Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A következő szakokról ki adna...

A következő szakokról ki adna nekem valami érdemleges információt? Főleg személyes tapasztalatok érdekelnek!

Figyelt kérdés

Nos több szakon gondolkozom, az egyetemet illetően, mint

ELTE-Jog és politológia illetve szintén az elte szlavisztika szakirány, skandináv minorral.

Valaki segítene benne, hogy a politológia pl igazából mi, és joggal mennyi esélyem van elhelyezkedni? (nagyon érdekel,elhivatott vagyok vele szemben, de nem tudom, hogy megérné e.)



2016. dec. 12. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A politológia nem igazán éri meg. Politikatudománnyal foglalkozik, érdekes dolog, de inkább max. másod- vagy hobbidiplomának jó. Politikatörténet, egy kis jog, egy kis gazdaság...


Orosz-svéd? Vagy kisebb szláv nyelv? Ha még nem tanultad egyik nyelvet sem, szerintem nem éri meg mindkettő. Angol+még egy nyelv kell, de azok tényleg c1+ szinten. Egy b2-es nyelvtudás szép és hasznos, de szerintem kevés ahhoz, hogy magabiztosan dolgozni tudj vele. A skandinavisztika egyébként jobb választás olyan szempontból, hogy könnyű nyelvek angol után és tényleg el tudsz belőlük jutni felsőfokra főszakon 3 év alatt.


Joggal is van esély, ha jó és elhivatott vagy. És beszélsz mondjuk legalább angolul (de még egy nyelv itt is plusz.)

2016. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
beszélek angolul (B2, de tavasszal megyek felsőfokra), olaszból felsőfokú nyelvvizsgám van , illetve beszélek németül alapszinten. Az oroszt tanulom 4 hónapja szóval kisebb szókinccsel rendelkezem, plusz olvasni is tudok már. Skandin belül a svédre gondoltam igen, illetve még gondolkozom esetleg, hogy az arab minort választanám mellé. Nagyon szerelmes vagyok abba, hogy nyelveket tanulhassak
2016. dec. 12. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem, ez nagyon jó.:) De a kevesebb néha több. Ha tolmácsszintre szeretnéd tornázni magad, akkor ne kapj bele ennyi nyelvbe. Angol-olasz + vmi kisebb nyelv teljesen elég, és szerintem nem is tudnál úgy megtanulni még kettőt, hogy valós c1-es tudásod legyen. Pedig ha nyelvekkel akarod keresni a kenyered később, akkor nem elég a b2. Az arab pl biztos nem jó választás minornak: tudsz majd olvasni, kicsit arabul, ez hobbinak jó, de a hasznos valós tudáshoz kevés. Arabul még főszakon, mesterszakkal is nehéz megtanulni, a nyelvjárások miatt muszáj ösztöndíjasként külföldön tölteni időt...


Szerintem inkább a meglévő angol-olasz nyelvtudásod tartsd karban, és ezek mellé válassz még egyet. Különben csak így-úgy fogsz tudni pár nyelven, de nem annyira, hogy azzal munkát is kapj később...


De így angol-olasszal a jog könnyebb út lenne, és biztosabb elhelyezkedés is.

2016. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Olaszt karbantartom, unokatestvéremék kiköltöztek pár éve, vagyok ott néha nyáron, szóval ott is próbára teszem magam, illetve csak olaszul nézek sorozatokat is és olvasok könyveket, illetve olvasok angolul is de azt ritkábban :)

Az oroszba nagyon nagyon beleszerelmesedtem, az arabna nem igazán vagyok biztos, ígyy jobban belegondolva hülye ötlet is, viszont az orosz egyszerűen nekem fenomenális. Megismertem egy orosz lányt aki cserediák nálunk, és vele is gyakorolgatom, ha a tanárnál pl nem értettem valamit:)

A jog nagyon tetszik, érzek rá elhivatottságot, csak nem tudom van e értelme, mivel rengeteg joghallgató szabadul ki, és nem tudom hogy mondjuk én benne lennék e abban az x%ban akik ebben el is tudnak jól helyezkedni, de a tolmácsolás is nagyon nagyon érdekel. Egyszerűen nem tudok dönteni.

Külföldre mehetnék a tolmácsolással is, sajnos a jog ugye ha jól tudom nem elfogadott máshol, mivel más mindenhol a jogszabály, szóval azt csak itthon tudnám kamatoztatni.

2016. dec. 12. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor menj orosz szakra. ELTEn van üzleti orosz specializáció is, amit minor helyett vehetsz fel. 3 nyelvvel már nem leszel elveszett. Aztán vagy fordítasz-tolmácsolsz, vagy úgyis csinálnod kell valamilyen másoddiplomát. :) Általában közgázt szoktak nyelvek mellé rakni, esetleg jogot. Ami ugye levelezőn is van, szóval később munka mellett elvégezheted. Én szerintem ezt tenném. Mondjuk ez a karakteredtől is függ, én inkább bölcsészlélek vagyok és a bölcsészkar valahogy otthonosabb, mint az ÁJK.
2016. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!