Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdasági Egyetem mellett...

Gazdasági Egyetem mellett elsőévesként heti 20 órában lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mekkora mértékben mehet a tanulás rovására, és, hogy férnek bele a szabadidős tevékenységek hétvégén vagy hétköznap?

2016. dec. 16. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Menjél olyan egyetemre ahol van duális képzés. Nem dolgozol a szorgalmi időszakban és kapsz havonta nettó 82.800 Ft-ot minimálisan. Ezt évente 12 hónapon keresztül kapod és van 4 hét fizetett szabadságod is. Emellett szakmai munkát végzel, az első perctől kezdve. És ha akarsz emellett még máshol is dolgozhatsz, ha akarsz, a szabadidődben.
2016. dec. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt szerettem volna, csak mar elsőéves vagyok egy egyetemen, mert duálisan ha volt is, nem kimagasló egyetem, es nagyon messze. Ugyhogy mar az elso vizsgaidoszakomban vagyok 😃 Csak következő szemeszterben szeretnek dolgozni, es egy 20 órás munka van meghirdetve, ezert kerdeztem, hogy lehetséges-e.:/
2016. dec. 16. 23:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Simán lehet többet is.
2016. dec. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megkerdezhetem, hogy személyes tapasztalatból mondod vagy csak gondolod?
2016. dec. 19. 09:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Személyes tapasztalat. Corvinus, BGE, szinte mindenki dolgozik suli mellett.
2016. dec. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

1. évem után kezdtem el dolgozni, suli mellett heti 25 órában.

BGE, pénzügy és számvitel szakon vagyok, szakmában dolgozok.

2016. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Es ezt hogy csinalod? Mármint a szorgalmi időszakban tudsz aktívan tanulni, vagy nagyrészt a vizsgaidőszakra marad a tanulás?
2016. dec. 30. 02:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, annyi szabadidőd mint egyetemen sose lesz :D Mondjuk a munka ezt kiüti. Nekem általában félévente volt 5-6 sávnyi órám amire tényleg jobb volt bejárni (ez 5 vagy 6-szor 90 perc, ami a középiskolás óramennyiség kb harmada). Ezt be lehetett sűríteni 2 napra ha szerencsés voltál. Maradt 3 napod, ha mindkettőn 8 órába mentél dolgozni, akkor volt heti 24 munkaórád már.

Folyamatosan tanulni a legtöbb tárgyra nem kell, de így is ott lesz az egész hétvégéd tanulni, meg a hétköznapok sincsenek teljesen kilőve a munkával.

2016. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
értem. megkérdezhetem esetkeg, hogy hol és milyen munkakörbe dolgozol? A munka az tényleg igazán munka, vagy van rá példa amikor elég sok "szabadidőd" van?
2017. jan. 1. 18:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Jelenleg programozóként (igen, gazdasági egyetemen tanulok :D).

De hát nyilván szakonként változik, hogy ki mit csinál, pénzügy-számvitelről sokan könyvelőként meg könyvvizsgáló gyakornokként dolgoznak, stb.


Az hogy mennyire vagy leterhelve az meg nyilván cége meg munkaköre válogatja. Általában azért elég rugalmasan kezelik a diákként dolgozó gyakornokokat a cégek és nem nyomják agyon feladatokkal, de itt is megvan a két véglet, van ismerősöm akit kb. folyton hajtottak, más meg naponta 20 percet dolgozott, a többi netezés volt.

2017. jan. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!