem volt elég ahhoz, hogy átmenjek a vizsgán. :(


475 ponttal vettek fel, bár ez nem jelent semmit, mert csak töriből és angolból voltam jó. Én nehéznek találom az egyetemet kissé stresszes is (és más egyetemen már tanultam, ezt nehezebbnek találom)


Ami miatt könnyűnek gondolják talán és amit én tapasztaltam, hogy itt mivel (GTK főként) magas pontszámmal vették fel a diákokat, jó része tényleg alapjáraton is nagyon tehetséges, vagy kiemelkedő tanulmányilag, legyen szó matekzsenikről vagy ''szivacsagyú'' emberekből.


Legnehezebb szak GTK-n: a pénzügy számvitel

a gazdálkodási menedzsment a jelenlegi elosztás szerint (vagy a matek miatt) könnyebbnek tűnek első 2 félévben, mint akár a turizmus szakosok matekja.


Az informatika oktatás itt elég komolyan van véve, (van még mit javítani pl a számonkérési rendszeren) de a BGE- gazdinfoja ehhez képest - és erre felelősséget is vállalok, amit most mondok. Értéktelen ! SZóval gazdinfot ha tényleg ez érdekel, itt érdemes !


Bármi kérdésed van írhatsz :) (BCE-s hallgató)

2016. dec. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Csak a reklámja jó, egy nagy nulla az a suli
2016. dec. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bár nem tudom azt mondani, hogy 100%-ig hasznos amit oktatnak (és csak 1 féléve vagyok itt) de az informatika és a pénzügyi oktatás az hasznos. nyelvek pedig tanárfüggő, angol - német szaknyelvesek szenvednek, mert annyi feladat van, már a mennyiségből adódóan sem lehet haszontalan.
2016. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%

Az első hozzászólást kiegészíteném annyival, hogy a corvinusra önköltségesre sem könnyű bejutni. Én pénzügy-számviteles vagyok, amikor én felvételiztem ide 411 pont kellett, a bgf-re 230 vagy 280 magyarul a minimum..


És amit a #4 írt.. hát részben igaz, de valójában tárgy és tanárfüggő, hogy mennyire nehéz egy tárgy. Feleletválasztós zh-k, vizsgák most is vannak sok esetben, nem értem ott mire célzott.


És az adottság is számít, mert a matek meg az a fajta gondolkodás sok tárgyhoz kell (stat 1-2, operációkutatás stb..)


Szerintem a pszv a legjobb (bár a legnehezebb is), én örülök, hogy ezt választottam :) A szorgalmi időszak lazasága félévenként változik, van amikor több a beadandó meg a katalógusos óra, van amikor kevésbé. Viszont laza szorgalmi után mindig rohadt nehéz vizsgaidőszak jön :D A vizsgák itt sokkal nehezebbek (meg több is van), mint máshol. Bme-s ismerősömnek 6, óvódapedagógus ismerősömnek 4, nekem 9 volt idén. Nehézségre példa: vállgazd beadandó miskolci egyetemen 1 oldal, nálunk 6. Szóval szerintem érted mi a helyzet.. :D


De azért azt hozzáteszem, hogy meg is éri ennyi munkát belerakni, hihetetlen sok állásajánlattal keresnek meg (!) nagyobbnál nagyobb nemzetközi cégek. (Pech, hogy corvinus mellett nem sok idő van dolgozni :D de kivitelezhető)

2017. jan. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!